papiez_dialogu
Tegoroczny Dzień Papieski organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia odbywał się pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". W naszej szkole, poza włączeniem się w kwestę na żywy pomnik Jana Pawła II, czyli stypendia dla uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży, chcieliśmy przybliżyć myśli błogosławionego papieża.Logo FDNT
Na tablicach pojawiła się gazetka przypominająca ważne spotkania Jana Pawła II, podczas których prowadził on dialog z różnymi ludźmi. Uczniowie mogli się przekonać, że papież rozmawiał z protestantami, prawosławnymi, muzułmanami, wyznawcami judaizmu, naukowcami, artystami, dziećmi, a nawet  z zamachowcem, który do niego strzelał.
Poza przeczytaniem gazetki, wszyscy uczniowie z klas IV-VI mieli za zadanie zapytać rodziców, jakie zdanie z nauczania papieskiego pamiętają szczególnie. Wszystkie zaproponowane przez rodziców i nauczycieli cytaty zostały spisane i wydrukowane. W przeddzień Dnia Papieskiego każdy wchodzący do szkoły mógł wylosować jedną myśl, przeczytać ją i zastanowić się, do czego dziś zachęca go Jan Paweł II.

Ja też skorzystałam z zaproszenia do wyciągnięcia karteczki. Cytat dla mnie to: "Wczo­raj do ciebie nie na­leży. Jut­ro niepew­ne... Tyl­ko dziś jest twoje."
Małgorzata Zielińska

biedronka logo