Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2020

2020 03 08 zimowe igrzyska 041

 W dniach 24-29.02.2020r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w XXV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym koło Zakopanego. Podczas czterech dni zawodów nasi uczniowie rywalizowali w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym oraz narciarstwie alpejskim - slalom gigant. Każdego dnia stawali na starcie mając do pokonania nawet 150 uczestników w każdej kategorii. Zawsze dawali z siebie wszystko, choć jak to w sporcie bywa zdarzały się szczęśliwe, ale i pechowe momenty. Na szczęście tych pierwszych było zdecydowanie więcej.

Czytaj więcej...

SLACKLINE w naszej szkole - kółko pani Pauli

2019 12 12 SLACKLINE 009Slackline jest to rodzaj aktywności fizycznej polegającej na chodzeniu, skakaniu, wykonywaniu tricków i statyków na rozciągniętej między dwoma punktami taśmie.
Slackline dzieli się na różne rodzaje. My w szkole, na kółku, zajmujemy się podstawami chodzenia po taśmie i o tym chciałabym Wam opowiedzieć parę słów.
2019 12 12 SLACKLINE 022Slackline wcale nie jest nowy, choć rzeczywiście dopiero ostatnie 5 lat przyczyniło się do ogromnego rozwoju tego sportu na świecie. Slackline narodził się w 1983, w Parku Narodowym Yosemite, dzięki wspinaczom: Adamowi Grosowsky'emu and Jeffowi Ellingtonowi i często łączony jest ze wspinaczką.
Teraz, gdy powstała ISA, czyli międzynarodowa organizacja slacklinowa, jest Puchar Świata, zawody, szkolenia. Są robione badania nad sprzętem, użyciem slackline w treningu, rehabilitacji, w uczeniu skupienia i generalnie wpływie takiej aktywności na człowieka. Zachęcam do poszukania więcej informacji w necie.

Na naszym kółku Klub Slackline, dzieje się równie dużo co w świecie slacka. Uczymy się chodzić samodzielnie, coraz szybciej, coraz dalej. Uczymy się statyków (czyli figur) i łapania przedmiotów chodząc po taśmie. Uczymy się siadania, wstawania, skakania i żonglowania. Wiemy już, że slackowe siniaki to ordery, a upadać też trzeba umieć. Szukamy równowagi gdzie się da, przy równoczesnej dobrej zabawie i śmiechu. Ostatnio mieliśmy gości. Odwiedzili nas wolontaryjnie slacklinerzy: Patrycja Rudkowska, Daniel Wyżkiewicz i rekordzista Polski, Kuba Morawski, który parę miesięcy temu przeszedł 730m, na wysokości 400m. Kuba pokazywał nam też jak żonglować i… jak żonglować chodząc po taśmie. Bardzo dziękujemy za tak miłe odwiedziny i zapraszamy znów!

pani Paula

 

Czytaj więcej...

Rozgrywki badmintonowe

20191108 badminton Mkotow 0220191113 badminton Warszawa 06Piątek 8 listopada był dniem wielkich sportowych emocji. Trwały rozgrywki unihokeja a jednocześnie powołana w niezwykłym tempie reprezentacja szkoły w badmintonie złożona z Józka Kasprzyka i Tomka Wargockiego WYGRAŁA ZAWODY WOM na Mokotowie!

 


W środę 13 listopada Mistrzowie Mokotowa w badmintonie: Józek Kasprzyk i Tomek Wargocki grali w Mistrzostwach Warszawy. Z łatwością pokonali uczniów z Woli, w kolejnym pojedynku z rówieśnikami z Białołęki przegrali w deblu. Ostatecznie musieli uznać wyższość kolegów z Pragi Południe, przegrywając w trzecim secie rozgrywki deblowej 10:11.

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI W TEJ NIEZWYKLE SZYBKIEJ AKCJI! :)

 

Czytaj więcej...

UNIHOKEJ - Mistrzostwa Mokotowa chłopców

2019 11 05 unihokej chlopcy 0012019 11 08 unihokej mlodziez 03Nasi chłopcy SP bez przegranego meczu, kończą grupę F na drugim miejscu.

05.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr 85 rozegraliśmy dwa zwycięskie mecze i jeden remis. Pierwszy ze SP 271 zakończył się wynikiem 2:0, drugi bardzo trudny mecz ze SP 26 zremisowany 1:1, ostatni mecz ponownie wygraliśmy 1:0 ze SP 272. Ostatecznie o wyjściu z grupy SP 26 zadecydował lepszy bilans bramkowy.

 

8 listopada chłopaki w kategorii młodzież rozgrywali turniej unihokeja. Ostatecznie wygrywając walkowerem grupę E i przegrywając mecz z niepokonanymi gospodarzami turnieju SP85, zajęliśmy na Mokotowie miejsca 4-6.

Bardzo gratulujemy wyników i zaangażowania!

 

 

Czytaj więcej...

UNIHOKEJ - Mistrzostwa Mokotowa dziewcząt

2019 10 22 unihokej dziewczyny 00122.10.2019r. Nasze dziewczęta WYGRYWAJĄ grupę!!

W Szkole Podstawowej nr 85 rozegraliśmy dwa zwycięskie mecze. Pierwszy ze SP 271 zakończył się wynikiem 4:0, drugi ze SP 115 wygraliśmy 2:0. Jako najlepsza drużyna grupy D, awansowaliśmy do półfinałów. 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

II miejsce w szachach!

2019 10 28 szachy 022019 10 28 szachy 05Reprezentacja naszej szkoły w składzie

Ola Trojanowska
Ignacy Bambynek
Staś Czuchaj
Andrzej Świeżak

zdobyła II miejsce na Zawodach LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach!

 

Gratulujemy uczniom i trenerowi, Panu Pawłowi Suwarskiemu!

Czytaj więcej...

WOM w indywidualnych biegach przełajowych

2019 10 02 wom 001ANTEK DEMBIŃSKI - Jedzie na Mazowsze!

Rano 2.10.2019r. na terenach AWF-u odbyła się War2019 10 02 wom 002szawska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych. To niezwykle trudne zawody, w których w każdym biegu startuje około 150 osób. Trasa jest wąska, startujących olbrzymia ilość, bardzo dużo przepychania, często zdarzają się nieprzyjemne upadki. Wszystko to sprawia, że uzyskanie miejsca w czołówce biegnącego tłumu jest ekstremalnie trudne. Zawodnicy to reprezentacje wszystkich 18 warszawskich dzielnic (czyli 10 najlepszych osób z każdej dzielnicy)

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w SZTAFETOWYCH biegach przełajowych

2019 10 02 sztafeta 001MAMY TO!!! NASZE DZIEWCZĘTA - MISTRZYNIE MOKOTOWA W SZTAFECIE 10 x 800m
Na terenie dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w sztafetowych biegach przełajowych.
Zgodnie z zapowiedziami wystawiliśmy aż trzy drużyny czyli łącznie 30 osób! 
Przebiegliśmy w sumie 24km, a nasze biegowe zmagania i gorące emocje trwały ponad półtorej godziny.

Czytaj więcej...

Jesienne Biegi Przełajowe

2019 09 24 biegi 00524.09.2019r. to kolejny udany, sportowy dzień w naszej szkole. Na terenie Dolinki Służewieckiej wzięliśmy udział w zawodach Jesienne Biegi Przełajowe. Do udziału w tych zawodach dopuszczone zostały dobrze biegające osoby z klas 2,4,5 które rocznikowo były za młode na udział w zeszłotygodniowych Mistrzostwach Mokotowa.

Czytaj więcej...

Piłka nożna chłopców - Młodzież

2019 09 23 mecze 005

 

Dwa dni po meczach dziewcząt przyszedł czas na najstarszych chłopaków z Kabat. Z samego rana rozegrali oni dwa mecze. Z Monnet International School oraz z SP 307. Niestety oba zakończyły się przegraną naszych 2:0, ale styl gry, zaangażowanie i profesionalne podejście do meczy, no i wczesne poranne stawienie się w umówionym miejscu zasługiwały na pochwałę. Brawo!

Czytaj więcej...

ANTEK DEMBIŃSKI - WICEMISTRZEM MOKOTOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2019 09 17 biegi przlaj ind 17Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych 2019
ANTEK DEMBIŃSKI - WICEMISTRZEM MOKOTOWA!!!

WIELKI PECH NASZEJ MISTRZYNI

Dziś na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych. Zawody odbywały się na nowej trasie, zupełnie innej niż przez wiele lat. Trasa wąska i obfitująca w korzenie nie przypadła naszym zawodnikom do gustu.

Najlepszy występ zaliczył nasz rekordzista szkoły Antek Dembiński zdobywając 2 miejsce i wygrywając srebrny medal. Super zaprezentowały się też dziewczyny z klasy szóstej: Hela Komorowska (5 miejsce) i Zosia Smyrgała (6 miejsce).
Dodatkowo w pierwszych dziesiątkach znaleźli się też Jan Odoliński (7), Krzyś Łodko (10), Hela Salak (9)
Cała szóstka uzyskała prawo reprezentowania dzielnicy na zbliżającej się Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Czytaj więcej...

Piłka nożna dziewcząt - Młodzież

2019 09 23 pilka nozna dziewczat 01W poniedziałek 23.09.2019r. na boisku przy ulicy Chełmskiej nasze dziewczęta z najstarszej kategorii wiekowej - Młodzież - rozegrały swoje trzy mecze. Dużym sukcesem jest już sam udział w tak zaawansowanym wieku ;) Bardzo cieszymy się, że po dłuższej przerwie udało się nareszcie zebrać drużynę z tej grupy wiekowej. Wielkie podziękowania należą się naszej koordynator Zosi, która włożyła sporo pracy w namawianie i informowanie zawodniczek.

 

Dziś dziewczęta rozegrały naprawdę dobre spotkania. Mimo potrójnej przegranej (3:1 z Fundacją Szkolną nr 20, 2:0 z Zakonem Pijarów i 2:1 z SP103) nasze zawodniczki skończyły turniej w bardzo dobrych humorach. Na boisku pokazały duże zaangażowanie i dotrzymywały gry rywalkom. Na szczególne uznanie zasługiwała gra Zosi Troniewskiej, która zdobyła dwie bramki dla naszej reprezentacji. Kolejną zawodniczką, której umiejętności były dziś szczególnie cenne była nasza bramkarka Zuzanna Sawicka. Jej obrony, na maksymalnej koncentracji, nieustraszone i pełne zaangażowania często ratowały nasz zespół z trudnych sytuacji.

 

Dziękujemy za to że, odpowiedzialne zgłosiłyście swoją gotowości i pokazałyście, że i ta grupa wiekowa, może i powinna brać udział w rozgrywkach sportowych.

Czytaj więcej...

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej