Sukcesem zakończyły się dla nas XVI Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie. W ogólnej punktacji nasza szkoła zajęła 7. miejsce na 60 startujących szkół z całej Polski!

W dniach 28.02 - 5.03.2011 r. 17-osobowa reprezentacja naszej szkoły wyłoniona podczas styczniowych zawodów kwalifikacyjnych na Szczęśliwcach, wzięła udział w XVI Ogólnopolskich Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Witowie. Wszystkie dzieci startowały w czterech konkurencjach rozgrywanych w kolejnych dniach Igrzysk na obiektach zakopiańskiego COS i ośrodka narciarskiego Witów-Ski:

Łyżwiarstwo szybkie 200/400 m
Narciarstwo zjazdowe-slalom gigant
Snowboard-slalom
Narciarstwo biegowe 600m

Zdobyliśmy 3 medale: 2 srebrne - Ola Reiff w slalomie gigancie i łyżwiarstwie szybkim, 1 brązowy - Jan Nowina Witkowski w slalomie gigancie.
10 naszych zawodników zajęło miejsca w pierwszej 20. w co najmniej jednej konkurencji (w każdej grupie wiekowej startowało około 100 zawodników).

Ola Reiff – łyżwiarstwo miejsce 2., slalom gigant miejsce 2., biegówki miejsce 9.
Jan Nowina Witkowski – slalom gigant miejsce 3.
Jeremi Demiańczuk – łyżwiarstwo miejsce 4.
Jan Reiff – slalom gigant miejsce 10.
Ari Kamecka Jurek – łyżwiarstwo miejsce 10., slalom gigant miejsce 18.
Ignacy Nowina Witkowski – slalom gigant miejsce 12.
Ignacy Stachura – łyżwiarstwo miejsce 12., biegówki miejsce 12.
Olaf Dąbrowski – łyżwiarstwo miejsce 15.
Józef Wierzbowski – slalom gigant miejsce 20., biegówki miejsce 19.

Pozostali reprezentanci: Kuba Okniński, Krzyś Burchard, Filip Wieczorek, Witek Kraszewski, Gustaw Gepert, Wojtek Wasiak i Jerzy Traczyński również zdobyli dużo punktów dla naszej szkoły.
Gratulujemy naszym dzielnym zawodnikom!

W czasie 5-dniowego pobytu w Witowie oprócz startu w zawodach, zrealizowaliśmy trening slalomu giganta, trening na nartach biegowych w Dolinie Chochołowskiej oraz codzienne kondycyjne marszobiegi.

Po zakończeniu Igrzysk uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kościele w Witowie. Modliliśmy się za zdrowie Ali, która ze względu na chorobę nie mogła pojechać na Igrzyska, dziękowaliśmy za sukcesy w zawodach i prosiliśmy o bezpieczny powrót do domu.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam w osiągnięciu wspaniałego wyniku:

Pani Dyrektor Marzannie Rymsza-Leociak za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji planu przygotowań do zawodów,
Panu Witkowi Gaździkowi z Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki” za wspaniałe przygotowanie serwisowe i dobór nart biegowych dla naszych zawodników,
Pani Kasi Łozińskiej za realizację treningu slalomu giganta i wsparcie merytoryczno-psychologiczne zawodników podczas startu,
Panu Andrzejowi Bukowskiemu za obsługę autokarową naszej reprezentacji
oraz wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w trening i wiarę w zwycięstwo.

Z narciarskim pozdrowieniem
Justyna Trząska