Szanowni Państwo!

Nasza szkoła od dwóch lat współpracuje z Bankiem Żywności SOS w Warszawie. Uczniowie z ubiegłorocznej klasy szóstej brali udział w projekcie "Nie wyrzucaj! Podziel się!" organizowanym przez warszawski oddział banku, a dotyczącym problemu głodu i marnowania żywności w Polsce. Tegoroczna klasa 6M w ramach akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, przed świętami Bożego Narodzenia, przez kilka godzin pakowała paczki w magazynach banku.

W ostatnim czasie część naszych nauczycieli zaangażowała się w kolejny projekt Banku Żywności "Zdrowe danie – dziecięce gotowanie", realizowany w świetlicach środowiskowych. Jego celem jest m.in. zachęcenie dzieci z biednych rodzin do systematycznego korzystania z pomocy świetlic i ognisk środowiskowych, poprawa nawyków żywieniowych, przekazanie podstawowych zasad higieny, uwrażliwienie dzieci na problem marnotrawienia żywności, usamodzielnienie się dzieci, przekazanie umiejętności sporządzania tanich, wartościowych posiłków z produktów łatwo dostępnych.

W ramach tego projektu został zorganizowany konkurs na "Kosmiczny posiłek" przygotowywany samodzielnie przez podopiecznych świetlic. Chcielibyśmy, aby nasza społeczność szkolna została sponsorem jednej z przyznanych nagród. Nagroda ma być przydatna dla dalszego funkcjonowania danej placówki, przede wszystkim polepszyć warunki przygotowywania posiłków dla dzieci w niej przebywających (np. komplet noży, dużych desek, patelni, łyżek, robot kuchenny itp.).
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o drobne datki na ten cel. Pieniądze można wrzucać do odpowiedniej skarbonki w sekretariacie.

Marzanna Rymsza - Leociak