Tegoroczny dzień europejski przebiegnie pod hasłem "NASI SĄSIEDZI".

Dotyczy on tylko państw sąsiadujących z Polską.

TYTUŁ IMPREZY: TURNIEJ MIAST (STOLIC)
DATA: 30 WRZEŚNIA 2008 (wtorek)
CZAS: Dla klas 4-6 = 1. godzina lekcyjna = przygotowanie + 2.godzina lekcyjna = prezentowanie
Dla klas 1-3 = 2. godzina lekcyjna = oglądanie prezentacji + 3.godz. lekcyjna = głosowanie i podsumowanie

Ogólne zasady turnieju:
Klasy starsze prezentują miasta - stolice państw ościennych (przydział miast poniżej), a młodsze klasy odwiedzają starszych w ich klasach i oglądają prezentacje. Prezentacje (pięciominutowe) będa przygotowane przez uczniów klas starszych, ale pomoc rodziców i przyjaciół jest mile widziana. Uczniowie klas 4-6 powinni przygotować swoje sale tak, aby dekoracja stanowiła tło lub dopełnienie prezentacji. Klasy młodsze będą odwiedzały klasy starsze i ogladały prezentacje, więc każda klasa starsza przyjmie po kolei sześć młodszych grup wycieczkowych. Po obejrzeniu prezentacji młodsi będą głosować na najlepiej zaprezentowane miasto. Zwycięzcy plebiscytu zostaną nagrodzeni dyplomami na najbliższym apelu, a wyniki i zdjęcia zamieścimy na naszej stronie internetowej. Prosimy o wsparcie swoich dzieci wiedzą na temat miast, ponieważ wiemy, że mimo sąsiedztwa i stosunkowo niewielkiej odległości geograficznej, na temat niektórych miast wiemy niestety niewiele. Impreza ma na celu rozbudowanie tej wiedzi i wzbudzenie zainteresowania kulturą naszych najbliższych sąsiadów.

PRZYDZIAŁ MIAST:

KL. 4 - BERLIN