rozaObchodom Dnia Matki od wielu lat towarzyszą wokalno –taneczne występy uczniów wszystkich klas. Raz są to np. pokazy tańców szkockich, kiedy indziej –żarty sceniczne do muzyki Atonio Vivaldiego. W tym roku tematem przewodnim występów będą tradycyjne piosenki i tańce ludowe z różnych regionów Polski. Uzasadnieniem wyboru ludowego charakteru programu są założenia koncepcji wychowania muzycznego Zoltana Kodalya, które stanowią inspiracje prowadzonych w klasach I- III lekcji muzyki.

Występ odbył się 24 maja 2005 r. w Mokotowskim Domu Kultury przy ul. Puławskiej 97 (obok kościoła p.w. Św. Michała). O godzinie 16.30 wystąpiły klasy I -III, o godzinie 17.30 – klasy IV-VI.

Album ze zdjęciami poniżej.

Program koncertu z okazji Dnia Mamy:

• Kl. III- „Pięknie Was witamy…”
  • Kl. II M – „Pofajdok” (Warmia) (słowo oznacza urwisa, sowizdrzała, „postrzelonego” kawalera)
  • Kl. II –„Walczyk – waloszek” (Śląsk)
  • Kl. I – „Krakowianka” (Krakowskie)
  • Kl. I M – „Klapok” (Mazowsze, Łowickie), „Koziorajka” (Śląsk Cieszyński), „Wyka” (Beskid Śląski)
  • Kl. III – „Duc” (Małopolska, Mazowsze), „Albośmy to jacy tacy” (Krakowskie), „La ti do ti” (melodia węgierska)
  • Kl. III M – „Sarna” (melodia popularna), „Do mi so” ( pastorałka), „Słowa już mam (melodia angielska)
  • Kl. IV -:Siwe gołębisie”, „Koło mego ogródeczka” (Pieniny i Śląsk)
  • Kl. V M –„Idzie Maciek” (Mazowsze)
  • KL. V „Na środku pola” (Kujawy)
  • Kl. VI – „Kare konie” (Kieleckie)