2014 03 27 mirtrz Pol zakow 003Podwójne Mistrzostwo Polski Macieja Kubika2014 03 27 mirtrz Pol zakow 007

13. miejsce Roberta Czerneckiego

Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) byli najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami przed Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Rywalizacja o tytuły mistrzowskie toczyła się od piątku do niedzieli 21- 23 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie.

Zmagania sportowe rozpoczęły piątkowe eliminacje prowadzone z podziałem na grupy.

Wziął w nich udział uczeń naszej szkoły i zawodnik przyszkolnego klubu (SCKiS Hals Warszawa) – Robert Czernecki. Wygrywając trzy mecze zapewnił sobie awans do turnieju głównego. Rywalizację w najlepszej 64 zawodników rozpoczął w świetnym stylu wygrywając dwa pierwsze mecze. W 1/8 turnieju, po zaciętym pojedynku, uległ Maćkowi Kubikowi. Następnie przystąpił do pojedynku o miejsce w przedziale 13-16. Przeciwnikiem był Szymon Wiśniewski z klubu Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Robert wygrał ten mecz bardzo pewnie w stosunku 3:0 osiągając życiowy sukces. W ostatnim pojedynku, gdzie stawką była walka o miejsce w przedziale 9-12 Mistrzostw Polski, uległ 0:3 Adamowi Banasikowi (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Warto zaznaczyć, że obecny sezon Robert rozpoczął jako 20 zawodnik na Mazowszu, a zakończył jako 13 zawodnik w kraju – GRATULACJE!!!

W sobotę do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach dzięki wysokim miejscom w Rankingu Ogólnopolskim lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich. Łącznie w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym wystartowało 167 uczestników. Wśród chłopców, tuż za Maciejem Kubikiem, listę startową otwierali: Jakub Kwapiś (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka), Maksymilian Miastowski (KS Soping Sochaczew) i Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa).

Maciej Kubik rozegrał fantastyczne zawody. Zdobył Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej w parze z Jakubem Kwapisiem. Na uwagę zasługuje fakt, że w całym turnieju nie stracił nawet jednego seta.

Indywidualnymi Mistrzami Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym – Gniew 2014 zostali:

Zuzanna Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ) i

Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa)

Mistrzami Polski Żaków w grze podwójnej – Gniew 2014 zostali:

Amelia Wiącek (MUKS Bocian Słońsk) w parze z Wiktorią Wrzosek (LKS Biała Rawska) oraz

Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) w parze z Jakubem Kwapisiem (LUKS Dwójka Rawa Mazowiecka)

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I ICH TRENEROM!

Link do drabinki turnieju indywidualnego Mistrzostw Polski Żaków:

Link do drabinki turnieju gry podwójnej Mistrzostw Polski Żaków:

Marcin Kubik