24 maja w uczniowie klas szóstych naszej szkoły podstawowej spotkali się z izraelskim pisarzem Urim Orlevem. Orlev urodził się w wyspa na ulicyWarszawie, w okresie okupacji razem z matką i bratem był w getcie. Po wojnie wyemigrował do Izraela. Jest autorem wielu książek, laureatem Międzynarodowej Nagrody im. H.Ch. Andersena i Międzynarodowej Nagrody im. Janusza Korczaka.
Pisarz przeczytał fragmenty opowiadania, w którym wspominał swoje dzieciństwo - okres szkolny (tu min. fragment o kanapkach...), ulubione lektury (jako chłopiec Orlev przeczytał całą Trylogię, był też wielbicielem Karola Maya), zabawy z bratem - oczywiście "w wojnę"... Autor mówł też o pobycie w getcie i ukrywaniu sie po aryjskiej stronie. Uczniowie mogli podziwiać piękną polszczyznę Uriego Orleva i jego poczucie humoru oraz zadawać pytania i otrzymać autograf w książce Wyspa na ulicy Ptasiej lub Babcia robi na drutach.