Sport w naszej szkole

 

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość realizacji swoich zainteresowań w różnych dyscyplinach sportowych, poprzez udział w kółkach sportowych, obozach i zawodach wewnątrzszkolnych, dzielnicowych, warszawskich i ogólnopolskich.

Dyscypliny sportowe uprawiane przez uczniów naszej szkoły:

 • Łyżwiarstwo
 • Narciarstwo Alpejskie
 • Narciarstwo Biegowe
 • Tenis stołowy
 • Piłka Nożna
 • Biegi
 • Rolki
 • Hokej
 • Pływanie
 • Aerobik
 • Gimnastyka korekcyjna
 • Balet
 • Wspinaczka 

Możemy poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami sportowymi oraz cieszyć się wspólnymi imprezami sportowymi, które gromadzą i naszych uczniów, i ich rodziców i nauczycieli, takimi jak: Rodzinne Zawody BiegoweRodzinny Rajd RowerowyRodzinny Bieg na Orientację.

 

KWALIFIKOWANIE NA ZAWODY SPORTOWE


Nasi uczniowie biorą udział w wielu zawodach sportowych i reprezentują na nich szkołę. Reprezentowanie szkoły to przywilej i dlatego przed każdymi zawodami nasi nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele-trenerzy, prowadzący dodatkowe zajęcia sportowe, decydują o wyborze reprezentacji szkoły w poszczególnych dyscyplinach. Kierują się przy tym znanymi sobie osiągnięciami sportowymi swoich wychowanków, wynikami kwalifikacji, jeśli można je było zorganizować, oraz biorą pod uwagę znajomość zasad, zaangażowanie, postawę koleżeńską, technikę opanowaną przez ucznia i wszelkie inne ważne aspekty tworzenia szkolnej reprezentacji sportowej.

Nie ma możliwości organizowania specjalnych  eliminacji ze wszystkich dyscyplin, w których szkoła wystawia reprezentację. Nauczyciele decydują wtedy o składzie grupy jadącej na zawody na podstawie własnych obserwacji osiągnięć i możliwości sportowych ucznia, rozmów z wychowawcami oraz zapraszają do zaprezentowania sportowych umiejętności tych uczniów, którzy trenują poza szkołą i nie biorą udziału w zajęciach organizowanych przez szkołę, a chcą wziąć udział w zawodach i reprezentować szkołę. Takie zaprezentowanie jest możliwe na zajęciach popołudniowych  po odpowiednio wczesnym uprzednim umówieniu się z nauczycielami wychowania fizycznego.

Nauczyciele wychowania fizycznego i nauczyciele-trenerzy, prowadzący tzw. kółka sportowe w naszej szkole, będą się starali możliwie jak najwcześniej informować uczniów na lekcjach oraz zajęciach do jakich zawodów teraz się przygotowują. W miarę możliwości będą też informować o harmonogramie startów i przygotowań do nich poprzez ogłoszenia w dzienniku elektronicznym Librus i wiadomości na szkolnych tablicach ogłoszeń.

Nauczyciele, którzy przygotują zasady kwalifikacji do zawodów sportowych w określonych dyscyplinach, będą publikować te zasady na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do zapoznawania się z tymi zasadami i do kontaktu z nauczycielami i trenerami poprzez dziennik elektroniczny Librus.

Regulamin Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na lata 2010-2014

ANEKS NR 1 DO REGULAMINU WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Mistrzostwa Mokotowa w tenisie stołowym chłopców, klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum

W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Szkole Podstawowej nr 205 odbyły się zawody tenisa stołowego chłopców. W turnieju wzięło udział 19 zespołów. Rozgrywki były prowadzone w systemie pucharowym: drużyna przegrana odpada z turnieju...

Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Hryniecki, Maciej Podniesiński i Robert Czernecki. Chłopcy we wszystkich swoich meczach nie mieli sobie równych, nie tracąc nawet seta!!! 
Ich wysiłek i determinacja sprawiły, że odnieśli wspaniały sukces i będą reprezentować Mokotów na zawodach warszawskich.
Nasi reprezentanci otrzymali puchar i medale.
Gratulacje!!!

Adam Zawiasa
Nauczyciel  wychowania fizycznego w filii naszej szkoły na Kabatach


 

ALICJA ŁODKO - NAJSZYBSZĄ DZIEWCZYNĄ Z KL.5 W WARSZAWIE

2017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 0052017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 009Dziś 05.10.2017r. na warszawskim AWFie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Około 40 autokarów, 2000 uczestników, padający deszcz, zimno, a w każdym biegu około 150 nieprzypadkowych zawodników. W zawodach tych rywalizują reprezentacje dzielnic czyli najszybsi z każdej dzielnicy, osoby które znalazły się w najlepszych 10 zawodów dzielnicowych. W tych ciężkich warunkach nasza Alicja, nie dała najmniejszych szans konkurentkom. Wystartowała jak zawsze, zabójczym sprintem po którym reszta mogłaby już odpoczywać, jednak Ala wytrzymała narzucone przez siebie tempo i wypracowaną przewagę utrzymała do mety!

ZŁOTY MEDAL NA WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!

Czytaj więcej...

Rodzinne Zawody Biegowe 2017

W niedzielę 1 października dzielni biegacze wyruszyli na znane ściezki Kabackiego Lasu. Wydarzenie udokumentowala pani Anna Salak, której bardzo dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Gratulacje i podziękowania też dla uczestników i organizatorów!

2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 01   2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 02   2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 31

Czytaj więcej...

MISTRZYNIE MOKOTOWA - SZTAFETY

2017 09 29 biegi sztafety 017NASZE DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI MOKOTOWA w sztafecie 10 x 800m.

 

Nasza reprezentacja w składzie: Jagoda Fijałkowska, Kaja Marcinkowska, Hela Komorowska, Bogna Jedziniak, Teresa Sikorska, Matylda Zając, Zosia Latała, Zosia Troniewska, Karolina Mmereole, Ala Łodko wywalczyła ZŁOTE medale i jako jedyna szkoła w tej kategorii prawo do reprezentowania dzielnicy Mokotów na zbliżającej się Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się na warszawskim AWF-ie.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe - świetny występ naszych zawodników

2017 09 26 biegi przelajowe 00926 września na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w ramach eliminacji do WOM.

Nasza reprezentacja zdobyła 4 medale. Złoto - Alicja Łodko, Złoto - Hela Komorowska oraz brąz - Krzysztof Łodko, brąz Karolina Mmereole.

W najlepszych dekorowanych piątkach znaleźli się także Klara Ślizień - 4 miejsce, Zosia Troniewska - 5 miejsce, Teodor Kaliciuk - 5 miejsce. Dodatkowo kilka osób znalazło się także w najlepszych 10 dających awans na Warszawską Olimpiadę Młodzieży!

Nasze klasy starsze z Kabat również wzięły udział w tych zawodach i dzięki Bernardowi Mmereole wrócili do szkoły z brązowym medalem. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Rodzinny Rajd Rowerowy 2017

21741161 1317424031717967 445675746678123138 oW niedzielę 17.09.2017 r. odbyła się już 7 edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Pomimo niepewnej deszczowej pogody wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Pogoda na szczęście nie była tak zła jak zapowiadali a lekki deszcz zaczął padać dopiero w drugiej, stacjonarnej części naszej imprezy.

Dziękujemy, że byliście z nami oraz bardzo dziękujemy uczniom klas starszych Ani Kokowskiej, Zosi Dobrowolskiej i Ignacemu Sikorskiemu za ciężką pracę przy organizacji tego wydarzenia.

Imprezę wspierał jak zawsze nasz niezastąpiony ratownik Krzysztof Rupiński.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Pozdrawiamy.

Czytaj więcej...

Rowerowa wyprawa klas piątych

2017 05 27 klasy5 rowery 0022017 05 27 klasy5 rowery 016W sobotę 27.05.2017 r. odbyła się szkolna rowerowa wycieczka z Wilanowa do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.


Wzięli w niej udział piątoklasiści, którzy kilka tygodni wcześniej zdali egzaminy na kartę rowerową. Odwiedziliśmy ciekawe miejsca jak: samochodowy prom na Wiśle w Gassach, lotnisko w Oborach, Cieciszew, rynek w Górze Kalwarii aż dotarliśmy na zamek.


W tym ciekawym miejscu uczestnicy zagrali w historyczną grę zamkową "Kto tu bywał" i zjedli pizzę.
Ostatni etap to piętnastokilometrowy dojazd na stację kolejową.

Do Warszawy wróciliśmy pod wieczór, wspólnie pokonaliśmy 51km i przeżyliśmy wiele przygód o których uczestnicy na pewno chętnie opowiedzą!

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2017 - biegi

2017 05 23 biegi bezpieczne wakacje 00123.05.2017 r. nasza szkoła wzięła udział w zawodach "Bezpieczne Wakacje".


Rywalizacja warszawskich szkół w biegach przełajowych, jak co roku, odbyła się na terenie Dolinki Służewieckiej.
2017 05 23 biegi bezpieczne wakacje 025Impreza ta to idealna okazja dla najmłodszych, aby zapoznać się z przełajami, a dla starszych przyjemne zawody kończące długi rok startów.

Naszą szkołę reprezentowało dziś 15 uczniów z klas drugich, czwartych i szóstych.


ZŁOTE MEDALE wywalczyli: Iga Rudnik, Józek Motoczyński oraz Alicja Łodko. SREBRNY MEDAL Karolina Mmereole. Dodatkowo do dekoracji najlepszych szóstek dostali się: Ewa Salak, Antek Kędzior, Zosia Latała, Ignacy Sikorski.

Bardzo serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do biegania również w wakacje bo we wrześniu wrócimy na Dolinkę na Eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Bądźcie w formie!!

Czytaj więcej...

Karta rowerowa piątoklasistów

2017 05 08 karta rowerowa 0042017 05 08 karta rowerowa 0168 maja 2017 r. uczniowie z klas 5, zdawali egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ.

Warunkiem uczestnictwa w egzaminie było wcześniejsze uczestnictwo w zajęciach wychowania komunikacyjnego oraz pozytywny wynik z egzaminu teoretycznego. Uczniowie sprawdzani byli na szkolnym boisku, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi (kierowanie jedną ręką, slalom, ósemka, zatrzymanie we wskazanym miejscu) oraz w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Sołtyka, gdzie sprawdzana była ich umiejętność jazdy w ruchu drogowym.

Najpierw stres, potem ciekawe doświadczenie a na końcu radość z pozytywnego wyniku - tak w trzech słowach można opisać to wydarzenie.

Już wkrótce 27 naszych uczniów odbierze swoje uprawione karty i legalnie wyruszą w rowerowy świat.

Czytaj więcej...

Brązowa medalistka Mistrzostw Mokotowa w pływaniu!

ZOSIA LATAŁA brązową medalistką na Mistrzostwach Mokotowa w PŁYWANIU! (25m, styl grzbietowy, 20,83s.) 2017 04 04 plywanie Zosia 004


Nasza szkoła jak co roku wystawiła do Mistrzostw Mokotowa swoich pływaków. Zawodnicy rywalizowali w wybranym stylu grzbiet/kraul na dystansie 25m/50m.

W drużynie dziewcząt popłynęły: Klara Ślizień, Zosia Smyrgała, Zosia Latała, Oliwka Staszków, Bogna Jedziniak, Marta Kudła, Ola Marcinkowska, Zuzia Nierada.

W drużynie chłopców popłynęli: Jan Jedliński, Tomek Wargocki, Mikołaj Mikołajczyk, Ignacy Grunwald, Alex Boniecki, Staś Kowalski, Julian Kasprzyk, Ziemek Zieliński.

Obydwa zespoły wypadły dobrze nawiązując walkę z większością startujących szkół. Na zawodach jak co roku zwyciężyła bezkonkurencyjna szkoła 307 - organizator i gospodarz zawodów

Czytaj więcej...

Wicemistrzynie Warszawy i rewelacyjni chłopcy!

20170324 czwarte mce 01Nasze dziewczęta vicemistrzyniami WARSZAWY!

20170323 srebrny medal 01Dziś na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencjach łyżwiarskich (Błękitna Sztafeta) nasza drużyna w składzie: Ola Marcinkowska, Matylda Zając, Alicja Łodko, Teresa Sikorska, Jagoda Fijałkowska zdobyła srebrne medale! W zawodach tych brały udział reprezentacje wszystkich warszawskich dzielnic. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego startu. Gratulujemy!!

 

Dzień po sukcesie dziewcząt na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży przyszedł czas na chłopców. Drużyna w składzie Ignacy Sikorski, Michał Rybarczyk, Teodor Kaliciuk, Staś Kowalski i Ziemek Zieliński zajęli dzisiaj w hokejowych konkurencjach (Złoty Krążek) rozgrywanych na Torwarze 4 miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Złoty Krążek i Błękitna Sztafeta 2017 dla naszej szkoły!

10 marca przedpołudniem na Torze Stegny odbyły się Łyżwiarskie Mistrzostwa Mokotowa, "Złoty krążek" - Chłopców i "Błękitna Sztafeta" - Dziewcząt.

2017 03 10 lyzwy 008    2017 03 10 lyzwy 004    2017 03 10 lyzwy 006

Obie nasze reprezentacje w znakomitym stylu pokonały wszystkie startujące szkoły zdobywając dwukrotne Mistrzostwo Mokotowa w Sportach Zimowych.

Dzisiejsza wygrana daje nam prawo do reprezentowania naszej dzielnicy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w drugiej połowie marca na Torwarze.

Czytaj więcej...

FINAŁ ŁYŻWIARSKICH CZWARTKÓW - ZWYCIĘSTWO :-)

2017 03 09 dekoracja LYZW CZWART 0139 marca 2017 03 09 dekoracja LYZW CZWART 012na Torze Stegny w Warszawie odbyła się ceremonia zakończenia cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2016/2017.

Nasza szkoła ponowie, jak w poprzednich latach, odebrała nagrodę za I MIEJSCE w klasyfikacji szkół.

Oczywiście organizatorzy zawodów nagradzali też najlepszych sześciu zawodników z każdej kategorii. Aż 38 uczniów z naszej szkoły odebrało nagrody indywidualne za kończący się sezon.

Bardzo dziękujemy, że byliście z nami. Teraz chwila przerwy i niedługo wracamy na rolki.

Czytaj więcej...

NASZA SZKOŁA NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ XXII ZIMOWYCH IGRZYSK SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH

2017 03 03 IGRZYSKA 04No i stało się! Po wielu latach startów SP 2 Przymierza Rodzin NAJLEPSZĄ niepubliczną szkołą podstawową w sportach zimowych W POLSCE!!!

Nasza 18-osobowa reprezentacja zdobyła na XXII Zimowych Igrzyskach w Suchym 19 medali!!! 10 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Nasi zawodnicy wychodzili na dekorację 30 razy! Dodatkowo odebraliśmy 10 statuetek w kategorii najlepszy zawodnik.

Największym trofeum był piękny olbrzymi puchar za I miejsce w klasyfikacji szkół.

Bez wątpienia najlepszym naszym zawodnikiem był Michał Rybarczyk (3 x złoty medal) oraz Ala Łodko (2 x złoto, 1 x srebro) Serdecznie gratulujemy też medali naszym absolwentkom Marcie Świeżak i Ali Kondej. Pełna relacja zdjęciowa po powrocie!

Do zobaczenia w Warszawie! Dziękujemy za wsparcie, wszystkie miłe słowa, lajki i wiele ściskanych kciuków.

Relacje zamieszczał na profilu FB pan Filip

 GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI! :-)   → FOTO

Czytaj więcej...

XXII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - ostatnie zmagania i kolejne sukcesy!

2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 001   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 002   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 003   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 005   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 009

 

Pan Filip pisze:

No to wszystko już wiemy, dziś, 2 marca, zdobyliśmy kolejne 3 medale.

Jagoda Fijałkowska i Michał Rybarczyk wywalczyli pierwszy raz w historii złote medale w tej najbardziej obstawianej konkurencji (ponad 100 zawodników w każdej kategorii) Ala Łodko wywalczyła brązowy medal a do jutrzejszej dekoracji załapali się także Antek Dembiński (4), Jan Barchoń (5), Krzyś Łodko (6), Ola Marcinkowska (6)

3 dzień zmagań za nami. Dziś zakończyliśmy starty w narciarstwie alpejskim Wszystkie dyscypliny za nami. Wszyscy cali zdrowi i z dobrymi humorami.

Jutro wycieczka i zakończenie Igrzysk! Pozdrawiamy!

Czytaj więcej...

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - triumf łyżwiarski!!!

sportUwaga! REKORD! Rok temu nie wierzyliśmy że nasze osiągnięcia można jeszcze poprawić. A jednak! Dziś na zawodach łyżwiarskich odbywających się w wyjątkowo silnych porywach wiatru nasza reprezentacja pobiła kolejny rekord.

Zdobyliśmy 10 MEDALI z 12 możliwych!

 

 

Wygraliśmy złoto we wszystkich kategoriach!

ZŁOTO: Ala Łodko, Jan Odoliński, Michał Rybarczyk, Ola Marcinkowska.

SREBRO: Teresa Sikorska, Teodor Kaliciuk, Ignacy Sikorski.

BRĄZ: Sonia Slezkin, Matylda Zając, Krzyś Łodko.

Dodatkowo w pierwszych szóstkach: Jagoda Fijałkowska, Hela Komorowska, Antek Dembiński.

Pełne wyniki są dostępne na stronie XXII Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych.

 


 

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - sukcesy na biegówkach

Pan Filip pisze z Zakopanego:

Zdobyliśmy 6 KOLEJNYCH MEDALI: dziś w narciarstwie biegowym.

Po wyjątkowo trudnych i męczących biegach w kopnym śniegu osiągaliśmy piękne czasy i świetne miejsca.

Wygrali dziś Ala Łodko, Antek Dembiński, Ola Marcinkowska i Michał Rybarczyk.

Dodatkowo srebro wywalczyła dziś Jagoda Fijałkowska a brąz Krzyś Łodko.

Do dekoracji załapali się również Teodor Kaliciuk i Hela Komorowska.

 

 


 

VI MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM!

2017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 003 01.02.2017 r. odbyły się poraz szósty szkolne mistrzostwa w narciarstwie alpejskim. 2017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 017

Na starcie slalomu giganta stanęło prawie 70 zawodników. Każdy uczestnik pokonywał trasę dwa razy, a do ostatecznego wyniku brany pod uwagę był lepszy czas. 

Warunki pogodowe i śniegowe były w tym roku bardzo dobre. Zawody odbywały się sprawnie i bezpiecznie, a zawodnikom i kibicom towarzyszyły dobre humory i gorące emocje.

Po raz pierwszy w historii do grupy kibiców dołączyli również uczniowie. Klasa 3T wraz z wychowawczynią wyposażona w transparenty głośno dopingowała swoich. Doping chyba przyniósł efekt bo ostatecznie uczniowie z klasy 3T wywalczyli aż 4 medale! Odwiedzili nas tez byli mistrzowie szkoły!

2017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 0042017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 029aMistrzostwo szkoły, najlepszy czas zawodów uzyskał ponownie (drugi rok z rzędu) Michał Rybarczyk! pokonując trasę slalomu w czasie 17,70 sek. W pozostałych kategoriach zwyciężali: Hania Litwin, Ola Marcinkowska i Jan Barchoń. Piękne medale za 2 i 3 miejsca odebrali: Wiktoria Górczyńska, Helena Komorowska, Krzyś Łodko, Jan Odoliński, Ala Łodko, Sonia Slezkin, Staś Kowalski i Ignacy Sikorski.

 

Gratulujemy i gorąco zachęcamy do uczestnictwa za rok również najmłodszych!

 GALERIE ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Sztafetowe biegi przełajowe na WOM

20161006 biegi przelaje WOM 01NASZE DZIEWCZĘTA NA WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!
06.10.2016 r. odbyły się najważniejsze w Warszawie zawody w biegach sztafetowych. W.O.M. wielka impreza sportowa odbywająca się już 50 lat w której rywalizuje 18 dzielnic. Nasze dziewczęta jako jedyna szkoła w dzielnicy uzyskały prawo reprezentowania Mokotowa. 20161006 biegi przelaje WOM 06


Warunki biegowe nie należały do najłatwiejszych, padający od kilku dni deszcz sprawił, że trasa biegu była grząska i niezwykle wymagająca kondycyjnie. W tych ciężkich warunkach nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze i po 10 zmianach dobiegały na metę na 5 MIEJSCU!

Niestety w wyniku bardzo niesportowego zachowania jednej z reprezentantek Śródmieścia (cios łokciem w żebra) nasza sztafeta uzyskała w elektronicznych wynikach 7 miejsce. Protest został wniesiony i o jego wyniku dowiemy się dopiero za kilka dni.

Jednak już dziś wiemy że mamy świetną drużynę! Drużynę składającą się w większości z czwartoklasistek a to zapowiada że kolejnych latach nasze możliwości będą jeszcze większe! że nasze dziewczęta nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa!

Brawo dziewczyny!

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje z medalami

2016 05 25 zawody biegowe 003We środę 25 maja nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zawodach biegowych "Bezpieczne wakacje".

Dziewczęta uzyskały znakomity wynik, zdobywając złote medale w kategoriach klas 1-2 (Helena Komorowska) i 3-4 (Marysia Konopka), srebrny medal w kategorii klas 5-6 zdobyła zaś Mela Woźniak.

W tej samej kategorii Lena Kadłubowska i Ida Skolimowska zajęły wysokie miejsca piąte i szóste.

Wśród dekorowanych znaleźli się również: Krzyś Łodko i Antek Dembiński (czwarte i piąte miejsce wśród chłopców z klas 1-2), Nela Cichocka (piąte miejsce wśród dziewcząt 1-2) oraz Adam Polanowski (piąte miejsce wśród chłopców 3-4).

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Zamknięcie sezonu i dekoracje zwycięzców - Łyżwiarskie Czwartki 2015/2016

10 marca 2016 r. odbyła się uroczysta dekoracja kończąca sezon zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2015/2016 r. 2016 03 10 lyzwiarskie czwartki 016

 

Nasza szkoła kolejny rok z rzędu zajęła 1 miejsce. W każdej kategorii uczeń naszej szkoły stawał na najwyższym stopniu podium. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowało prawie 60 osób.

 

Dziękujemy że byliście z nami!

 

Wkrótce rozpoczynamy sezon rolkarski.

 

Czytaj więcej...

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2016

2016 03 IgrzyskaZimowe04Na Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych reprezentacja naszej szkoły zdobyła 2. miejsce. 2016 03 01 igrzyska niepubliczne 006


18 reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego walczyło w następujących dyscyplinach: narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, narciarstwo alpejskie (slalom gigant).

Konkurowaliśmy z 23 drużynami z całej Polski.

 

Bardzo gratulujemy naszej reprezentacji oraz pani Justynie Trząskiej i panu Filipowi Trząskiemu, którzy przez wiele miesięcy przygotowywali "szkolną kadrę".

 GALERIA ZDJĘĆ - zapraszamy do oglądania

Czytaj więcej...

Adam Polanowski z 3OM osiągnął ogromny sukces!

W rozegranych w ostatni weekend (23-24.05) zawodach International Inline Meeting, na rolkarskiej pętli w Dusznikach Zdroju  Adaś zajął drugie miejsce w wieloboju w kategorii Junior E. Ścigał się na czterech dystansach ustępując pola tylko zawodnikowi z Czech.

 

 


MISTRZOSTWA W CZWÓRBOJU

W dniach 13-14.05.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Czwórboju Lekkoatletycznym. czworboj 14 05 2015 003

 

Pierwszego dnia występowali chłopcy w składzie: Józek Rączka, Bernard Mmereole, Kajtek Zieliński, Ziemek Zieliński, Franek Marchel, Gustaw Schwendimann, Szymon Oniszczuk. Chłopcy zdobyli 669 punktów. Bardzo dobry wynik w sprincie na 60m uzyskał Józek Rączka - 8,74s. co jest drugim najlepszym czasem szkoły (rekord: Antek Klamka). Bardzo dobry czas w biegu długim na 1km uzyskał Bernard Mmereole 3:39:84 co również jest drugim czasem szkoły oraz Kajtek Zieliński (3. czas szkoły) (rekord: Jacek Pazio).

 

Dzień później przyszedł czas na rywalizacje dziewcząt. Drużyna w składzie: Daniela Marcinkowska, Basia Dąbrowska, Mela Woźniak, Hania Polanowska, Ania Kokowska zdobyła 697 pkt. Bieg długi na 600m najlepiej pobiegła Mela Woźniak uzyskując czas 2:15:83 co aktualnie jest piątym czasem szkoły (rekord Aleksandra Aol Reiff).

 

Naszym reprezentantkom najbardziej przeszkadzała dziś wyjątkowo śliska bieżna, większość rywalek występowała w kolcach lekkoatletycznych.

 

Czytaj więcej...

TURNIEJ PIŁKARSKI

turniej pilkarski 09 05 2015 002W sobotę 9 maja odbył się Szkolny Turniej Piłkarski.

Jego zdecydowanym zwycięzcą okazała się klasa 5M, która pokonała w finale młodszych kolegów i koleżanki z 4T.

Królem strzelców turnieju został Bernard Mmereole  a wśród najmłodszych zawodników zaimponował Teodor Kaliciuk z klasy 2M, który zdobył w jednym meczu aż sześć bramek! turniej pilkarski 09 05 2015 036

Pomysł na zawody był taki, że grają reprezentacje klas (w niektórych przypadkach można było połączyć siły klas równoległych) i są podzielone na trzy kategorie wiekowe (kl. 1-2, 3-4, 5-6). W wielkim finale spotkali się zwycięzcy grupy 5-6 ze zwycięzcami grupy 3-4.

Imprezę zorganizowali rodzice z klasy 6M pod przewodnictwem pana Pawła Przychodzenia wraz z panem Marcinem Kubikiem, który został też głównym (a nawet jedynym!) sędzią. Mecze rozgrywane były na "Orliku" na rogu Kazimierzowskiej i Madalińskiego przy pięknej słonecznej pogodzie, w obecności licznie zgromadzonej publiczności, która wiwatowała, skandowała i śpiewała.

Organizatorzy i pani Dyrektor zapowiadają, że będzie to impreza cykliczna a puchary wygrane przez drużyny mają być przechodnie.

 

Czytaj więcej...

Minikoszykówka dziewcząt

koszykowka dziewczyny 10 04 2015 004W Wiosennym Mokotowskim Turnieju Minikoszykówki organizowanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy, 10 kwietnia 2015r, startowały dziewczęta.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daniela Marcinkowska, Ari Kamecka-Jurek, Marta Rybarczyk, Julia Magdziak, Zosia Kiser, Marianna Nierada, Basia Dąbrowska, Hania Kędzior zajęła czwarte miejsce.

Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej...

Sukces w łyżwiarstwie szybkim

Hania Polanowska, uczennica klasy 5M, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej  Pucharu Polski  w łyżwiarstwie szybkim 2014/2015  w kategorii wiekowej  do 11 lat.  Zawodnicy startowali w serii  pięciu Ogólnopolskich Zwodów  Dzieci  I ty możesz zostać mistrzem, na dystansach 100,  300  i  500m .
Dzięki uzyskanym czasom Hania zdobyła Młodzieżową Brązową klasę sportową (MłB).

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Nasza reprezentacja na XX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym 2015

igrzyskasto

dzien4 05Od 1 do 6 marca reprezentacja naszej szkoły przebywała na XX Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym. Z naszymi zawodnikami tradycyjnie już pojechała pani Justyna Trząska i pan Filip Trząski.

Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i przywieźli z Igrzysk mnóstwo medali ostatecznie zajmując 3 miejsce w rankingu szkół.

Poniżej prezentujemy wpisy pana Filipa z profilu na Facebooku Sekcji Sportów Zimowych.

 

Udanego wyjazdu gratulujemy trenerom i zawodnikom!

 ZAPRASZAMY DO LEKTURY I OGLĄDANIA ZDJĘĆ! :-)

 

Czytaj więcej...

Brąz na zawodach o ZŁOTY KRĄŻEK

lyzwy zloty krazek 20150227 003

Dwa dni po sukcesie naszych dziewczyn ponownie zawitaliśmy na Tor Stegny. Tym razem swoje łyżwiarskie umiejętności prezentowali chłopcy.

Na rozegranych w piątek (27.02.2015r.) Mistrzostwach Mokotowa w łyżwiarstwie z elementami hokeja, nasza reprezentacja zajęła III miejsce, zdobywając drugi puchar i brązowe medale.

 

W składzie reprezentacji:

Michał Rybarczyk, Gustaw Schwendimann, Kajetan Zieliński, Ziemowit Zieliński, Ignacy Sikorski.

 

Gratulujemy! :-)

 

Nasi uczniowie najlepiej zaprezentowali się w konkurencji: strzał na bramkę oraz w jeździe z krążkiem po prostej.

 

Warto zaznaczyć, że aż 3 naszych zawodników to czwartoklasiści, mamy zatem młodą i bardzo ambitną drużynę przed którą jeszcze wiele startów.

 

Czytaj więcej...

MISTRZYNIE MOKOTOWA W ŁYŻWIARSTWIE

2015 02 25 mistrzynie mokotowa25 lutego 2015 r. na Torze Łyżwiarskim Stegny odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Łyżwiarstwie Dziewcząt "Błękitna Sztafeta".

Konkurencje wchodzące w skład tych zawodów to: jazda po prostej, jazda tyłem, jazda po slalomie i jazda po ósemce.

Nasze dziewczęta po wspaniałych przejazdach zdobyły I miejsce, uzyskując tytuł Mistrzyń Mokotowa, piękne złote medale, puchar i możliwość reprezentowania dzielnicy Mokotów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo to było bezdyskusyjne, gdyż nasza drużyna zakończyła rywalizację z ponad 50 sekundową przewagą.

 

Skład reprezentacji:

Ola Marcinkowska, Basia Dąbrowska, Hania Polanowska, Marta Rybarczyk, Daniela Marcinkowska (kpt.)

 

Dzisiejsza wygrana to pierwszy sukces zimowej reprezentacji pod wodzą naszej nowej kapitan Danieli Marcinkowskiej, a najważniejsze imprezy ciągle przed nami. Już za tydzień rozpoczynają się XX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Zakopanem, wspaniałe wyniki sportowe i rewelacyjna atmosfera panująca w naszej ekipie daje duże nadzieje na kolejne sukcesy w szkolnych zawodach najwyższej rangi.

 

 

Czytaj więcej...

Wspaniały sukces sportowy Jakuba Kielesińskiego, ucznia klasy IVT

Kuba Kielesinski 1W dniach 14-15 lutego br. w czeskiej Ostrawie odbyły się zawody judo, zaliczane do punktacji Pucharu Czech. 

W kategorii wagowej 42 kg zwyciężył zawodnik

UKJ Ryś Warszawa Jakub Kielesiński.

Kuba wygrał 5 walk, wszystkie przed czasem, stosując widowiskową i jednocześnie trudną technikę ippon.

W czasie turnieju towarzyszył mu tata, p. Piotr Kielesiński.

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Czytaj więcej...

1-3 w górę!!!

kolko wspinaczkowe 20150217 002Przedstawiamy kółko wspinaczkowe klas 1-3. kolko wspinaczkowe 20150217 023

 

Ciężko pracujemy nad swoimi umiejętnościami, pod kierunkiem pana Piotra.Wytrwała praca pozwala na dotarcie na szczyt 10 metrowej ściany. Rekordzistka, od początku roku ma za sobą 100 wejść.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Magdalena Lipińska

 


 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w narciarstwie alpejskim

mistrzostwa narciarskie 20150211 025mistrzostwa narciarskie 20150211 049

W poprzednią środe, 11 lutego, spora ekipa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim.

Impreza była bardzo udana a walka w niektórych kategoriach o pierwsze miejsca niesamowicie zacięta!

 

      mistrzostwa narciarskie 20150211 070mistrzostwa narciarskie 20150211 004        Zdjęcia p. Janusza Naklickiego

 

Czytaj więcej...

Gratulacje tenisowe!

Gratulujemy naszym uczniom - Lenie i Leonowi - sukcesów w tenisie!

Jesteśmy z Was dumni! :-)

 


 

Duży sukces naszych szczypiornistów

Na rozgrywanych w dniach 21-23.10.2014r. Mistrzostwach Mokotowa w piłkę ręczną nasza szkoła zajęła wysokie 3 miejsce w dzielnicy.

To najlepszy wynik w historii naszych rozgrywek w tej dyscyplinie. Reprezentacja szkoły w składzie: Józek Rączka, Bartosz Hryniecki, Krzysiek Burchard, Maks Klamka, Maciek Kubik, Bernard Mmereole, Adrian Tur, Kazik Burchard, Kostek Lisawa, Maciek Urlich (bramkarz) pod wodzą Marcina Kubika, 21.10.2014r. wygrała grupę B pokonując dwie szkoły (SP 98, SSP 14 ) 4:3, 4:3. Wynik ten dał nam możliwość gry w dzisiejszych półfinałach. W rozegranym meczu o fazę finałową chłopcy w przepięknym stylu pokonali szkołę SP 46 aż 7:3! Silniejsze od nas okazały się jednak dwie szkoły sportowe SP 272 (KS Warszawianka) i SP 85 (UKS 85 Mokotów), co spowodowało, że ostatecznie rozgrywki zakończyliśmy na 3.miejscu z brązowymi medalami i pucharem dla szkoły.

GRATULUJEMY! :D


 

 

chłopcy - MISTRZOWIE MOKOTOWA! dziewczęta - świetny wynik!

2014 10 01 mistrz mok przelaj sztafety 04

1.10.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m.

 

Reprezentacja naszej szkoły chłopców po niezwykle ciężkim biegu wywalczyła 1 miejsce i tytuł Mistrzów Mokotowa.2014 10 01 mistrz mok przelaj sztafety 01

 

Jako jedyna zwycięska drużyna mamy prawo reprezentowania całej dzielnicy Mokotów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (w biegach sztafetowych), która odbędzie się 16 października w Wesołej. Fenomenalny bieg zaliczył nasz Mistrz Mokotowa w biegach indywidualnych, Kajtek Zieliński, który na ostatniej 10 zmianie wyprowadził naszą sztafetę z 4 miejsca na zwycięstwo.

 

 Gratulacje! :D

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych 2014

24 września odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych. Wywalczyliśmy 3 medale:

ZŁOTO: Kajtek Zieliński2014 09 24 mistrz mok ind przelaje 01

SREBRO: Daniela Marcinkowska i Bernard Mmereole.

 

Awans na Warszawską Olimpiadę uzyskało 5 osób: medaliści oraz Mela Woźniak i Marta Rybarczyk. Ola Marcinkowska również była dekorowana (5 miejsce). Pozostali nasi reprezentanci dobiegali również na dość wysokich miejscach.

GRATULUJEMY!!! :-)

 

Za tydzień sztafety 10 x 800m!


Czytaj więcej...

III miejsce na Mokotowie naszych piłkarek!

2014 04 16 mistrz mok pilk nozn 0316.04.2014 r. reprezentacja naszej szkoły 2014 04 16 mistrz mok pilk nozn 09

zajęła III miejsce

w Mistrzostwa Mokotowa w Piłce Nożnej Dziewcząt!

Naszą szkołę reptezentowały:

Ola Reiff, Daniela Marcinkowska, Ola Marcinkowska, Marta Rybarczyk, Ula Hajdukiewicz, Lena Kacorzyk, Dominika Ignatowicz, Ania Wesołowska, Danusia Kozubska, Tosia Milewska.


Serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Korektywa na basenie

2013 2014 korektywa w wodzie 002

Pani Justyna Dzięcioł prowadzi w naszej szkole zajęcia "Korektywa i profilaktyka wad postawy w wodzie" dla dzieci z klas 1-3. 

Poniżej mała galeria z tych zajęć, zaś o pani Justynie można poczytać na stronie naszego gimnazjum w zakładce "Kadra".

 

Czytaj więcej...

Szymon z brązowym medalem!

2014 04 04 zawody plywackie 042014 04 04 zawody plywackie 07Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu

W piątek 4 kwietnia 2014 r. 16 osobowa reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Mokotowa w pływaniu w ramach eliminacji do WOM. Zawody odbyły się na basenie przy ul. Barcelońskiej.

III miejsce (brązowy medal) zdobył SZYMON MARCHEL, pokonując 50m kraulem w czasie 35,44s

Bardzo dobry wynik uzyskała również drużyna chłopców, która po zsumowaniu czasów wszystkich zawodników oraz czasu ze sztafety uplasowała się na wysokim V miejscu.

 

Reprezentowali naszą szkołę:2014 04 04 zawody plywackie 02

Dziewczęta: Basia Ziobrzyńska, Hania Urlich, Zosia Palczewska, Basia Dąbrowska, Jenny Donelly, Lena Kacorzyk, Marysia Boguta, Ania Wesołowska

Chłopcy: Adam Polanowski, Ziemek Zieliński, Franek Marchel, Bernard Mmereole, Maciek Urlich, Kajtek Zieliński, Maks Hojka, Szymon Marchel

 

Podziękowania:

Szczególne podziękowania składamy Jenny, Marysi, Ani oraz Maksowi, którzy, poinformowani w ostatniej chwili, zgodzili się zastąpić nieobecnych kolegów i koleżanki. Swoim zaangażowaniem, odwagą i odpowiedzialną postawą godną naśladowania, uratowali nasze drużyny przed dyskwalifikacją.

Nie oceniali swoich szans na wygraną, nie zastanawiali się, czy mają ochotę na start w zawodach, wzięli udział, bo potrzebowała ich drużyna, bo potrzebowali ich nauczyciele, bo potrzebowała ich szkoła. Dziękujemy!

Serdecznie gratulujemy!!

 

Czytaj więcej...

Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym - Gniew 2014

2014 03 27 mirtrz Pol zakow 003Podwójne Mistrzostwo Polski Macieja Kubika2014 03 27 mirtrz Pol zakow 007

13. miejsce Roberta Czerneckiego

 

Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) byli najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami przed Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Rywalizacja o tytuły mistrzowskie toczyła się od piątku do niedzieli 21- 23 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie.

 

Zmagania sportowe rozpoczęły piątkowe eliminacje prowadzone z podziałem na grupy.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Warszawy w Sportach Zimowych

25 marca 2014 r. na Torwarze odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Sportach Zimowych.
Startowało 15 szkół, a nasza reprezentacja  w składzie:

Ola Reiff, Ola Marcinkowska, Daniela Marcinkowska, Marta Rybarczyk i Hania Polanowska

zajęła wysokie 5. miejsce!

                         IMAG0483     IMAG0490

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zespół nauczycieli WF


Czytaj więcej...

Błękitna Sztafeta i Złoty Krążek

14 marca, na Torze Łyżwiarskim STEGNY, odbył się Wielobój Łyżwiarski dla Dziewcząt ,,Błękitna Sztafeta" oraz Wielobój Łyżwiarski dla Chłopców ,,Złoty Krążek", w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.2014 03 14 zawody lyzw 001


Z radością informuję,że reprezentacja dziewcząt w składzie:

Ola Reiff, Marta Rybarczyk, Ola Marcinkowska, Basia Dąbrowska, Hania Polanowska

zajęła I miejsce!!

2014 03 14 zawody lyzw 10

a reprezentacja chłopców w składzie:

Ignacy Stachura, Max Hojka, Michał Rybarczyk, Gutek Schwendimann, Józek Wierzbowski zajęła II miejsce!!

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół nauczycieli WF

 

 

Czytaj więcej...

Warszawska Olimpiada Młodzieży

Duża klasyfikacja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży po pierwszym semestrze.

Zajęliśmy w niej pierwsze miejsce na Mokotowie.

Konkurencje, w których wzieliśmy udział to:

-indywidualne biegi przełajowe

-sztafetowe biegi przełajowe

-koszykówka

-unihokej

-tenis stołowy

-piłka ręczna

Gdyby udało się nam utrzymać w pierwsze trójce na koniec roku szkolnego, można byłoby liczyć na dofinasowanie przy zakupie sprzętu sportowego. Tak było w latach poprzednich.

 

 

Tenis stołowy

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Żaków - 09.02.2014

W sali sportowej na Warszawskim Targówku rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w kat. Żaków.
Naszą szkołę oraz klub SCKiS Hals Warszawa reprezentowało czterech zawodników:

Maciek Kubik (1 miejsce),

Robert Czarnecki (4 miejsce),

Maciej Podniesiński (17-20 miejsce) oraz

Kazik Burchard (25-32 miejsce).

 20140209 141032 20140209 141200


Zawodnikom gratulujemy sukcesu. (mk)

III Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie alpejskim

We środę 5.02.2014r. odbędą się III Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie alpejskim.

Wyjście z klas:
8:45 - klasy pierwsze, drugie
8:55 - klasy trzecie i czwarte
9:00 - klasy piąte i szóste
Powrót do szkoły ok. 14:00
Na zawody zapisało się 71 osób.

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

 

 

Tenis stołowy

turniej tenisa 18 01 2014 002III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii Żak.

Zawody odbyły się 18 stycznia w hali sportowej SCKiS HALS, ul. Króla Maciusia 5.


Poniżej zamieszczamy link do klasyfikacji końcowej
http://mzts.pl/pdf/1314/wtk/03_wtk_z_m.pdf


Nasi chłopcy reprezentujący klub SCKiS HALS zajęli następujące miejsca:

1 miejsce - Maciej Kubik

5-8 miejsce - Robert Czernecki

25-32miejsce - Maciej Podniesiński i Kazik Burchard


W zawodach brały udział wszystkie najlepsze kluby z całego województwa.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 2 miejsce.

turniej tenisa 18 01 2014 001

 

MISTRZOWIE WARSZAWY!

mistrz War tenis stol ch 17 12 2013 005

Na Mistrzostwach Warszawy w tenisie stołowym w cyklu WOM naszą szkołę reprezentowali i zdobyli Mistrzostwo:

1. Maciej Kubik

2. Józef Rączka

3. Szymon Oniszczuk

4. Robert Czernecki

GRATULACJE DLA CAŁEJ EKIPY!

 

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwo i wicemistrzostwo!

GRATULUJEMY NASZYM TENISISTOM!

Wielki sukces reprezentacji chłopców w tenisie stołowym!

Nasze drużyny wywalczyły pierwsze i drugie miejsce na Mokotowie w tenisie stołowym.

Złoci medaliści:

Maciej Kubik
Józef Rączka
Robert Czernecki

 

Srebrni medaliści:

Szymon Oniszczuk
Bartosz Hryniecki
Maciej Podniesiński

 

WYRAZY UZNANIA DLA ZAWODNIKÓW I ICH TRENERA, PANA MARCINA KUBIKA!

 


 

Nasze dziewczęta Mistrzyniami Mokotowa w tenisie stołowym!

GRATULUJEMY NASZYM TENISISTKOM!


Ola Reiff i Ania Wesołowska zdobyły pierwsze miejsce w Mistrzoststwach Mokotowa zaś Ola Marcinkowska i Lena Kacorzyk zajęły czwartą pozycję.

Bardzo cieszymy się z sukcesu i gratulujemy także trenerowi - panu Marcinowki Kubikowi!

 


 

 

 

Łyżwiarskie czwartki 2013/2014

28 listopada 2013 r. (czwartek) ruszamy z nowym sezonem zawodów Łyżwiarskie Czwartki. W zawodach tych bierzemy udział już trzeci rok. W poprzednim sezonie byliśmy najlepszą szkołą łyżwiarską w Warszawie i najlepszą niepubliczną szkołą w Polsce!

Terminy zawodów: 28.11, 5.12, 12.12, 19.12, 9.01, 16.01, 23.01, 30.01, 6.02, 13.02, 6.03, 13.03, 20.03 (ceremonia dekoracji).

Wyniki można śledzić na stronie Łyżwiarskich Czwartków.

Czytaj więcej...

Unihokej dziewcząt

Nasza reprezentacja dziewcząt w unihokeju zajęła wysokie czwarte miejsce w mistrzostwach Mokotowa.

Skład reprezentacji:
1. Anta Stanecka
2. Tosia Milewska
3. Ola Reiff
4. Ania Wesołowska
5. Ula Hajdukiewicz
6. Daniela Marcinkowska
7. Ari Kamecka - Jurek
8. Ola Marcinkowska
9. Zosia Litwin
10.Ida Skolimowska
11. Zosia Żbikowska

 

Gratulujemy!


 

 

Giełda sprzętu zimowego

Już w najbliższą sobotę, 24 października*, w godzinach 11.00 - 13.00 odbędzie się w naszej szkole giełda narciarsko-łyżwiarska.

 

To idealna okazja aby przed sezonem zimowym nabyć dobry sprzęt używany lub sprzedać coś z czego wyrosło już Państwa dziecko.

 

Zapraszamy do uczestnictwa i przynoszenia sprzętu.

W zakupach będzie doradzała p. Justyna Trząska.

*Zmiana terminu giełdy spowodowana jest prośbami rodziców, którzy już teraz chcą zaopatrzyć się w sprzęt łyżwiarski dla swoich dzieci; rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego zaplanowane jest na 18 listopada.

Organizatorzy:

p. Justyna trząska

p. Filip Trząski

Kontakt (p. Justyna Trząska): 602 499 240


 

 

Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych wrzesień 2013

bieg ind mok 2013 09 004Aleksandra Reiff Mistrzynią Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych!

 

Oprócz pięknego złotego medalu Oli, wysokie miejsca uzyskali także Gustaw Schwendimann (miejsce 4.) oraz Daniela Marcinkowska i Jacek Pazio. Cała czwórka uzyskała prawo reprezentowania Mokotowa na Warszawskiej Olimiadzie Młodzieży.

Pozostali nasi biegacze klasyfikowali się w większości w pierwszych dwudziestkach, co jak na prawie 100 dzieci w każdej kategori również jest dobrym wynikiem.

 

 

Czytaj więcej...

WOM i MIMS 2013/2014

  

Nasza szkoła, jak co roku, bierze udział w zawodach z cyklu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od wielu lat nasi reprezentanci z powodzeniem startują w kolejnych zawodach, sięgając niejednokrotnie po najwyższe laury. 

Także w zaczynającym się właśnie sezonie, pomimo braku sali gimnastycznej przy szkole, zamierzamy startować i wkładać jak najwięcej sił i zaangażowania we wszystkie konkurencje i... przywozić medale! 

Życzcie nam powodzenia!


 

Nagroda dla pana Marcina Kubika

Z wielką dumą i radością informujemy, że nasz nauczyciel, pan Marcin Kubik, został wyróżniony jako jeden z pięciu nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych na Mokotowie za szczególne osiągnięcia sportowe w pracy z mlodzieżą i otrzymał brązową odznakę.

Gratulujemy!


 

IŁÓW 11 VI 2013 - SUKCES DRUŻYNY CHŁOPCÓW


WYNIKI KOŃCOWE XV MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

IŁÓW 11 VI 2013 

Nasza szkoła w roku szkolnym 2012/2013 w rywalizacji chłopców
w tenisie stołowym okazała się najlepszą szkołą ze wszystkich szkół
z całego Mazowsza. Wynik ten jest jeszcze większy jeśli weźmiemy
pod uwagę fakt, że na Mazowszu swoją działalność prowadzą czołowe kluby tenisa stołowego w Polsce.  

Sukces naszych podopiecznych jest najwyższym osiągnięciem
w sportowej historii naszej szkoły w zawodach międzyszkolnych.
Chłopcy zwyciężając w XV Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyli awans na przyszłoroczne Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 1. 1.SP 2 Warszawa (Maciej Kubik, Józef Rączka, Jeremi Dziedziejko, opiekun p. Marcin Kubik)
 1. 2.SP Grala Dąbrowizna (Mateusz Sopiński, Maciej Adamiak, , Kamil Wisiński opiekun p. Zbigniew Prokurat )
 2. 3.SP Budki Piaseckie (Błażej Skrzypkowski, Michał Kowalczyk, opiekun p. Radosław Jurzyk)

 

 

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi!


 

 

Biegi przełajowe - Bezpieczne wakacje 2013

We czwartek 6 czerwca nasza szkoła wzięła udział w zawodach "Bezpieczne wakacje 2013 - Biegi Przełajowe", w każdej kategorii startowało ok. 50 zawodników.
Zdobyliśmy 4 medale (2 x złoto, 2 x srebro), 8 osób znalazło się w najlepszych szóstkach.

Daniela Marcinkowska (złoto)
Jasmina Mmereole (złoto)
Kajtek Zieliński (srebro)
Patrycja Zabiegła (srebro)

Czytaj więcej...

Piłka nożna dziewcząt

Reprezentacja dziewczyn w piłce nożnej zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Mokotowa organizowanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze dziewczyny, wśród których była nawet jedna drugoklasistka a sporą część stanowiły też czwartoklasistki, walczyły jak równy z równym ze starszymi koleżankami i osiągnęły wynik, który jest największym sukcesem w tych zawodach w historii naszej szkoły (zarówno w rozgrywkach dziewcząt jak i chłopców).

Czytaj więcej...

I miejsce szkoły w Łyżwiarskich Czwartkach 2012/13!

puchary lyzwiarskie czwartki 2012 13Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w cyklicznej imprezie

ŁYŻWIARSKIE CZWARTKI 2012/2013.

W klasyfikacji generalnej szkół zajęliśmy 1. miejsce! 

 

 

Świetnie spisywali się nasi zawodnicy: 

1 miejsce w Warszawie                 Leon Jednacz r.2005 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

1 miejsce w Warszawie                 Ola Marcinkowska r.2003 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

1 miejsce w Warszawie                 Hania Polanowska r.2003 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

1 miejsce w Warszawie                 Basia Dąbrowska r.2003 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

1 miejsce w Warszawie                 Gustaw Schwendimann r.2003 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

1 miejsce w Warszawie                 Marta Rybarczyk r.2002 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

2 miejsce w Warszawie                 Basia Ziobrzyńska r.2006 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

2 miejsce w Warszawie                 Ola Reiff r.2001 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

3 miejsce w Warszawie                 Ziemek Zieliński r.2004 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

3 miejsce w Warszawie                 Ida Skolimowska r.2003 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

3 miejsce w Warszawie                 Ignacy Stachura r.2004 Łyżwiarstwo Szybkie,

Cykl zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM I ICH TRENEROM! 

XVIII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie

Dyplom WitowReprezentacja naszej szkoły wróciła z Igrzysk w Witowie zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej

Zawody trwały od 24 lutego do 1 marca i były rozgrywane w 4 konkurencjach z podziałem na grupy wiekowe: 

K a t e g o r i e w i e k o w e :
- grupa I - rocznik 2006 - 2003 (klasy I - III)
- grupa II - rocznik 2002 - 2000 (klasy IV - VI)
- grupa III - rocznik 1999 - 1997 (gimnazjum)
- grupa IV - rocznik 1996 i starsi (szkoły średnie)


Konkurencje:
- łyżwiarstwo (łyżwy krótkie)
- narciarstwo zjazdowe (slalom gigant)
- snowboard
- narciarstwo biegowe

 

 

Na stronie Igrzysk można obejrzeć krótki film podsumowujący sportowe zmagania. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 


 

Sportowe sukcesy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 2012/2013

Nasza szkoła zajęła II miejsce na Mokotowie w klasyfikacji generalnej eliminacji dzielnicowych XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013. Sklasyfikowanych zostało 28 szkół podstawowych. Wynik jest wyjątkowy, ponieważ wyprzedziliśmy dwie szkoły sportowe. 

W tzw. dużej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce

W tym zestawieniu do wszystkich konkurencji zaliczanych do WOM z małej klasyfikacji zostały dodane cztery konkurencje (Mikołajkowy turniej mini koszykówki dla chłopców i dziewcząt, III Bieg niepodległości oraz Halowy turniej piłki nożnej dla dziewcząt) organizowane przez Wydział Kultury, Sportu i Rekreacji dla dzielnicy Mokotów. W tych dodatkowych konkurencjach nasza szkoła nie brała udziału.

P. Marcin Kubik nauczyciel Wychowania fizycznego

Czytaj więcej...

Mistrzostwo i wicemistrzostwo Mokotowa w Tenisie Stołowym chłopców - 2012

Wielkim sukcesem naszej szkoły zakończyły się Mistrzostwa Mokotowa w Tenisie Stołowym chłopców, które odbyły się 29 listopada.

Nasi uczniowie zdopingowani sukcesem dziewczyn, które dzień wcześniej wywalczyły mistrzostwo Mokotowa, również stanęli na najwyższym stopniu podium. W turnieju wystartowało 21 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z dzielnicy Mokotów. Oba nasze zespoły dotarły do finału turnieju.

W meczu o złote medale lepsi okazali się uczniowie z pierwszego zespołu, który wystąpił w składzie:

Zespół nr 1
1. Maciej Kubik
2. Jeremi Dziedziejko
3. Miłosz Łysakowski

Srebrne medale wywalczyli chłopcy z zespołu nr 2, który wystąpił w składzie:

Zespół nr 2
1. Szymon Oniszczuk
2. Józef Rączka
3. Bartosz Hryniecki

Wszystkim naszym dzielnym sportowcom gratulujemy wielkiego sukcesu!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Mistrzostwo Mokotowa 2012 w Tenisie Stołowym dziewcząt!


Kolejny sukces naszych uczniów w zawodach sportowych. Złote medale w Mistrzostwach Mokotowa w Tenisie Stołowym - 2012 zdobyły dziewczyny z pierwszego zespołu:

Zespół nr 1
1. Ania Wesołowska 
2. Ola Reiff
3. Tosia Milewska 

Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Sezon łyżwiarski 2012/2013 rozpoczęty!

Szanowni Rodzice,
już wkrótce rozpoczynamy w naszej szkole sezon łyżwiarski. 
* Dzieci z klas 1-3 mają możliwość uczestniczenia w zajęciach łyżwiarskich dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki. 
* Dzieci z klas 4-6 mają możliwość uczestniczenia w zajęciach (zawodach) łyżwiarskich tylko w czwartki.

Wtorki: ROZPOCZYNAMY 20 listopada 2012 r.

Zajęcia we wtorki są zajęciami obowiązkowymi tylko dla klas 1-3 (klasy 4-6 nie uczestniczą we wtorkowych zajęciach). Odbywają się one w ramach godzin wf, zgodnie z planem lekcji danej klasy. Transport dzieci ze szkoły na Tor Stegny oraz z powrotem do szkoły odbywa się autokarem wraz z nauczycielami prowadzącymi lekcje wf.

Każde dziecko musi posiadać: dobre, naostrzone łyżwy, kask, rękawiczki, odpowiedni strój.

Opiekę oraz szkolenie zapewniają nauczyciele wf: p. Justyna Trząska, p. Dorota Kwiecińska, p. Marcin Kubik, p. Filip Trząski.

Łyżwiarskie Czwartki: ROZPOCZYNAMY 15 listopada 2012 r.

8 listopada obędą się ostatnie zajęcia kółka rolkarskiego, ze względu na trwający już proces namrażania tafli lodowej odbędą się one na sali gimnastycznej Toru Stegny. Nie zabieramy już rolek!

Czytaj więcej...

Przełaje - sztafety 2012

Kolejna odsłona biegów terenowych, w których uczniowie naszej szkoły wzięli udział, to Mistrzostwa Mokotowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych (10 x 800m).
Do rywalizacji przystąpiło około 20 szkół z dzielnicy Mokotów. Odbyły się dwa biegi w kategorii szkół podstawowych:10 x 800 m - dziewcząt oraz 10 x 800 m - chłopców.
Nasi zawodnicy, mający w pamięci ostatnie indywidualne sukcesy, potwierdzili swoją wspaniałą dyspozycję w biegach drużynowych. Obie reprezentacje odniosły wielki sukces zajmując drugie miejsca w swoich biegach.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego biegania.

p. Dorota Kwiecińska, p. Justyna Trząska, p. Marcin Kubik, p. Filip Trząski

 


I Rodzinne Zawody Biegowe

I Rodzinne Zawody Biegowe to zupełnie nowa szkolna impreza sportowa. W sobotę 6 października zapraszamy rodziny z naszej szkoły do sprawdzenia się na trasie naszego biegu. Wszystkie kategorie z podziałem na płeć. Dystanse w zależności od wieku:

Najmłodsi kl.1-3 400m,
dzieci Starsze kl.4-6 800m,
dorośli 2km.

Rywalizacja odbywa się zarówno indywidualnie jak i drużynowo-rodzinnie. W klasyfikacji rodzinnej bierzemy pod uwagę punkty 3 najlepszych osób z rodziny w tym punkty minimum jedenej osoby dorosłej (mama,tata) i minimum jedengo dziecka. Zapewniamy: pomiar czasu, napój oraz mały poczęstunek, dla najlepszych nagrody!
Serdecznie zapraszamy!
Zapisz się już dziś w sekretarcie szkoły.

II Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 15 września 2012 roku odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy w Lesie Kabackim. Pomimo deszczowego poranka, pogoda dopisała i często pojawiało się słońce. W trakcie rowerowego przejazdu, odwiedziliśmy Centrum Operacji Powietrznych, Mogiłę Powstańców oraz punkt odłowu dzików. Po przyjeździe na Polanę Powsińską, czekało już na nas ognisko, kiełbaski i napoje. Po posiłku dzieci i dorośli brali udział w konkursach i grach sportowych.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w swoich kategoriach wiekowych otrzymali nagrody. W rajdzie wzięło udział 80 osób.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, do zobaczenia za rok!

Filip Trząski

 

Łyżwiarskie czwartki - zajęcia na Rolkach!!

Sezon łyżwiarski zakończony, zimny-deszczowy okres przeczekany, pora na kontynuację treningów tym razem na rolkach.
Zapraszamy serdecznie od 10 maja w każdy czwartek. Wyjazd busa ze szkoły o 14:00, odbiór dzieci z Toru Stegny o 15:30. Koszt transportu i wejścia na obiekt 12 zł. Obowiązkowe kaski (mogą być rowerowe) oraz ochraniacze na nadgarstki. Zalecamy ochraniacze na kolana i łokcie. Ze względów ogranizacyjnych obowiązkowe podtwierdzenie udziału dziecka: 606-979-313 :)

Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

Warszawska Olimpiada Młodzieży

Dnia 12 kwietnia 2012 r. (czwartek) na terenie UKSW WAT przy ul.Kartezjusza 1, odbędzie się Warszawska Olimpiada Młodzieży.
Do udziału w tej imprezie dopuszczonych jest 10 najszybszych biegaczy z każdej dzielnicy.
Biegi eliminacyjne dla dzielnicy Mokotów, w których brała udział nasza szkoła odbyły się 30 września 2011 r. Łącznie w kategoriach klas V i VI startowało ponad 300 zawodników.
Z wielką radością informuję że prawo do startu w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyli:

Witek Kraszewski, kl.V, 1 miejsce w biegu eliminacyjnym - dwukrotny Mistrz Mokotowa w biegach przełajowych 2010 i 2011
Jasmina Mmereole, kl.V 2 miejsce w biegu eliminacyjnym - Vice Mistrzyni Mokotowa w biegach przełajowych 2011
Patrycja Zabiegła, kl.V 3 miejsce w biegu eliminacyjnym.

W związku ze startem naszych Mistrzów w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży proszę o zwolnienie ww uczniów w czwartek 12 kwietnia od godz 10:30 do końca dnia.
Pozdrawiam, i zapraszam do kibicowania naszym biegaczom!

Filip Trząski

MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 2011/2012

W środę 8 lutego na stoku narciarskim "CSN Szczęśliwice" odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim. Zawody polegające na jak najszybszym zjechaniu na nartach po trasie slalomu giganta rozegrane zostały przy pięknej zimowej pogodzie na bardzo dobrze przygotowanym stoku. Po zakończeniu przejazdów na uczestników czekała gorąca herbata oraz batoniki. Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W zawodach wzięło udział łącznie 50 uczniów (w tym 2 snowboardzistów). Tytuł "Mistrza Szkoły 2012" otrzymał Ignacy Nowina Witkowski uzyskując najlepszy czas zawodów 17,48 sek.

Medaliści:

Kat. Dziewczynki kl. 1-3

1 miejsce - Daniela Marcinkowska - 20,77 sek.
2 miejsce - Lena Kacorzyk - 20,96 sek.
3 miejsce - Ari Kamecka Jurek - 21,32 sek.

Kat. Chłopcy kl. 1-3

1 miejsce - Krzyś Burchard - 19,52 sek.
2 miejsce - Franek Marchel - 21,60 sek.
3 miejsce - Gustaw Schwendimann - 22,01 sek.

Kat. Dziewczęta kl. 4-6

1 miejsce - Marysia Wierzbowska - 18,84 sek.
2 miejsce - Alina Osińska - 19,57 sek.
3 miejsce - Ola Elwartowska - 21,93 sek.

Kat. Chłopcy kl. 4-6

1 miejsce - Ignacy Nowina Witkowski - 17,48 sek.
2 miejsce - Stanisław Naklicki - 20,10 sek.
3 miejsce - Kuba Okniński - 20,74 sek.

Pełne tabele wyników w szkole na tablicy sportowej. Istnieje również możliwość otrzymania ich mailem, osoby zainteresowane proszę o kontakt na airliner@wp.pl.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia za rok.

Filip Trząski

Organizacja Mistrzostw Szkoły w Narciarstwie Alpejskim

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim. Zawody przeprowadzone będą w slalomie gigancie na „CSN Szczęśliwice” w Warszawie, 8 lutego 2012r. (środa) o godzinie 11:00.

Kategorie:
Zawody przeprowadzone zostaną w 4 kategoriach (z podziałem na chłopców i dziewczęta oraz na klasy młodsze 1-3 i starsze 4-6).

Informacje organizacyjne:
Opiekę nad dziećmi w czasie trwania zawodów sprawować będą instruktorzy PZN: p. Justyna Trząska, p. Filip Trząski, p. Paula Jurek.
Transport dzieci ze szkoły na zawody oraz z zawodów do szkoły realizowany będzie autokarem (wyjazd godz. 9:30, powrót do szkoły ok. godz. 14:00).
Opłata za udział w zawodach wynosi 25 zł.
Uczestnik musi posiadać własny sprzęt (narty, kije narciarskie, rękawiczki, kask!)
Zawodnicy wystartują w dwóch przejazdach, z których pod uwagę brany będzie lepszy czas.

Nagrody i korzyści:
Dla najlepszych zawodników w każdej kategorii przewidziane są nagrody, dyplomy, medale.
Udział w zawodach pozytywnie wpłynie na końcową ocenę z wychowania fizycznego.

Zapisy:
Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisanie chętnych do wzięcia udziału w zawodach najpóźniej do 03 lutego 2012 r.
Zawodników można zgłaszać w sekretariacie szkoły lub telefonicznie.

Kontakt: Justyna Trząska – 602-499-240, Filip Trząski – 606-979-313.

UWAGA! Udział w zawodach jest jednocześnie jednym z warunków kwalifikacji do wyjazdu na Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie.

Reprezentacja szkoły - warunki kwalifikacji

Warunki kwalifikacji do reprezentacji szkoły na Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie w dniach 27.02 – 03.03.2012 r.

Narty:

Udział w I Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim - (20 pkt.)
Zajęcie miejsca od 1-6 w swojej kategorii w konkurencji Slalom Gigant - (60-10pkt.) - na Mistrzostwach Szkoły.

Łyżwy:

Reprezentowanie szkoły w Łyżwiarskich Czwartkach 2011/2012 r. - (20 pkt.)
Zajęcie miejsca od 1-6 w generalnej punktacji ŁC - (100-50pkt.)

Snowboard:

Deklaracja startu w Snowboardzie - (30 pkt.)

Inne:

Uczestnictwo w kółku „Przygotowanie do sezonu narciarskiego” - (20 pkt.)
Reprezentowanie szkoły na Igrzyskach w Witowie w roku ubiegłym. - (50 pkt.)
Za każde zdobyty medal na Igrzyskach w roku 2011 r. - (300 pkt.)
Za miejsca 4-6 na Igrzyskach w roku 2011 r. - (150 pkt.)
Za miejsca 7-15 na Igrzyskach w roku 2011 r. - (100pkt.)
Za miejsca 16-25 na Igrzyskach w roku 2011 r. - (50 pkt.)

Ostateczna decyzja o składzie reprezentacji podjęta zostanie z uwzględnieniem zachowania i kultury osobistej ucznia.
Skład reprezentacji podany zostanie na tablicy sportowej dnia 13.02.2012 r.

Życzymy powodzenia

Mistrzostwa Mokotowa Szkół Podstwawowych w tenisie stołowym 2011

Mistrzostwa Mokotowa Szkół Podstwawowych w tenisie stołowym grudzień 2011

CHŁOPCY:

Kolejny raz jesteśmy na podium!!!

Podczas tegorocznej imprezy wystartowała rekordowa liczba 23 zespołów. Nasz pierwszy zespół w składzie:
1. Staś Borawski
2. Władek Ronikier
3. Szymon Oniszczuk
zdobył 3 miejsce.

Drugi zespół w składzie:
1. Jeremi Dziedziejko
2. Staś Naklicki
3. Miłosz Łysakowski
zakończył udział w turnieju w fazie ćwierćfinałowej ( miejsce w przedziale 5-8).

DZIEWCZĘTA:

Dzień wcześniej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt. Nasze dwa zespoły spisały się znakomicie (dziewczyny uczęszczają na kółko tenisa stołowego znacznie krócej od chłopców). Obie drużyny dotarły do pierwszej ósemki zawodów. W turnieju wystartowało 17 zespołów.

Zespół 1
1. Ola Elwertowska
2. Julia Lisawa
3. Juliet Solska

Zespół 2
1. Ania Wesołowska
2. Pola Osińska
3. Daniela Marcinkowska

Nasz drugi zespół miał olbrzymią szansę awansu do półfinału. W decydującej o losach spotkania grze podwójnej Ania z Polą nie wykorzystały piłki meczowej. Przy stanie 1:1 w setach i prowadzeniu 12:11 w secie decydującym przeciwniczki ze Szkoły Podstawowej nr 205 miały trochę więcej szczęścia i to one za chwilę mogły cieszyć się z awansu do dalszej fazy turnieju. Mamy bardzo perspektywiczny skład. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy z wielką ochotą doskonalą swoje umiejętności gry. W przyszłym roku dziewczyny będą miały olbrzymią szansę na to by pójść w ślad za chłopakami i zdobyć medale Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym. Chłopcom życzymy utrzymania się na podium oraz zamiany koloru medali z brązowych na złote.

Serdecznie gratulujemy znakomitych wyników sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego
 

Wyniki - "Łyżwiarskie Czwartki"

Podajemy kolejne wyniki naszych łyżwiarzy, tym razem wystartowało aż 20 naszych zawodników.
Zdobyliśmy:
Sześć miejsc "medalowych"

 • Hania Polanowska 1 miejsce na 36 zawodniczek (kat.dziewczynki kl. 2)
 • Olaf Dąbrowski 1 miejsce na 17 zawodników (kat.chłopcy kl. 5)
 • Jeremi Demiańczuk 2 miejsce na 17 zawodników (kat chłopcy kl. 6)
 • Ola Marcinkowska 3 miejsce na 22 zawodników (kat dziewczynki kl. 1)

W sztafetach:

 • 1 miejsce Sztafeta kat. 00', 99' w składzie: Dąbrowski O, Jaszczuk O, Demiańczuk J.
 • 3 miejsce Sztafeta kat. 02', 01' w składzie: Hajdukiewicz F, Stachura I, Niewiarowska K.

W zawodach wzięło udział łącznie 250 zawodników.
Łącznie nasza szkoła zdobyła 172,5 punków co spowodowało że awansowaliśmy na 5 miejsce w generalnej klasyfikacji szkół tracąc tylko 1,5 pkt do miejsca czwartego.
Średnio na jednego naszego zawodnika przypada z zawodów na zawody coraz więcej punktów. W tym tygodniu 8,63 pkt. co powoduje że jeśli chodzi o poziom reprezentacji jesteśmy na drugim miejscu.
Kolejne zawody z cyklu już w najbliższy czwartek...

Pozdrawiam
Filip Trząski