prezentacja Mars 20150316 001Dokładnie rzecz biorąc, w poniedziałek, 16 marca 2015 r., klasy I-III mogły oglądać zdjęcia powierzchni Marsa - sąsiada Ziemi w Układzie Słonecznym.

Zobaczyliśmy m. in. Olympus Mons - najwyższą znaną górę w Układzie Słonecznym oraz Valles Marineris - największy kanion.  prezentacja Mars 20150316 005Oglądaliśmy też "bazę marsjańską" na Ziemi  - być może podobna kiedyś powstanie na Czerwonej Planecie. Prezentację  prowadziła pani Natalia Andrzejewska-Zalewska, planetolog  z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Pani Natalia ma jeszcze jedną profesję - jest świetną skrzypaczką.

Klasa IM oraz ci uczniowie z III OM, którzy nie wyjechali na białą szkołę, mogli przekonać się jak brzmią skrzypce na Ziemi i ... na Marsie.