9 września odbyło się (pierwsze od dłuższego czasu) spotkanie formacyjne dla Rodziców klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin. Z panią Izabelą Dzieduszycką i panem Adamem Pietrzakiem spotkaliśmy się w Domu Przymierza Rodzin w Podkowie Leśnej.

Mszę Świętą odprawił w kameralnej kaplicy ojciec Stanisław Pacholik, kapelan naszej szkoły.

Po mszy dzieci spotkały się z wychowawczyniami, panią Anną Oniszk i Dorotą Dębską – czas upłynął im na zabawie i spacerze po Podkowie Leśnej. Podczas spaceru dzieciom towarzyszył ojciec Stanisław, który okazał się wytrawnym grzybiarzem!

Rodzice wysłuchali pani Izabeli Dzieduszyckiej, która mówiła o genezie Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, charakteryzowała szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie, mówiła o grupach dziecięcych Przymierza Rodzin i świetlicach środowiskowych, prowadzonych w zaniedbanych wychowawczo środowiskach. Pan Adam Pietrzak mówił min. o miłości rodzicielskiej i jej znaczeniu dla dziecka, o relacjach między szkołą i rodzicami.

Spotkanie zakończyło się podwieczorkiem w pięknym ogrodzie, otaczającym dom. Na stołach znalazły się wspaniałe wypieki mam pierwszoklasistów, a czas szybko upłynął na jedzeniu smakołyków i rozmowach. Dzieci korzystały z pięknej pogody, bawiły się wśród zieleni, zajadały (z dużym zapałem!) domowe przysmaki.

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzinom, które przybyły do Podkowy Leśnej – mamom za pyszne ciasta i energiczną krzątaninę wokół stołów, które ustawili wśród drzew panowie (im, naturalnie, też dziękuję), a wszystkim – za miłą atmosferę sobotniego, wrześniowego przedpołudnia.

Marzanna Rymsza-Leociak