Informacje dla Rodziców

Uczniowie klas drugich mają obowiązkową naukę pływania – przez cały rok szkolny. Dziecko zwolnione z basenu (przez lekarza, jeśli jest to zwolnienie długotrwałe lub przez Rodziców – jednorazowo) zostaje w szkole, na wybranym kółku lub odrabiankach.

Nauka pływania dla uczniów klas drugich odbywa się na basenie przy ulicy Wilczy Dół 4 (Ursynów-Kabaty) w ośrodku Aqua Relaks. Nie ma basenu do nauki pływania bliżej szkoły.

Dzieci jadą z nauczycielami spod szkoły autokarem, który przywozi je także z powrotem. Zajęcia z dziećmi prowadzą: p. Justyna Dzięcioł, p. Justyna Trząska, p. Marcin Kubik.

Uczniowie powinni zabrać na basen: klapki, czepek, ręcznik, okulary do pływania, kostium. Pierwsze zajęcia (w czwartek 9 września) będą miały charakter organizacyjny – dzieci trzeba zapoznać z zasadami, obowiązującymi na basenie, nauczyć posługiwania się kartami chipowymi itp., dlatego te zajęcia zazwyczaj trwają dłużej – prosimy o cierpliwość. Prosimy też, aby dzieci miały ze sobą wszystkie basenowe akcesoria już 9 września, na 1. zajęciach.

Plan:

1. 13.45 wyjazd spod szkoły
  2. 13.45 – 14.15 przejazd na Ursynów
  3. 14.15 – 14.30 przygotowanie szatniach
  4. 14.30 – 15.00 pływanie
  5. 15.00 – 15.25 suszenie itp.
  6. 15.30 – 16.00 powrót autokarem

Rodzice mogą odbierać dzieci bezpośrednio po basenie lub w szkole (po 16.00 – dzieci będą na odrabiankach). Jeśli będziecie Państwo odbierali dziecko z Wilczego Dołu, poinformujcie o tym nauczyciela. Bardzo prosimy też o punktualność – opiekunowie grupy nie mogą czekać dłużej niż do 15.30.

Marzanna Leociak, dyrektor
oraz nauczyciele wychowania fizycznego