Kółko dziennikarskie klas IV-VI gościło 17 kwietnia p. Joannę Berdyn, tłumaczkę i polskiego wydawcę książki o Iqebalu Masih, pakistańskim chłopcu, który stał się symbolem walki z wyzyskiwaniem pracujących dzieci. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać przejmującą historię jego życia. Jako pięciolatek rozpoczął niewolniczą pracę w fabryce dywanów. Uciekał kilkakrotnie, aż w 1992 roku udało mu się dotrzeć do organizatorów Frontu Wyzwolenia Pracujących Dzieci. Dwa lata później trafił do Szwecji, gdzie publicznie opowiadał o nieludzkim wyzyskiwaniu dzieci w swoim ojczystym kraju.

W Bostonie otrzymał nagrodę Fundacji Reebok Human Rights - Reebok Youth In Action Reward.
16 kwietnia 1995 został zamordowany, sprawcy wystrzelili 120 pocisków. Do dziś oficjalnie nie wykryto osób odpowiedzialnych za tę śmierć, ale powszechnie wiadomo, że stoi za nią mafia dywanowa.

Kółkowicze, głęboko wstrząśnięci historią Iqbala, zaangażowali się w projekt przystąpienia naszej szkoły do międzynarodowej organizacji WORLD’S CHILDREN’S PRIZE FOR THE RIGHT OF THE CHILD (Światowa Dziecięca Nagroda Praw Dziecka). Corocznie nagroda jest przyznawana trójce dzieci. WCPRC jest największym światowym forum i programem edukacyjnym dla dzieci w zakresie obrony i respektowania praw dziecka, demokracji i globalnej solidarności.