W czasie Jesiennej Szkoły, klasy drugie poznawały piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Widzieliśmy Kopalnię Węgla Brunatnego w Bełchatowie, czyli największą w Polsce dziurę w ziemi. Zobaczyliśmy jak produkuje się zapałki w Muzeum Zapałek. W jurajskim Olsztynie, artysta pokazał nam wyrzeźbioną przez siebie ruchomą szopkę. Zwiedzaliśmy tamtejsze zamki i słuchaliśmy legend o rycerzach i królewnach. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa i marzliśmy w Jaskini Łokietka. Byliśmy też na Pustyni Błędowskiej tropiąc mrówkolwa. Mieliśmy czas na grę w piłkę, poznawanie kodeksu rycerskiego, zbieranie odcisków amonitów oraz wycieczkę po tamtejszych górach. Co najważniejsze, mamy teraz w szkole prawdziwych rycerzy i damy: 24 uczniów uczestniczyło w pasowaniu!