W poniedziałek 7 maja na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się faza grupowa 47 Turnieju piłki nożnej chłopców klas trzecich i czwartych szkół podstawowych pod nazwą „Gramy o złotą piłkę” im. Aleksandra Zaranka.

Organizatorem imprezy jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat prasowy sprawuje „Życie Warszawy”.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

ALFA 1ALFA 2
1. Mikołaj Ławiński
2. Tadzik Turnau
3. Antek Gronet
4. Bartosz Kosno
5. Kajetan Kowalczyk
6. Ignacy Naklicki
1. Maciek Olszewski
2. Łukasz Nazarewicz
3. Hubert Nazarewicz
4. Dawid Grzybek
5. Michał Magdziak
6. Jędrek Kaczmarek

Rewelacyjnie spisał się zespół Alfa 1, który zajął I miejsce w grupie. Równie wspaniale wypadł zespół Alfa 2 zajmując III miejsce. Oba zespoły wywalczyły awans do ćwierćfinału rozgrywek. 14 maja rozegrają swoje mecze systemem pucharowym, czyli „przegrany odpada”. Zwycięzcy natomiast awansują do półfinałów, które odbędą się 18 maja.

Jestem pełen podziwu i uznania dla chłopaków. Zagrali z wielką ambicją, prezentując wysokie umiejętności techniczne. Także taktycznie zagrali wzorowo. Doskonale skracali pole gry przeciwnikowi stosując pressing. Dzięki temu szybko przejmowali piłkę i wyprowadzali kontrataki, które często kończyły się zdobyciem pięknych bramek.

Jestem pełen optymizmu przed ćwierćfinałami. Przypomnę jeszcze, że awans do tej samej fazy turnieju wywalczył wcześniej zespół składający się z uczniów klas 5-6. Oni także zagrają 14 maja.

Gratuluję wszystkim zespołom awansu do kolejnej fazy turnieju i życzę powodzenia.

Marcin Kubik