Celem wyjazdu kółka historycznego do Warszawy jest poznanie fragmentów historii stolicy, ale też pokazanie jak ciekawie, niebanalnie można spędzić w niej czas. Wycieczka jest przeznaczona tylko dla twardzieli wybitnie zainteresowanych zwiedzaniem (odwiecznymi hasłami wypraw kółka historycznego są: DUŻO ZWIEDZANIA I CHODZENIA - ZERO STĘKANIA I MARUDZENIA lub KTO NIE MASZERUJE TEN GINIE...).

Spotykamy się o 8.15 w piątek 23 lutego pod szkołą (uczestnicy wycieczki są w tym dniu zwolnieni przez panią dyrektor z lekcji).
W piątek będziemy m. in. uczestniczyć w warsztatach p.t. "Ekspresja" (cokolwiek by to miało znaczyć) w Centrum Sztuki Współczesnej, zwiedzać Muzeum Łowiectwa i brać udział w grze po Łazienkach w poszukiwaniu zabytków, oglądać pokaz starych pozytywek w Muzeum Techniki, podziwiać nowoczesną architekturę. Spać będziemy w hostelu Kanonia na Starym Mieście. W sobotę będziemy poznawać tajniki Nowego Miasta, starej Pragi i robotniczej Woli. Koniec wycieczki nastąpi o 18.00 na Dworcu Centralnym w holu głównym.

Co trzeba mieć ze sobą : DOBRY HUMOR, bilet trzydniowy, dobre buty, coś na śniadanie, kolacje co lubi się jeść, a nie wymaga gotowania, pelerynę, ważną legitymację szkolną, ubiór stosowny do okazji (ciepłe rzeczy - osoby bez czapki, rękawiczek i szalika nie jadą), Bardzo proszę o wpłatę 100 zł do środy (są to pieniądze przeznaczone na bilety wstępów, jedzenie, nocleg, co nam zostanie oddamy rodzicom).

p. Gosia Zielińska