Dnia 27 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej dla dzieci z klas pierwszych i drugich.
Przygotowała go p. Paula z pomocą p. Małgosi, a o oprawę muzyczną zadbał p. Piotr, który akompaniował dzieciom na gitarze. Młodzi artyści występowali solo i w duetach. W repertuarze pojawiły się piosenki "szkolne": o kolorach, motylach i innych zwierzątkach, a niektórzy zmierzyli się z poważniejszym repertuarem: I'm Singing in the Rain czy What a Wonderful World. Dzieci starannie przygotowały swoje wystąpienia: na scenie pojawiły się rekwizyty, na przykład boa ze strusich piór, parasole. Uwagę publiczności przykuł też strój ducha (ukryty pod białą maską mały artysta do końca koncertu nie ujawnił swojej tożsamości...).
Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, ze dzieci będą reprezentowały nas w kolejnym, tym razem pozaszkolnym konkursie piosenki angielskiej.
Pewnym zaskoczeniem dla zgromadzonych było to, że nikt nie wykonał kultowej piosenki Jożin z bażin.
Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Marzanna Leociak