Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2020

2020 03 08 zimowe igrzyska 041

 W dniach 24-29.02.2020r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w XXV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym koło Zakopanego. Podczas czterech dni zawodów nasi uczniowie rywalizowali w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym oraz narciarstwie alpejskim - slalom gigant. Każdego dnia stawali na starcie mając do pokonania nawet 150 uczestników w każdej kategorii. Zawsze dawali z siebie wszystko, choć jak to w sporcie bywa zdarzały się szczęśliwe, ale i pechowe momenty. Na szczęście tych pierwszych było zdecydowanie więcej.

Czytaj więcej...

SLACKLINE w naszej szkole - kółko pani Pauli

2019 12 12 SLACKLINE 009Slackline jest to rodzaj aktywności fizycznej polegającej na chodzeniu, skakaniu, wykonywaniu tricków i statyków na rozciągniętej między dwoma punktami taśmie.
Slackline dzieli się na różne rodzaje. My w szkole, na kółku, zajmujemy się podstawami chodzenia po taśmie i o tym chciałabym Wam opowiedzieć parę słów.
2019 12 12 SLACKLINE 022Slackline wcale nie jest nowy, choć rzeczywiście dopiero ostatnie 5 lat przyczyniło się do ogromnego rozwoju tego sportu na świecie. Slackline narodził się w 1983, w Parku Narodowym Yosemite, dzięki wspinaczom: Adamowi Grosowsky'emu and Jeffowi Ellingtonowi i często łączony jest ze wspinaczką.
Teraz, gdy powstała ISA, czyli międzynarodowa organizacja slacklinowa, jest Puchar Świata, zawody, szkolenia. Są robione badania nad sprzętem, użyciem slackline w treningu, rehabilitacji, w uczeniu skupienia i generalnie wpływie takiej aktywności na człowieka. Zachęcam do poszukania więcej informacji w necie.

Na naszym kółku Klub Slackline, dzieje się równie dużo co w świecie slacka. Uczymy się chodzić samodzielnie, coraz szybciej, coraz dalej. Uczymy się statyków (czyli figur) i łapania przedmiotów chodząc po taśmie. Uczymy się siadania, wstawania, skakania i żonglowania. Wiemy już, że slackowe siniaki to ordery, a upadać też trzeba umieć. Szukamy równowagi gdzie się da, przy równoczesnej dobrej zabawie i śmiechu. Ostatnio mieliśmy gości. Odwiedzili nas wolontaryjnie slacklinerzy: Patrycja Rudkowska, Daniel Wyżkiewicz i rekordzista Polski, Kuba Morawski, który parę miesięcy temu przeszedł 730m, na wysokości 400m. Kuba pokazywał nam też jak żonglować i… jak żonglować chodząc po taśmie. Bardzo dziękujemy za tak miłe odwiedziny i zapraszamy znów!

pani Paula

 

Czytaj więcej...

Rozgrywki badmintonowe

20191108 badminton Mkotow 0220191113 badminton Warszawa 06Piątek 8 listopada był dniem wielkich sportowych emocji. Trwały rozgrywki unihokeja a jednocześnie powołana w niezwykłym tempie reprezentacja szkoły w badmintonie złożona z Józka Kasprzyka i Tomka Wargockiego WYGRAŁA ZAWODY WOM na Mokotowie!

 


W środę 13 listopada Mistrzowie Mokotowa w badmintonie: Józek Kasprzyk i Tomek Wargocki grali w Mistrzostwach Warszawy. Z łatwością pokonali uczniów z Woli, w kolejnym pojedynku z rówieśnikami z Białołęki przegrali w deblu. Ostatecznie musieli uznać wyższość kolegów z Pragi Południe, przegrywając w trzecim secie rozgrywki deblowej 10:11.

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI W TEJ NIEZWYKLE SZYBKIEJ AKCJI! :)

 

Czytaj więcej...

UNIHOKEJ - Mistrzostwa Mokotowa chłopców

2019 11 05 unihokej chlopcy 0012019 11 08 unihokej mlodziez 03Nasi chłopcy SP bez przegranego meczu, kończą grupę F na drugim miejscu.

05.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr 85 rozegraliśmy dwa zwycięskie mecze i jeden remis. Pierwszy ze SP 271 zakończył się wynikiem 2:0, drugi bardzo trudny mecz ze SP 26 zremisowany 1:1, ostatni mecz ponownie wygraliśmy 1:0 ze SP 272. Ostatecznie o wyjściu z grupy SP 26 zadecydował lepszy bilans bramkowy.

 

8 listopada chłopaki w kategorii młodzież rozgrywali turniej unihokeja. Ostatecznie wygrywając walkowerem grupę E i przegrywając mecz z niepokonanymi gospodarzami turnieju SP85, zajęliśmy na Mokotowie miejsca 4-6.

Bardzo gratulujemy wyników i zaangażowania!

 

 

Czytaj więcej...

UNIHOKEJ - Mistrzostwa Mokotowa dziewcząt

2019 10 22 unihokej dziewczyny 00122.10.2019r. Nasze dziewczęta WYGRYWAJĄ grupę!!

W Szkole Podstawowej nr 85 rozegraliśmy dwa zwycięskie mecze. Pierwszy ze SP 271 zakończył się wynikiem 4:0, drugi ze SP 115 wygraliśmy 2:0. Jako najlepsza drużyna grupy D, awansowaliśmy do półfinałów. 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

II miejsce w szachach!

2019 10 28 szachy 022019 10 28 szachy 05Reprezentacja naszej szkoły w składzie

Ola Trojanowska
Ignacy Bambynek
Staś Czuchaj
Andrzej Świeżak

zdobyła II miejsce na Zawodach LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach!

 

Gratulujemy uczniom i trenerowi, Panu Pawłowi Suwarskiemu!

Czytaj więcej...

WOM w indywidualnych biegach przełajowych

2019 10 02 wom 001ANTEK DEMBIŃSKI - Jedzie na Mazowsze!

Rano 2.10.2019r. na terenach AWF-u odbyła się War2019 10 02 wom 002szawska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych. To niezwykle trudne zawody, w których w każdym biegu startuje około 150 osób. Trasa jest wąska, startujących olbrzymia ilość, bardzo dużo przepychania, często zdarzają się nieprzyjemne upadki. Wszystko to sprawia, że uzyskanie miejsca w czołówce biegnącego tłumu jest ekstremalnie trudne. Zawodnicy to reprezentacje wszystkich 18 warszawskich dzielnic (czyli 10 najlepszych osób z każdej dzielnicy)

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w SZTAFETOWYCH biegach przełajowych

2019 10 02 sztafeta 001MAMY TO!!! NASZE DZIEWCZĘTA - MISTRZYNIE MOKOTOWA W SZTAFECIE 10 x 800m
Na terenie dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w sztafetowych biegach przełajowych.
Zgodnie z zapowiedziami wystawiliśmy aż trzy drużyny czyli łącznie 30 osób! 
Przebiegliśmy w sumie 24km, a nasze biegowe zmagania i gorące emocje trwały ponad półtorej godziny.

Czytaj więcej...

Jesienne Biegi Przełajowe

2019 09 24 biegi 00524.09.2019r. to kolejny udany, sportowy dzień w naszej szkole. Na terenie Dolinki Służewieckiej wzięliśmy udział w zawodach Jesienne Biegi Przełajowe. Do udziału w tych zawodach dopuszczone zostały dobrze biegające osoby z klas 2,4,5 które rocznikowo były za młode na udział w zeszłotygodniowych Mistrzostwach Mokotowa.

Czytaj więcej...

Piłka nożna chłopców - Młodzież

2019 09 23 mecze 005

 

Dwa dni po meczach dziewcząt przyszedł czas na najstarszych chłopaków z Kabat. Z samego rana rozegrali oni dwa mecze. Z Monnet International School oraz z SP 307. Niestety oba zakończyły się przegraną naszych 2:0, ale styl gry, zaangażowanie i profesionalne podejście do meczy, no i wczesne poranne stawienie się w umówionym miejscu zasługiwały na pochwałę. Brawo!

Czytaj więcej...

ANTEK DEMBIŃSKI - WICEMISTRZEM MOKOTOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2019 09 17 biegi przlaj ind 17Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych 2019
ANTEK DEMBIŃSKI - WICEMISTRZEM MOKOTOWA!!!

WIELKI PECH NASZEJ MISTRZYNI

Dziś na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych. Zawody odbywały się na nowej trasie, zupełnie innej niż przez wiele lat. Trasa wąska i obfitująca w korzenie nie przypadła naszym zawodnikom do gustu.

Najlepszy występ zaliczył nasz rekordzista szkoły Antek Dembiński zdobywając 2 miejsce i wygrywając srebrny medal. Super zaprezentowały się też dziewczyny z klasy szóstej: Hela Komorowska (5 miejsce) i Zosia Smyrgała (6 miejsce).
Dodatkowo w pierwszych dziesiątkach znaleźli się też Jan Odoliński (7), Krzyś Łodko (10), Hela Salak (9)
Cała szóstka uzyskała prawo reprezentowania dzielnicy na zbliżającej się Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Czytaj więcej...

Piłka nożna dziewcząt - Młodzież

2019 09 23 pilka nozna dziewczat 01W poniedziałek 23.09.2019r. na boisku przy ulicy Chełmskiej nasze dziewczęta z najstarszej kategorii wiekowej - Młodzież - rozegrały swoje trzy mecze. Dużym sukcesem jest już sam udział w tak zaawansowanym wieku ;) Bardzo cieszymy się, że po dłuższej przerwie udało się nareszcie zebrać drużynę z tej grupy wiekowej. Wielkie podziękowania należą się naszej koordynator Zosi, która włożyła sporo pracy w namawianie i informowanie zawodniczek.

 

Dziś dziewczęta rozegrały naprawdę dobre spotkania. Mimo potrójnej przegranej (3:1 z Fundacją Szkolną nr 20, 2:0 z Zakonem Pijarów i 2:1 z SP103) nasze zawodniczki skończyły turniej w bardzo dobrych humorach. Na boisku pokazały duże zaangażowanie i dotrzymywały gry rywalkom. Na szczególne uznanie zasługiwała gra Zosi Troniewskiej, która zdobyła dwie bramki dla naszej reprezentacji. Kolejną zawodniczką, której umiejętności były dziś szczególnie cenne była nasza bramkarka Zuzanna Sawicka. Jej obrony, na maksymalnej koncentracji, nieustraszone i pełne zaangażowania często ratowały nasz zespół z trudnych sytuacji.

 

Dziękujemy za to że, odpowiedzialne zgłosiłyście swoją gotowości i pokazałyście, że i ta grupa wiekowa, może i powinna brać udział w rozgrywkach sportowych.

Czytaj więcej...

biegi przełajowe Bezpieczne Wakacje

2019 06 27 bezpieczne wakacje 001
2019 06 27 bezpieczne wakacje 002W upalnych warunkach pogodowych na terenie dolinki Służewieckiej odbyły się zawody w biegach przełajowych Bezpieczne Wakacje. Pomimo tak wysokiej temperatury nasi wypadli bardzo dobrze. Ostatecznie zdobyliśmy 6 medali, wiele miejsc dekorowanych oraz pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Wypiliśmy wiele litrów wody, a schronienia od słońca szukaliśmy w cieniu parkowych drzew i krzaków. Podobnie jak komary, które oprócz cienia szukały tam obiadu ;) NAS..

A przecież, nie tak dawno temu na Zimowych Igrzyskach startowaliśmy w biegach narciarskich w temperaturze sporo poniżej minus -20*C. Różnica prawie 60 stopni!!!


Nie ma co, w sporcie nawet szkolnym trzeba być twardym!!

Czytaj więcej...

Ceremonia podsumowania WOM

2019 06 27 WOM 00114 czerwca odbyła się uroczysta ceremonia podsumowania Warszawskiej Olimpiady Młodzieży organizowana przez dzielnicę Mokotów. Uczniowie z naszej szkoły - medaliści WOM w sportach zimowych byli zaproszeni do udziału i odebrali pamiątkowe statuetki. W generalnej klasyfikacji szkół podstawowych w kategorii dziewczęta nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w dzielnicy Mokotów!

Czytaj więcej...

13. BIEG URSYNOWA na 5km

2019 03 08 bieg ursynowa 003

Reprezentacja biegowa z naszej szkoły wzięła udział w Biegu Ursynowa czyli w masowym biegu ulicznym na 5km. Było super! Gorąco ale też mokro i wesoło. Duża ilość punktów chłodzenia i punktów picia sprawiała że bieg przypominał bardziej wesoły bieg z atrakcjami wodnymi. Mieliśmy wszystko mokre, ale upał zupełnie nie doskwierał. Był nawet moment (w cieniu) że było nam Zimno!


Wszystkie nasze zawodniczki z super czasami dobiegły na metę:

Zosia Latała zdobyła 2 miejsce w kategorii K12, a Hela Komorowska 3 miejsce.
Obie były dekorowane na estradzie i odebrały szklane statuetki.


Pozostałe debiutujące biegaczki zajęły również bardzo dobre miejsca:
Hela Salak - 4 miejsce
Jagoda Fijałkowska - 6 miejsce
Hania Niemyjska - 7 miejsce
Gratulujemy!!

Czytaj więcej...

WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

2019 05 14 biegi przelajowe 01814 maja w paskudnych warunkach pogodowych na terenie dolinki Służewieckiej odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Impreza odbywająca się co roku, choć nie ma takiego prestiżu jak Mistrzostwa Dzielnicy, to w naszym kalendarzu jest bardzo cenna. To tu nasi najmłodsi biegacze mogą oswoić się z biegami przełajowymi zanim w starszych klasach powalczą o Mistrzostwo Mokotowa. Dziś pomimo lejącego cały dzień deszczu nasi wypadli rewelacyjnie, a maksymalna koncentracja sprawiała, że podczas startu nikt chyba już nie zwracał na deszcz uwagi. Zdobyliśmy aż 10 medali! I to wszystkie w kategoriach do 4 klasy! W końcu to u nas w szkole jest Mistrzyni Polski więc młodsi też muszą dobrze wypadać ;)
Ala i pozostałe bardzo dobre biegaczki z klas 5-6 zakończyły kilka dni wcześniej trwający wiele dni turniej piłkarski, więc dziś był dla nich czas na naukę i odpoczynek od startów. Nie oznacza to że w kl. 5-6 nie mieliśmy reprezentacji. Oczywiście była i zajęła super miejsca zaraz za dekorowaną szóstką.

Czytaj więcej...

BRĄZ W LEKKIEJ ATLETYCE

2019 05 17 lekkaatletyka 001

Na stadionie przy ul.Wałbrzyskiej odbył się czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt. Zawodniczki rywalizowały w następujących 2019 05 17 lekkaatletyka 017konkurencjach: rzut piłką palantową, sprint na 60m, skok w dal i bieg długi. Nasza reprezentacja (Hela Salak, Zosia Latała, Hania Niemyjska, Hela Komorowska, Jagoda Fijałkowska, Zosia Troniewska) wypadła bardzo dobrze zajmując ostatecznie III miejsce na Mokotowie.
Bez wątpienia naszą najsilniejszą konkurencją był bieg długi, widać było jak procentowało bardzo dobre przygotowanie kondycyjne. 600m nie zrobiło na naszych zawodniczkach najmniejszego wrażenia, a wynik Zosi Troniewskiej 2:06 jest trzecim wynikiem w historii szkoły.
Niestety dużo gorzej nasze zawodniczki wypadły w sprintach. Po obfitych opadach deszczu bieżnia była dziś niezwykle śliska, a my niestety nie mamy kolców lekkoatletycznych. Dziewczęta robiły co mogły, aby dotrzymać kroku rywalkom, ale przede wszystkim, aby bezpiecznie dobiec na metę.

Gratulujemy i tradycyjne przedstawiamy ciągle aktualne rekordy lekkoatletyczne szkoły!

Czytaj więcej...

MISTRZYNI POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2019 04 26 Ala 001Alicja Łodko wygrała dziś w pięknym stylu Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych i została najszybszą dziewczyną r.2007 na 1000m w kraju!

 

W tym roku szkolnym Ala w biegach przełajowych osiągnęła już wszystko! Nikt nie zaszedł i nie zajdzie już dalej! Droga do udziału w dzisiejszych zawodach, była długa. Rozpoczęliśmy we wrześniu od szkolnych pomiarów na 800m (Ala ustanowiła wtedy oczywiście nowy rekord szkoły), we wrześniu wygrała Mistrzostwa Mokotowa, w październiku zwycięstwo na Mistrzostwach Warszawy a trzy tygodnie temu 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego! Dziś jest najszybszą w KRAJU!!!

 

GRATULACJE DLA ZAWODNICZKI, RODZICÓW I TRENERÓW! :-)

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu

2019 03 21 plywanie 00121 marca równolegle w tych samych godzinach odbywały się Mistrzostwa Warszawy dziewcząt w konkurencjach łyżwiarskich oraz Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu chłopców i dziewcząt. Oczywiście mimo logistycznej łamigłówki daliśmy radę i wystartowaliśmy w obu konkurencjach.

Dziś na pływalni przy ul. Barcelońskiej nasza drużyna rywalizowała w wyścigach indywidualnych i w sztafetach. Drużyna naszych dziewcząt w składzie: Iga Rudnik, Zosia Grządkowska, Zosia Smyrgała, Pola Gołębiewska, Hania Niemyjska, Oliwka Staszków, Marysia Zienkiewcz, Zosia Troniewska zajęła 6 miejsce. Dodatkowo bardzo dobry występ indywidualny zaliczyła Marysia Zienkiewcz dopływając do mety na 4 miejscu. Gratulujemy!

Reprezentacja chłopców liczyła 3 osoby: Janek Jedliński, Tomek Wargocki i Marek Coddington.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ogarnięciu tego napiętego dnia.

Czytaj więcej...

WICEMISTRZYNIE WARSZAWY!!!

2019 03 21 hokej 00121 marca równolegle w tych samych godzinach odbywały się Mistrzostwa Warszawy dziewcząt w konkurencjach łyżwiarskich oraz Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu chłopców i dziewcząt. Oczywiście mimo logistycznej łamigłówki daliśmy radę i wystartowaliśmy w obu konkurencjach.

 

Prawo udziału w dzisiejszych zawodach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży uzyskaliśmy wygrywając dwa tygodnie wcześniej Mistrzostwa Dzielnicy Mokotów. Na Torwarze spotkały się najlepsze drużyny (reprezentacje) wszyskich warszawskich dzielnic. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie od naszych dziewcząt lepiej pojechały tylko rerezentacje Ursusa i coroczne Mistrzynie, łyżwiarki figurowe z Torwaru - Śródmieście.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w piłce nożnej dziewcząt

2019 04 01 pilka nozna dziewczyny 0011 kwietnia na boisku przy ulicy Chełmskiej reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz eliminacyjny Mistrzostw Mokotowa w piłce nożnej. Nasze zawodniczki wprost rozgromiły rywalki (SP 33) kończąc spotkanie z wynikiem 13:0. Nasze dziewczęta dominowały na boisku nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale też sprawnością fizyczną, wybieganiem i radością gry. W meczu nie obowiązują limity zmian zatem wzięły udział wszystkie nasze zawodniczki. Reprezentacja: Alicja Łodko, Zofia Troniewska, Helena Komorowska, Hania Niemyjska, Marysia Kędzior, Oliwka Staszków, Zosia Latała, Hania Litwin, Teresa Sikorska i Marysia Zienkiewicz (bramkarka)
Kolejne mecze fazy grupowej przed nami!
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w piłce nożnej chłopców

Święty Franciszek wygrywa grupę!! Nasi po ciężkich spotkaniach kończą rozgrywki na drugim miejscu w grupie eliminacyjnej.2019 04 03 pilka nozna chlopcy 001

Zawodnicy ze szkoły podstawowej Świętego Franciszka byli totalnie poza zasięgiem. Wszyscy jak spod igły, większość powyżej 160cm wzrostu, ubrani w żółto jaskrawe koszulki z logo sponsora. Widać było, że rozegrali ze sobą naprawdę wiele meczy. Grali mądrze, spokojnie widzieli się na boisku. Dzisiejsze mecze eliminacyjne były dla nich jednymi z łatwiejszych jakie ostatnio grali. Z łatwością rozegrali pierwszy mecz z SP271 wysoko wygrywając (10:0), drugi mecz z naszą drużyną również nie zrobił na nich najmniejszego wrażenia (11:0)

Naszej drużynie pozostał mecz z SP271, ciężka przeprawa... mimo wielu akcji wszystkie nasze strzały nie mogły trafić do bramki rywali i rozpoczęliśmy od dwubramkowej straty. Jednak w trakcie meczu po strzałach Ignacego Sarny i Antka Dembińskiego udało się doprowadzić do remisu trzy-trzy. Bramka dająca nam zwycięstwo w meczu padła szczęśliwie w ostatniej minucie i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

Na pochwałę zasługuje gra naszego bramkarza Józka Motoczyńskiego, który dziś na bramce miał bardzo dużo pracy i wybronił wiele ciężkich strzałów!

Czytaj więcej...

ZŁOTY KRĄŻEK - III miejsce w Warszawie!

2019 03 22 hokej chlopcy 00122 marca na Torwarze w konkurencjach hokejowych rywalizowali chłopcy. Drużyna w składzie Jan Dąbski, Krzyś Łodko, Antek Dembiński, Jan Odoliński, Teodor Kaliciuk reprezentując dzielnicę Mokotów wypadła bardzo dobrze. Chłopcy jeździli płynnie, szybko, a w wyjątkowo precyzyjnych konkurencjach byli skoncentrowani i nie popełniali błędów. Nasze prywatne pomiary sugerowały miejsce w czołówce zawodów. Pod koniec dekoracja... i nasi na 5 miejscu... lekkie niedowierzanie... Ale może... Może popełniliśmy jakieś błędy, które zauważyli sędziowie.. Dokładnie przeanalizowaliśmy wyniki i okazało się że BŁĄD! Nasi zdobyli aż 4 z 5 bramek. A policzono im tylko 2. Nasz końcowy czas powinienem być zatem o 4 sekundy lepszy, a to dawałby nam 3 miejsce!
Niestety było już po dekoracji. Organizatorzy przeprosili i przyzali się do błędu.
Tak! Mamy 3 miejsce w Warszawie, ale na brązowe medale, które otrzymamy na Stegnach będziemy musieli trochę poczekać.
Tak bywa! Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Mistrzyni Mazowsza!

ala 06 4 2019 001ALA ŁODKO!! Najszybszą dziewczyną w całym WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM!!!

5 kwietnia na stadionie w miejscowości Kamion w pow.Sochaczewskim odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Prawo udziału miały tylko najlepsze dwunastki z każdego powiatu i najlepsza dwunastka z Warszawy. Ala WYGRAŁA! Pokonując nie tylko wszystkie startujące dziś dziewczęta, ale kilka tysięcy dziewcząt, które brały udział w biegach eliminacyjnych podczas swoich zawodów dzielnicowych, gminnych czy powiatowych. Za trzy tygodnie Ala weźmie udział w Mistrzostwach Polski, gdzie pobiegnie z najlepszymi zawodniczkami w kraju!
Nikt nigdy w historii naszej szkoły nie zaszedł w szkolnych biegach tak daleko!

Bardzo, bardzo gratulujemy!

 

 

 

Czytaj więcej...

ALICJA ŁODKO - TYTUŁ MISTRZYNI WARSZAWY OBRONIONY!

2018 10 04 Ala mistrzyni 0074 października na AWF odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Nasza Ala drugi rok z rzędu pokonała wszystkie dziewczęta z rocznika 2007 i ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Warszawy.
Od początku biegu, po bardzo dobrym starcie utrzymywała dużą przewagę aż do mety. Ala umiejętnie dysponowała swoimi możliwościami kondycyjnymi kontrolując bieg i nie pozwalając na zbliżanie się rywalek.

Oprócz Ali, bardzo dobre miejsce zajęła też Zosia Troniewska ostatecznie kończąc swój bieg w roczniku 2006 na 16 pozycji. Helena Salak, Hania Niemyjska i Teodor Kaliciuk ukończyli biegi plasując się w środku stawki.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA MOKOTOWA w indywidualnych biegach przełajowych - jesień 2018

2018 09 19 biegi przelaje ind 01   Rodzeństwo ŁODKO - PODWÓJNE ZŁOTO!!!    2018 09 19 biegi przelaje ind 02


2018 09 19 biegi przelaje ind 16

19 września na Dolince Służewieckiej podczas słonecznej i bardzo ciepłej pogody odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych.

Nasi reprezentacji bardzo dobrze pobiegli i uzyskali wysokie miejsca.

Krzyś Łodko i Ala Łodko wygrali swoje biegi i zdobyli złote medale. Bardzo dobrze wypadły też Zosia Smyrgała (5M) i Hela Salak (6T).

 

Nasi uczniowie zdobywali też miejsca w pierwszych dziesiątkach dające awans na Warszawską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się za 2 tygodnie.

Czytaj więcej...

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy

2018 09 16 rajd rowerowy 06W niedzielę 16 września, odbył się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Pogoda idealna, słonecznie choć nie upalnie. Wspólnie pokonaliśmy ponad 11 kilometrową trasę. Zobaczyliśmy (przez mur) wagon metra w hangarze, jeden ze 160 pomników pamięci Karola Tchorka oraz przy szlabanie w Julianku 2018 09 16 rajd rowerowy 09zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Około południa pojawiliśmy się na polanie, gdzie paliły się już dwa ogniska. Wspólnie posileni kiełbaską z ogniska braliśmy udział w zabawach z słodkimi nagrodami.

Serdeczne podziękowania dla: pana Klamki za niespodziewaną poranną wizytę i przygotowanie drewna :) Stasia Kowalskiego i p.Krzysia Sawickiego za przygotowanie i rozpalanie ognisk oraz straż przy naszej polanie, naszym absolwentkom za pomoc w ubezpieczaniu przejazdu i obsługę stanowisk gier: Poli Hojce, Marcie Kudle, Jagodzie Żalińskiej oraz Hani Polanowskiej i Marcie Świeżak oraz Pani Dyrektor za patronat, obecność i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Nowy rekord szkoły na 800 m!

ALA ŁODKO - 2:44:86

Jak co roku we wrześniu, w naszej szkole odbywają się pomiary biegu na 800m. Biegi te są jednocześnie biegami kwalifikacyjnymi do mokotowskich zawodów w biegach przełajowych.

Podczas wczorajszych pomiarów w Parku Arkadia, Ala biegnąc w czasie 2:42:08 ustanowiła nowy rekord szkoły! Poprawiając poprzedni rekord należący do Teodora Kaliciuka o 11 sekund.
Do wyniku Ali najbardziej zbliżył się jej brat Krzyś uzyskując czas tylko o 3 sekundy gorszy od siostry.

Ala startowała na własną prośbę startowała w ostatnim wyścigu. Chciała znać czasy pozostałych.

Bardzo duże postępy uzyskały osoby, które przygotowywały się do zaliczenia również w wakacje i sumiennie wypełniały karty biegowe. Wiele z tych osób poprawiło życiówki o prawie 30 sekund!

W środę Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych! Reprezentacja już wybrana! Trzymajcie kciuki i czekajcie na nowe wiadomości!

Gratulujemy i Pozdrawiamy!

NOWY KAPITAN ZIMOWEJ REPREZENTACJI

Mamy przyjemność poinformować, że Zimowa Reprezentacja Szkoły ma nowego kapitana. Została nim uczennica z klasy 6T Zofia Troniewska.

Utytułowana i bardzo doświadczona zawodniczka z pewnością godnie zastąpi na tej zaszczytnej funkcji Marysię Konopkę, która pełniła funkcję kapitana w roku ubiegłym.

Najbliższe starty Zimowej Reprezentacji już w końcu listopada w ramach cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2018/2019

Gratulujemy!

Szkolna wycieczka rowerowa - piątoklasiści 2018

2018 06 17 wycieczka rowerowa 442018 06 17 wycieczka rowerowa 22W niedzielę 17.06.2018r. odbyła się szkolna rowerowa wycieczka z Wilanowa do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

Wzięli w niej udział piątoklasiści, którzy kilka tygodni wcześniej zdali egzaminy na kartę rowerową. Odwiedziliśmy ciekawe miejsca jak: samochodowy prom na Wiśle w Gassach, lotnisko w Oborach, Cieciszew, rynek w Górze Kalwarii - aż dotarliśmy na zamek.

W tym ciekawym miejscu uczestnicy odpoczęli, zagrali w historyczną grę zamkową "Kto tu bywał" i zjedli pizze.

Ostatni etap to piętnastokilometrowy dojazd na stację kolejową. Do Warszawy wróciliśmy pod wieczór, wspólnie pokonaliśmy 51km i przeżyliśmy wiele przygód, o których uczestnicy na pewno chętnie opowiedzą :)

pan Filip z ekipą

 

Czytaj więcej...

Turniej szachowy

2018 06 16 4T turniej szachowy 001

W sobotę odbył się I turniej szachowy w naszej szkole.

 

Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów a o przebieg turnieju zadbał pan Paweł Szuwarski.

 

Czytaj więcej...

12 Bieg Ursynowa i nasza reprezentacja

2018 06 16 bieg Ursynowa 0912.BIEG URSYNOWA!

16 czerwca przedpołudniem mini-drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5km - Bieg Ursynowa (Zofia Troniewska, Zofia Latała, Marysia Zienkiewcz oraz Krzysztof Rupiński i Filip Trząski).

Trasa biegu, była dziś wyjątkowo trudna, rozgrzany od samego rana asfalt oraz brak wiatru i pełne słońce sprawiały że miejscami żar był trudny do wytrzymania. Nasza ekipa dzielnie pokonała biegiem 5km i w komplecie stawiła się na mecie i to z super wynikami!
ZOSIA TRONIEWSKA z czasem 23:47 zdobyła 3 miejsce w kategorii K12 czyli dziewcząt 12-13 lat.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa za rok, również rodziców.

 

Czytaj więcej...

Zawody Bezpieczne Wakacje 2018

2018 06 12 zawody bieg bezp wakacje 192018 06 12 zawody bieg bezp wakacje 0512 czerwca na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się zawody "Bezpieczne Wakacje 2018". Tuż przed zawodami dowiedzieliśmy się o zmianie kategorii wiekowych, zatem dziś pobiegły osoby z klas 1,3,5 a tydzień temu klasy 2,4,5,6. Dziś z uwagi na termin zielonych szkół na trasach nie było dużego tłoku.

Nasi zawodnicy oczywiście wykorzystali sprzyjające warunki i zdobyli dużo medali. Najbardziej cieszą występy najmłodszych pierwszoklasistów, który dziś poraz pierwszy poczuli na czym polegają przełaje.
Wygrali dziś: Marysia Skraba, Jan Dąbski, Iga Rudnik, Józek Motoczyński i Ala Łodko. Dodatkowo medale zdobyli także Matylda Coddington, Jędrek Kamiński, Staś Kotomski, Jan Ślizień, Karolina Adamczyk, Ewa Salak, Karolina Mmereole, dużo osób znalazło się też w dekorowanych szóstkach. Zapraszamy do oglądania galerii, to już ostatnie dziecięce zawody sportowe w tym roku szkolnym.

Biegajcie dużo w wakacje bo od września rozpoczynamy Mistrzostwami Mokotowa!
A no.. nie zapominajmy że w najbliższą sobotę trójka dziewcząt z klas 5 zmierzy się z dystansem 5km podczas ulicznego biegu Ursynowa!
Mocno trzymajcie kciuki!

 

 

Czytaj więcej...

Karta rowerowa piątoklasistów 2018

2018 05 24 karta rowerowa 1324 maja w klasach 5 odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Jak co roku składał się z dwóch części. Część techniczna odbyła się na szkolnym boisku. Uczestnicy musieli pokonać szereg przeszkód jak: slalom, ósemka, zatrzymanie we wskazanym miejscu czy kierowanie jedną ręką. Część druga (sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego w praktyce) odbyła się w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul.Sołtyka. Uczestnicy musieli poruszać się po terenie miasteczka zgodnie z przepisami ruchu drogowego przez podany czas.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim POZYTYWNYCH WYNIKÓW!!

 

Już niebawem w ręce piątoklasistów trafią nowiutkie karty rowerowe a oni znów legalnie będą mogli wsiąść na swoje rowery.

 

UWAGA! Przypominamy że karta rowerowa jest dokumentem obowiązkowym przy poruszaniu się osoby niepełnoletniej (starszej niż 10 lat) po wszystkich drogach publicznych (czyli również po ścieżkach rowerowych). Jadąc rowerem dokument należy posiadać zawsze przy sobie.

 

Życzymy zawsze przyjemnych i bezpiecznych przejazdów!

 

 

Czytaj więcej...

Wiosenne Biegi Przełajowe 2018

2018 05 22 zawody bieg 012018 05 22 zawody bieg 2522 maja 2018 r. na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się zawody "Wiosenne Biegi Przełajowe".

Jadąc tam byliśmy przekonani, że jedziemy na zawody "Bezpieczne Wakacje", ale te, jak się dowiedzieliśmy, będą dopiero 12 czerwca. Cóż... To samo miejsce, ten sam organizator, ten sam regulamin i kategorie. Ale skoro przyjechaliśmy to i wystartowaliśmy... i to całkiem dobrze...

 

Zdobyliśmy 5 medali!! Podwójne zwycięstwo odnieśli bracia Jaś i Staś Czuchajowie zdobywając Złoty i Srebrny medal, Srebro wywalczyli także Jan Odoliński i Hela Komorowska, a medal brązowy Zosia Troniewska. Dużo osób znalazło się też w dekorowanych szóstkach: Jan Latała, Julek Broda, Kaja Marcinkowska i Antek Dembiński. Pozostali ukończyli biegi w dobrym stylu trzymając się czołówki. Dla młodszych była to idealna okazja, aby dobrze zapoznać się z przełajami.

 

Za niecały miesiąc ponownie pojawimy się na Dolince - druga szansa na dobre rezultaty.

Biegajcie!!

 

Czytaj więcej...

Czwórbój lekkoatletyczny

2018 05 10 lekkoatletyka 0052018 05 10 lekkoatletyka 010Nasze Dziewczęta 2 miejsce w dzielnicy! ALA Rekordzistką SZKOŁY na 600m.

 

10 maja na stadionie przy ulicy Koncertowej rozgrywane były zawody 4-boju lekkoatletycznego. Zawodnicy rywalizowali w 4 dyscyplinach: sprint 60m, bieg długi 600m/1km,rzut w dal i skok w dal z rozbiegu.

Nasze dziewczęta w składzie: Alicja Łodko, Zosia Troniewska, Zosia Latała, Matylda Zając, Karolina Mmereole, Jagoda Fijałkowska wywalczyły II miejsce w śród kilkunastu szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Dziewczęta na III miejscu w mokotowskim turnieju piłki nożnej

2018 04 18 pilka dziewczyny 007Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zajęła III miejsce w Mistrzostwach Mokotowa w piłce nożnej dziewcząt a Ala Łodko została królową strzelczyń zdobywając 13 goli w turnieju.

Skład reprezentacji:
1.Ala Łodko
2.Zosia Troniewska
3.Helenka Komorowska
4.Hania Niemyjska
5.Marysia Kędzior
6.Lena Jednacz
7.Hania Litwin
8.Oliwia Staszków
9.Marysia Zienkiewicz
10.Helenka Salak

Serdecznie gratulujemy !
Nauczyciele wf

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Warszawy w łyżwiarstwie - dziewczęta

2018 03 21 lyzwy Warszawa 002Dzień po zawodach pływackich przyszedł czas na nasze łyżwiarki. Dziś na Torwarze odbyły się Mistrzostwa Warszawy czyli finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie dziewcząt.

 

Nasze dziewczęta w składzie Teresa Sikorska, Matylda Zając, Ala Łodko, Hela Komorowska, Kaja Marcinkowska reprezentujące również dzielnicę Mokotów zdobyły BRĄZOWE medale!!

 

Nasza szkoła pokonała kilkanaście warszawskich dzielnic. Lepsze od naszych okazały się Śródmieście i Ursus.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego występu!!

Czytaj więcej...

Zawody pływackie

2018 03 20 plywanie Warszawa 00120 marca na basenie przy ul.Barcelońskiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu.

2018 03 20 plywanie Warszawa 007Nasze dziewczęta zajęły wysokie 6 miejsce w sztafecie 8 x 25m stylem dowolnym!! Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom zawodów i to, że niektóre czołowe zespoły (szkoły) mają własne baseny i UKSy pływackie jest to naprawdę dobry wynik.

Nasze dziewczęta pływały dziś szybko i pewnie, wspierały się, dopingowały w drużynie, a po każdym przepłyniętym basenie widać było radość z dobrze wykonanego zadania! Emocji nie brakowało. Ostatecznie nasze reprezentantki wygrały swoją (2) serię i z napięciem oczekiwały końcowych wyników. Bardzo dziękujemy za udział Janki, która dołączyła do naszego zespołu w ostatniej chwili oraz wszystkim reprezentantkom, które odważnie i odpowiedzialnie stanęły na wysokości zadania
Skład: Zosia Smyrgała, Nina Niemiec, Hela Salak, Hania Niemyjska, Marysia Zienkiewicz, Zosia Latała, Marta Kudła, Janka Białynicka-Birula.

Czytaj więcej...

Łyżwiarskie Czwartki - koniec sezonu 2017/2018

2018 03 08 lyzwiarskie 014W czwartek 8.03.2018r. na Torze Stegny odbyła się uroczystość kończąca kolejny sezon cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki.

W tym sezonie nasi uczniowie brali udział w zawodach łyżwiarskich wyjątkowo licznie. Po dekoracjach indywidualnych przyszedł czas na drużynę.

 

Nasza szkoła ponownie wywalczyła I miejsce w klasyfikacji szkół!!

Dziękujemy, że byliście i za trud cotygodniowych startów.

 

Mamy nadzieję, że pełnym składem spotkamy się w przyszłym sezonie łyżwiarskim a wszystkich którzy nigdy jeszcze nie spróbowali tej imprezy zapraszamy serdecznie za rok, najlepiej na początku na rolki :)

p. Justyna Trząska i p. Filip Trząski

 

 

Czytaj więcej...

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2018 zakończone!

00a2018 02 26 03 03 zimowe igrzyska 085b2018 02 26 03 03 zimowe igrzyska 054Podobnie jak w latach poprzednich nasza 18 osobowa reprezentacja wyjechała w okolice Zakopanego, aby przez kilka dni rywalizować ze szkołami z całej Polski w sportach zimowych (łyżwy, narty zjazdowe, biegówki). 
Tegoroczne Igrzyska należały jednak do najtrudniejszych, w jakich mieliśmy okazję brać udział. Wszystko to za sprawą ekstremalnie niskich temperatur! Każdego ranka temperatura wynosiła mniej niż 20 stopni poniżej zera, a nasi reprezentanci dzielnie pakowali sprzęt i jechali na starty.


s2018 02 26 03 03 zimowe igrzyska 087Igrzyska ostatecznie można zaliczyć do bardzo udanych. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych. Nasi reprezentanci przywieźli aż 12 medali: 8 w łyżwiarstwie szybkim, 3 w narciarstwie biegowym i 1 w narciarstwie alpejskim. 3 złote (Antek Dembiński - biegówki, Krzyś Łodko - łyżwy, Ala Łodko - łyżwy,) 6 srebrnych (Hania Litwin - łyżwy i narty, Antek Dembiński - łyżwy, Krzyś Łodko - biegówki, Matylda Zając - łyżwy, Ignacy Sikorski - łyżwy), 3 brązowe (Jan Odoliński - łyżwy i biegówki, Helena Komorowska - łyżwy) 
Dodatkowo bardzo wiele osób z naszej szkoły było dekorowanych na miejscach 4-6.


Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość i wzajemną pomoc.

Filip Trząski

 

Czytaj więcej...

Łyżwiarskie Mistrzostwa Mokotowa

2018 02 22 lyzwiarskie 00122 lutego 2018 r. na Torze Stegny długi sportowy dzień pełen zawodów! Rozpoczęliśmy rano od Mistrzostw Mokotowa w Błękitnej Sztafecie dziewcząt.

W tej łyżwarskiej konkurencji pełnej technicznych elementów nasze dziewczęta w składzie Ala Łodko, Matylda Zając, Teresa Sikorska, Hela Komorowska, Kaja Marcinkowska, zajeły I miejsce!

Kolejny rok będą reprezentowały Mokotów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

 

Około południa występowali chłopcy rywalizujący w konkurencjach hokejowych. Bardzo młody skład: Krzyś Łodko, Jan Odoliński, Antek Dembiński, Teodor Kaliciuk, Jan Ślizień, Jan Dąbski zdobył srebrne medale i II miejsce.

Od 14:30 nasza wielka 60-os. ekipa łyżwiarska wzięła udział w 7 (przedostatniej) edycji Łyżwiarskich Czwarków!

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie alpejskim 2018

2018 02 14 mistrzostwa narty 0012018 02 14 mistrzostwa narty 037W środę 14 lutego odbyły się na Szczęśliwicach VII Mistrzostwa naszej Szkoły w Narciarstwie Alpejskim!

W zawodach wystartowało aż 73 uczniów, wszyscy pokonali trasę slalomu dwukrotnie. Nie zabrakło wielkich sportowych emocji: o lepszym miejscu decydowały ułamki sekund a drobne nierówności na ostatnich tyczkach wymagały od zawodników zachowania maksymalnej koncentracji na całej trasie slalomu.

Najlepszy czas zawodów i jednocześnie tytuł Mistrza Szkoły 2018 uzyskała Zosia Troniewska! pokonując trasę w czasie 17,98s. W swoich kategoriach zwyciężyli również Staś Kołodziej (chłopcy 4-6) Iga Rudnik (dziewczynki 1-3) i Jan Ślizień (chłopcy 1-3).

Dodatkowo małe upominki odebrali nasi najmłodsi narciarze oraz weterani,którzy brali udział w tych zawodach co roku przez 6 lat!! Dziękujemy że byliście z nami! Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej uczestników. Bo bez uczestników nie ma zawodów i tak wspaniałej atmosfery. Bardzo dziękujemy też pani Ani Salak za super zdjęcia które możecie podziwiać poniżej.

 

 

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w tenisie stołowym chłopców, klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum

W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Szkole Podstawowej nr 205 odbyły się zawody tenisa stołowego chłopców. W turnieju wzięło udział 19 zespołów. Rozgrywki były prowadzone w systemie pucharowym: drużyna przegrana odpada z turnieju...

Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Hryniecki, Maciej Podniesiński i Robert Czernecki. Chłopcy we wszystkich swoich meczach nie mieli sobie równych, nie tracąc nawet seta!!! 
Ich wysiłek i determinacja sprawiły, że odnieśli wspaniały sukces i będą reprezentować Mokotów na zawodach warszawskich.
Nasi reprezentanci otrzymali puchar i medale.
Gratulacje!!!

Adam Zawiasa
Nauczyciel  wychowania fizycznego w filii naszej szkoły na Kabatach


 

WOM - sztafety

2017 10 12 sztafety 001Dziś 12.10.2017r. na warszawskim AWFie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w biegach sztafetowych.

Nasze dziewczęta reprezentujące dodatkowo dzielnicę Mokotów pobiegły dobrym tempem uzyskując czas 39 minut co ostatecznie dało im 8 miejsce w Warszawie. Pokonaliśmy dzielnice Rembertów, Wesoła, Wilanów, Praga Pn, Wola, Ochota, Śródmieście, Praga Pd, Ursus, Włochy. Można więc powiedzieć że na opisanym wyżej obszarze nie ma szybszych od naszych ;) W tym roku przegoniło nas 7 dzielnic. Zwycięski Żoliborz, Bielany, Bemowo,Białołęka, Ursynów, Targówek i Wawer. Trasa była dużo dłuższa niż eliminacje dzielnicowe a poprowadzenie jej lasem i łąką nadawało jej prawdziwy przełajowy charakter. Na tym kończymy zmagania biegowe w tym sezonie.

Czytaj więcej...

ALICJA ŁODKO - NAJSZYBSZĄ DZIEWCZYNĄ Z KL.5 W WARSZAWIE

2017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 0052017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 009Dziś 05.10.2017r. na warszawskim AWFie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Około 40 autokarów, 2000 uczestników, padający deszcz, zimno, a w każdym biegu około 150 nieprzypadkowych zawodników. W zawodach tych rywalizują reprezentacje dzielnic czyli najszybsi z każdej dzielnicy, osoby które znalazły się w najlepszych 10 zawodów dzielnicowych. W tych ciężkich warunkach nasza Alicja, nie dała najmniejszych szans konkurentkom. Wystartowała jak zawsze, zabójczym sprintem po którym reszta mogłaby już odpoczywać, jednak Ala wytrzymała narzucone przez siebie tempo i wypracowaną przewagę utrzymała do mety!

ZŁOTY MEDAL NA WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!

Czytaj więcej...

Rodzinne Zawody Biegowe 2017

W niedzielę 1 października dzielni biegacze wyruszyli na znane ściezki Kabackiego Lasu. Wydarzenie udokumentowala pani Anna Salak, której bardzo dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Gratulacje i podziękowania też dla uczestników i organizatorów!

2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 01   2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 02   2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 31

Czytaj więcej...

MISTRZYNIE MOKOTOWA - SZTAFETY

2017 09 29 biegi sztafety 017NASZE DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI MOKOTOWA w sztafecie 10 x 800m.

 

Nasza reprezentacja w składzie: Jagoda Fijałkowska, Kaja Marcinkowska, Hela Komorowska, Bogna Jedziniak, Teresa Sikorska, Matylda Zając, Zosia Latała, Zosia Troniewska, Karolina Mmereole, Ala Łodko wywalczyła ZŁOTE medale i jako jedyna szkoła w tej kategorii prawo do reprezentowania dzielnicy Mokotów na zbliżającej się Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się na warszawskim AWF-ie.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe - świetny występ naszych zawodników

2017 09 26 biegi przelajowe 00926 września na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w ramach eliminacji do WOM.

Nasza reprezentacja zdobyła 4 medale. Złoto - Alicja Łodko, Złoto - Hela Komorowska oraz brąz - Krzysztof Łodko, brąz Karolina Mmereole.

W najlepszych dekorowanych piątkach znaleźli się także Klara Ślizień - 4 miejsce, Zosia Troniewska - 5 miejsce, Teodor Kaliciuk - 5 miejsce. Dodatkowo kilka osób znalazło się także w najlepszych 10 dających awans na Warszawską Olimpiadę Młodzieży!

Nasze klasy starsze z Kabat również wzięły udział w tych zawodach i dzięki Bernardowi Mmereole wrócili do szkoły z brązowym medalem. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Rodzinny Rajd Rowerowy 2017

21741161 1317424031717967 445675746678123138 oW niedzielę 17.09.2017 r. odbyła się już 7 edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Pomimo niepewnej deszczowej pogody wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Pogoda na szczęście nie była tak zła jak zapowiadali a lekki deszcz zaczął padać dopiero w drugiej, stacjonarnej części naszej imprezy.

Dziękujemy, że byliście z nami oraz bardzo dziękujemy uczniom klas starszych Ani Kokowskiej, Zosi Dobrowolskiej i Ignacemu Sikorskiemu za ciężką pracę przy organizacji tego wydarzenia.

Imprezę wspierał jak zawsze nasz niezastąpiony ratownik Krzysztof Rupiński.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Pozdrawiamy.

Czytaj więcej...

Rowerowa wyprawa klas piątych

2017 05 27 klasy5 rowery 0022017 05 27 klasy5 rowery 016W sobotę 27.05.2017 r. odbyła się szkolna rowerowa wycieczka z Wilanowa do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.


Wzięli w niej udział piątoklasiści, którzy kilka tygodni wcześniej zdali egzaminy na kartę rowerową. Odwiedziliśmy ciekawe miejsca jak: samochodowy prom na Wiśle w Gassach, lotnisko w Oborach, Cieciszew, rynek w Górze Kalwarii aż dotarliśmy na zamek.


W tym ciekawym miejscu uczestnicy zagrali w historyczną grę zamkową "Kto tu bywał" i zjedli pizzę.
Ostatni etap to piętnastokilometrowy dojazd na stację kolejową.

Do Warszawy wróciliśmy pod wieczór, wspólnie pokonaliśmy 51km i przeżyliśmy wiele przygód o których uczestnicy na pewno chętnie opowiedzą!

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje 2017 - biegi

2017 05 23 biegi bezpieczne wakacje 00123.05.2017 r. nasza szkoła wzięła udział w zawodach "Bezpieczne Wakacje".


Rywalizacja warszawskich szkół w biegach przełajowych, jak co roku, odbyła się na terenie Dolinki Służewieckiej.
2017 05 23 biegi bezpieczne wakacje 025Impreza ta to idealna okazja dla najmłodszych, aby zapoznać się z przełajami, a dla starszych przyjemne zawody kończące długi rok startów.

Naszą szkołę reprezentowało dziś 15 uczniów z klas drugich, czwartych i szóstych.


ZŁOTE MEDALE wywalczyli: Iga Rudnik, Józek Motoczyński oraz Alicja Łodko. SREBRNY MEDAL Karolina Mmereole. Dodatkowo do dekoracji najlepszych szóstek dostali się: Ewa Salak, Antek Kędzior, Zosia Latała, Ignacy Sikorski.

Bardzo serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do biegania również w wakacje bo we wrześniu wrócimy na Dolinkę na Eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Bądźcie w formie!!

Czytaj więcej...

Karta rowerowa piątoklasistów

2017 05 08 karta rowerowa 0042017 05 08 karta rowerowa 0168 maja 2017 r. uczniowie z klas 5, zdawali egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ.

Warunkiem uczestnictwa w egzaminie było wcześniejsze uczestnictwo w zajęciach wychowania komunikacyjnego oraz pozytywny wynik z egzaminu teoretycznego. Uczniowie sprawdzani byli na szkolnym boisku, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi (kierowanie jedną ręką, slalom, ósemka, zatrzymanie we wskazanym miejscu) oraz w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Sołtyka, gdzie sprawdzana była ich umiejętność jazdy w ruchu drogowym.

Najpierw stres, potem ciekawe doświadczenie a na końcu radość z pozytywnego wyniku - tak w trzech słowach można opisać to wydarzenie.

Już wkrótce 27 naszych uczniów odbierze swoje uprawione karty i legalnie wyruszą w rowerowy świat.

Czytaj więcej...

Brązowa medalistka Mistrzostw Mokotowa w pływaniu!

ZOSIA LATAŁA brązową medalistką na Mistrzostwach Mokotowa w PŁYWANIU! (25m, styl grzbietowy, 20,83s.) 2017 04 04 plywanie Zosia 004


Nasza szkoła jak co roku wystawiła do Mistrzostw Mokotowa swoich pływaków. Zawodnicy rywalizowali w wybranym stylu grzbiet/kraul na dystansie 25m/50m.

W drużynie dziewcząt popłynęły: Klara Ślizień, Zosia Smyrgała, Zosia Latała, Oliwka Staszków, Bogna Jedziniak, Marta Kudła, Ola Marcinkowska, Zuzia Nierada.

W drużynie chłopców popłynęli: Jan Jedliński, Tomek Wargocki, Mikołaj Mikołajczyk, Ignacy Grunwald, Alex Boniecki, Staś Kowalski, Julian Kasprzyk, Ziemek Zieliński.

Obydwa zespoły wypadły dobrze nawiązując walkę z większością startujących szkół. Na zawodach jak co roku zwyciężyła bezkonkurencyjna szkoła 307 - organizator i gospodarz zawodów

Czytaj więcej...

Wicemistrzynie Warszawy i rewelacyjni chłopcy!

20170324 czwarte mce 01Nasze dziewczęta vicemistrzyniami WARSZAWY!

20170323 srebrny medal 01Dziś na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencjach łyżwiarskich (Błękitna Sztafeta) nasza drużyna w składzie: Ola Marcinkowska, Matylda Zając, Alicja Łodko, Teresa Sikorska, Jagoda Fijałkowska zdobyła srebrne medale! W zawodach tych brały udział reprezentacje wszystkich warszawskich dzielnic. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego startu. Gratulujemy!!

 

Dzień po sukcesie dziewcząt na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży przyszedł czas na chłopców. Drużyna w składzie Ignacy Sikorski, Michał Rybarczyk, Teodor Kaliciuk, Staś Kowalski i Ziemek Zieliński zajęli dzisiaj w hokejowych konkurencjach (Złoty Krążek) rozgrywanych na Torwarze 4 miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Złoty Krążek i Błękitna Sztafeta 2017 dla naszej szkoły!

10 marca przedpołudniem na Torze Stegny odbyły się Łyżwiarskie Mistrzostwa Mokotowa, "Złoty krążek" - Chłopców i "Błękitna Sztafeta" - Dziewcząt.

2017 03 10 lyzwy 008    2017 03 10 lyzwy 004    2017 03 10 lyzwy 006

Obie nasze reprezentacje w znakomitym stylu pokonały wszystkie startujące szkoły zdobywając dwukrotne Mistrzostwo Mokotowa w Sportach Zimowych.

Dzisiejsza wygrana daje nam prawo do reprezentowania naszej dzielnicy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w drugiej połowie marca na Torwarze.

Czytaj więcej...

FINAŁ ŁYŻWIARSKICH CZWARTKÓW - ZWYCIĘSTWO :-)

2017 03 09 dekoracja LYZW CZWART 0139 marca 2017 03 09 dekoracja LYZW CZWART 012na Torze Stegny w Warszawie odbyła się ceremonia zakończenia cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2016/2017.

Nasza szkoła ponowie, jak w poprzednich latach, odebrała nagrodę za I MIEJSCE w klasyfikacji szkół.

Oczywiście organizatorzy zawodów nagradzali też najlepszych sześciu zawodników z każdej kategorii. Aż 38 uczniów z naszej szkoły odebrało nagrody indywidualne za kończący się sezon.

Bardzo dziękujemy, że byliście z nami. Teraz chwila przerwy i niedługo wracamy na rolki.

Czytaj więcej...

NASZA SZKOŁA NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ XXII ZIMOWYCH IGRZYSK SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH

2017 03 03 IGRZYSKA 04No i stało się! Po wielu latach startów SP 2 Przymierza Rodzin NAJLEPSZĄ niepubliczną szkołą podstawową w sportach zimowych W POLSCE!!!

Nasza 18-osobowa reprezentacja zdobyła na XXII Zimowych Igrzyskach w Suchym 19 medali!!! 10 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Nasi zawodnicy wychodzili na dekorację 30 razy! Dodatkowo odebraliśmy 10 statuetek w kategorii najlepszy zawodnik.

Największym trofeum był piękny olbrzymi puchar za I miejsce w klasyfikacji szkół.

Bez wątpienia najlepszym naszym zawodnikiem był Michał Rybarczyk (3 x złoty medal) oraz Ala Łodko (2 x złoto, 1 x srebro) Serdecznie gratulujemy też medali naszym absolwentkom Marcie Świeżak i Ali Kondej. Pełna relacja zdjęciowa po powrocie!

Do zobaczenia w Warszawie! Dziękujemy za wsparcie, wszystkie miłe słowa, lajki i wiele ściskanych kciuków.

Relacje zamieszczał na profilu FB pan Filip

 GRATULUJEMY I JESTEŚMY DUMNI! :-)   → FOTO

Czytaj więcej...

XXII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - ostatnie zmagania i kolejne sukcesy!

2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 001   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 002   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 003   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 005   2017 02 27 do 03 03 Igrzyska 009

 

Pan Filip pisze:

No to wszystko już wiemy, dziś, 2 marca, zdobyliśmy kolejne 3 medale.

Jagoda Fijałkowska i Michał Rybarczyk wywalczyli pierwszy raz w historii złote medale w tej najbardziej obstawianej konkurencji (ponad 100 zawodników w każdej kategorii) Ala Łodko wywalczyła brązowy medal a do jutrzejszej dekoracji załapali się także Antek Dembiński (4), Jan Barchoń (5), Krzyś Łodko (6), Ola Marcinkowska (6)

3 dzień zmagań za nami. Dziś zakończyliśmy starty w narciarstwie alpejskim Wszystkie dyscypliny za nami. Wszyscy cali zdrowi i z dobrymi humorami.

Jutro wycieczka i zakończenie Igrzysk! Pozdrawiamy!

Czytaj więcej...

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - triumf łyżwiarski!!!

sportUwaga! REKORD! Rok temu nie wierzyliśmy że nasze osiągnięcia można jeszcze poprawić. A jednak! Dziś na zawodach łyżwiarskich odbywających się w wyjątkowo silnych porywach wiatru nasza reprezentacja pobiła kolejny rekord.

Zdobyliśmy 10 MEDALI z 12 możliwych!

 

 

Wygraliśmy złoto we wszystkich kategoriach!

ZŁOTO: Ala Łodko, Jan Odoliński, Michał Rybarczyk, Ola Marcinkowska.

SREBRO: Teresa Sikorska, Teodor Kaliciuk, Ignacy Sikorski.

BRĄZ: Sonia Slezkin, Matylda Zając, Krzyś Łodko.

Dodatkowo w pierwszych szóstkach: Jagoda Fijałkowska, Hela Komorowska, Antek Dembiński.

Pełne wyniki są dostępne na stronie XXII Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych.

 


 

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - sukcesy na biegówkach

Pan Filip pisze z Zakopanego:

Zdobyliśmy 6 KOLEJNYCH MEDALI: dziś w narciarstwie biegowym.

Po wyjątkowo trudnych i męczących biegach w kopnym śniegu osiągaliśmy piękne czasy i świetne miejsca.

Wygrali dziś Ala Łodko, Antek Dembiński, Ola Marcinkowska i Michał Rybarczyk.

Dodatkowo srebro wywalczyła dziś Jagoda Fijałkowska a brąz Krzyś Łodko.

Do dekoracji załapali się również Teodor Kaliciuk i Hela Komorowska.

 

 


 

VI MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM!

2017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 003 01.02.2017 r. odbyły się poraz szósty szkolne mistrzostwa w narciarstwie alpejskim. 2017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 017

Na starcie slalomu giganta stanęło prawie 70 zawodników. Każdy uczestnik pokonywał trasę dwa razy, a do ostatecznego wyniku brany pod uwagę był lepszy czas. 

Warunki pogodowe i śniegowe były w tym roku bardzo dobre. Zawody odbywały się sprawnie i bezpiecznie, a zawodnikom i kibicom towarzyszyły dobre humory i gorące emocje.

Po raz pierwszy w historii do grupy kibiców dołączyli również uczniowie. Klasa 3T wraz z wychowawczynią wyposażona w transparenty głośno dopingowała swoich. Doping chyba przyniósł efekt bo ostatecznie uczniowie z klasy 3T wywalczyli aż 4 medale! Odwiedzili nas tez byli mistrzowie szkoły!

2017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 0042017 02 01 mistrzostwa szkoly narciarstwo 029aMistrzostwo szkoły, najlepszy czas zawodów uzyskał ponownie (drugi rok z rzędu) Michał Rybarczyk! pokonując trasę slalomu w czasie 17,70 sek. W pozostałych kategoriach zwyciężali: Hania Litwin, Ola Marcinkowska i Jan Barchoń. Piękne medale za 2 i 3 miejsca odebrali: Wiktoria Górczyńska, Helena Komorowska, Krzyś Łodko, Jan Odoliński, Ala Łodko, Sonia Slezkin, Staś Kowalski i Ignacy Sikorski.

 

Gratulujemy i gorąco zachęcamy do uczestnictwa za rok również najmłodszych!

 GALERIE ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Sztafetowe biegi przełajowe na WOM

20161006 biegi przelaje WOM 01NASZE DZIEWCZĘTA NA WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!
06.10.2016 r. odbyły się najważniejsze w Warszawie zawody w biegach sztafetowych. W.O.M. wielka impreza sportowa odbywająca się już 50 lat w której rywalizuje 18 dzielnic. Nasze dziewczęta jako jedyna szkoła w dzielnicy uzyskały prawo reprezentowania Mokotowa. 20161006 biegi przelaje WOM 06


Warunki biegowe nie należały do najłatwiejszych, padający od kilku dni deszcz sprawił, że trasa biegu była grząska i niezwykle wymagająca kondycyjnie. W tych ciężkich warunkach nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze i po 10 zmianach dobiegały na metę na 5 MIEJSCU!

Niestety w wyniku bardzo niesportowego zachowania jednej z reprezentantek Śródmieścia (cios łokciem w żebra) nasza sztafeta uzyskała w elektronicznych wynikach 7 miejsce. Protest został wniesiony i o jego wyniku dowiemy się dopiero za kilka dni.

Jednak już dziś wiemy że mamy świetną drużynę! Drużynę składającą się w większości z czwartoklasistek a to zapowiada że kolejnych latach nasze możliwości będą jeszcze większe! że nasze dziewczęta nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa!

Brawo dziewczyny!

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje z medalami

2016 05 25 zawody biegowe 003We środę 25 maja nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zawodach biegowych "Bezpieczne wakacje".

Dziewczęta uzyskały znakomity wynik, zdobywając złote medale w kategoriach klas 1-2 (Helena Komorowska) i 3-4 (Marysia Konopka), srebrny medal w kategorii klas 5-6 zdobyła zaś Mela Woźniak.

W tej samej kategorii Lena Kadłubowska i Ida Skolimowska zajęły wysokie miejsca piąte i szóste.

Wśród dekorowanych znaleźli się również: Krzyś Łodko i Antek Dembiński (czwarte i piąte miejsce wśród chłopców z klas 1-2), Nela Cichocka (piąte miejsce wśród dziewcząt 1-2) oraz Adam Polanowski (piąte miejsce wśród chłopców 3-4).

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Zamknięcie sezonu i dekoracje zwycięzców - Łyżwiarskie Czwartki 2015/2016

10 marca 2016 r. odbyła się uroczysta dekoracja kończąca sezon zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2015/2016 r. 2016 03 10 lyzwiarskie czwartki 016

 

Nasza szkoła kolejny rok z rzędu zajęła 1 miejsce. W każdej kategorii uczeń naszej szkoły stawał na najwyższym stopniu podium. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowało prawie 60 osób.

 

Dziękujemy że byliście z nami!

 

Wkrótce rozpoczynamy sezon rolkarski.

 

Czytaj więcej...

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2016

2016 03 IgrzyskaZimowe04Na Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych reprezentacja naszej szkoły zdobyła 2. miejsce. 2016 03 01 igrzyska niepubliczne 006


18 reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego walczyło w następujących dyscyplinach: narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, narciarstwo alpejskie (slalom gigant).

Konkurowaliśmy z 23 drużynami z całej Polski.

 

Bardzo gratulujemy naszej reprezentacji oraz pani Justynie Trząskiej i panu Filipowi Trząskiemu, którzy przez wiele miesięcy przygotowywali "szkolną kadrę".

 GALERIA ZDJĘĆ - zapraszamy do oglądania

Czytaj więcej...

Adam Polanowski z 3OM osiągnął ogromny sukces!

W rozegranych w ostatni weekend (23-24.05) zawodach International Inline Meeting, na rolkarskiej pętli w Dusznikach Zdroju  Adaś zajął drugie miejsce w wieloboju w kategorii Junior E. Ścigał się na czterech dystansach ustępując pola tylko zawodnikowi z Czech.

 

 


MISTRZOSTWA W CZWÓRBOJU

W dniach 13-14.05.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Czwórboju Lekkoatletycznym. czworboj 14 05 2015 003

 

Pierwszego dnia występowali chłopcy w składzie: Józek Rączka, Bernard Mmereole, Kajtek Zieliński, Ziemek Zieliński, Franek Marchel, Gustaw Schwendimann, Szymon Oniszczuk. Chłopcy zdobyli 669 punktów. Bardzo dobry wynik w sprincie na 60m uzyskał Józek Rączka - 8,74s. co jest drugim najlepszym czasem szkoły (rekord: Antek Klamka). Bardzo dobry czas w biegu długim na 1km uzyskał Bernard Mmereole 3:39:84 co również jest drugim czasem szkoły oraz Kajtek Zieliński (3. czas szkoły) (rekord: Jacek Pazio).

 

Dzień później przyszedł czas na rywalizacje dziewcząt. Drużyna w składzie: Daniela Marcinkowska, Basia Dąbrowska, Mela Woźniak, Hania Polanowska, Ania Kokowska zdobyła 697 pkt. Bieg długi na 600m najlepiej pobiegła Mela Woźniak uzyskując czas 2:15:83 co aktualnie jest piątym czasem szkoły (rekord Aleksandra Aol Reiff).

 

Naszym reprezentantkom najbardziej przeszkadzała dziś wyjątkowo śliska bieżna, większość rywalek występowała w kolcach lekkoatletycznych.

 

Czytaj więcej...

TURNIEJ PIŁKARSKI

turniej pilkarski 09 05 2015 002W sobotę 9 maja odbył się Szkolny Turniej Piłkarski.

Jego zdecydowanym zwycięzcą okazała się klasa 5M, która pokonała w finale młodszych kolegów i koleżanki z 4T.

Królem strzelców turnieju został Bernard Mmereole  a wśród najmłodszych zawodników zaimponował Teodor Kaliciuk z klasy 2M, który zdobył w jednym meczu aż sześć bramek! turniej pilkarski 09 05 2015 036

Pomysł na zawody był taki, że grają reprezentacje klas (w niektórych przypadkach można było połączyć siły klas równoległych) i są podzielone na trzy kategorie wiekowe (kl. 1-2, 3-4, 5-6). W wielkim finale spotkali się zwycięzcy grupy 5-6 ze zwycięzcami grupy 3-4.

Imprezę zorganizowali rodzice z klasy 6M pod przewodnictwem pana Pawła Przychodzenia wraz z panem Marcinem Kubikiem, który został też głównym (a nawet jedynym!) sędzią. Mecze rozgrywane były na "Orliku" na rogu Kazimierzowskiej i Madalińskiego przy pięknej słonecznej pogodzie, w obecności licznie zgromadzonej publiczności, która wiwatowała, skandowała i śpiewała.

Organizatorzy i pani Dyrektor zapowiadają, że będzie to impreza cykliczna a puchary wygrane przez drużyny mają być przechodnie.

 

Czytaj więcej...

Minikoszykówka dziewcząt

koszykowka dziewczyny 10 04 2015 004W Wiosennym Mokotowskim Turnieju Minikoszykówki organizowanym przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy, 10 kwietnia 2015r, startowały dziewczęta.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daniela Marcinkowska, Ari Kamecka-Jurek, Marta Rybarczyk, Julia Magdziak, Zosia Kiser, Marianna Nierada, Basia Dąbrowska, Hania Kędzior zajęła czwarte miejsce.

Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej...

Sukces w łyżwiarstwie szybkim

Hania Polanowska, uczennica klasy 5M, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej  Pucharu Polski  w łyżwiarstwie szybkim 2014/2015  w kategorii wiekowej  do 11 lat.  Zawodnicy startowali w serii  pięciu Ogólnopolskich Zwodów  Dzieci  I ty możesz zostać mistrzem, na dystansach 100,  300  i  500m .
Dzięki uzyskanym czasom Hania zdobyła Młodzieżową Brązową klasę sportową (MłB).

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Nasza reprezentacja na XX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym 2015

igrzyskasto

dzien4 05Od 1 do 6 marca reprezentacja naszej szkoły przebywała na XX Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym. Z naszymi zawodnikami tradycyjnie już pojechała pani Justyna Trząska i pan Filip Trząski.

Zawodnicy spisali się rewelacyjnie i przywieźli z Igrzysk mnóstwo medali ostatecznie zajmując 3 miejsce w rankingu szkół.

Poniżej prezentujemy wpisy pana Filipa z profilu na Facebooku Sekcji Sportów Zimowych.

 

Udanego wyjazdu gratulujemy trenerom i zawodnikom!

 ZAPRASZAMY DO LEKTURY I OGLĄDANIA ZDJĘĆ! :-)

 

Czytaj więcej...

Brąz na zawodach o ZŁOTY KRĄŻEK

lyzwy zloty krazek 20150227 003

Dwa dni po sukcesie naszych dziewczyn ponownie zawitaliśmy na Tor Stegny. Tym razem swoje łyżwiarskie umiejętności prezentowali chłopcy.

Na rozegranych w piątek (27.02.2015r.) Mistrzostwach Mokotowa w łyżwiarstwie z elementami hokeja, nasza reprezentacja zajęła III miejsce, zdobywając drugi puchar i brązowe medale.

 

W składzie reprezentacji:

Michał Rybarczyk, Gustaw Schwendimann, Kajetan Zieliński, Ziemowit Zieliński, Ignacy Sikorski.

 

Gratulujemy! :-)

 

Nasi uczniowie najlepiej zaprezentowali się w konkurencji: strzał na bramkę oraz w jeździe z krążkiem po prostej.

 

Warto zaznaczyć, że aż 3 naszych zawodników to czwartoklasiści, mamy zatem młodą i bardzo ambitną drużynę przed którą jeszcze wiele startów.

 

Czytaj więcej...

MISTRZYNIE MOKOTOWA W ŁYŻWIARSTWIE

2015 02 25 mistrzynie mokotowa25 lutego 2015 r. na Torze Łyżwiarskim Stegny odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Łyżwiarstwie Dziewcząt "Błękitna Sztafeta".

Konkurencje wchodzące w skład tych zawodów to: jazda po prostej, jazda tyłem, jazda po slalomie i jazda po ósemce.

Nasze dziewczęta po wspaniałych przejazdach zdobyły I miejsce, uzyskując tytuł Mistrzyń Mokotowa, piękne złote medale, puchar i możliwość reprezentowania dzielnicy Mokotów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo to było bezdyskusyjne, gdyż nasza drużyna zakończyła rywalizację z ponad 50 sekundową przewagą.

 

Skład reprezentacji:

Ola Marcinkowska, Basia Dąbrowska, Hania Polanowska, Marta Rybarczyk, Daniela Marcinkowska (kpt.)

 

Dzisiejsza wygrana to pierwszy sukces zimowej reprezentacji pod wodzą naszej nowej kapitan Danieli Marcinkowskiej, a najważniejsze imprezy ciągle przed nami. Już za tydzień rozpoczynają się XX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Zakopanem, wspaniałe wyniki sportowe i rewelacyjna atmosfera panująca w naszej ekipie daje duże nadzieje na kolejne sukcesy w szkolnych zawodach najwyższej rangi.

 

 

Czytaj więcej...

Wspaniały sukces sportowy Jakuba Kielesińskiego, ucznia klasy IVT

Kuba Kielesinski 1W dniach 14-15 lutego br. w czeskiej Ostrawie odbyły się zawody judo, zaliczane do punktacji Pucharu Czech. 

W kategorii wagowej 42 kg zwyciężył zawodnik

UKJ Ryś Warszawa Jakub Kielesiński.

Kuba wygrał 5 walk, wszystkie przed czasem, stosując widowiskową i jednocześnie trudną technikę ippon.

W czasie turnieju towarzyszył mu tata, p. Piotr Kielesiński.

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Czytaj więcej...

1-3 w górę!!!

kolko wspinaczkowe 20150217 002Przedstawiamy kółko wspinaczkowe klas 1-3. kolko wspinaczkowe 20150217 023

 

Ciężko pracujemy nad swoimi umiejętnościami, pod kierunkiem pana Piotra.Wytrwała praca pozwala na dotarcie na szczyt 10 metrowej ściany. Rekordzistka, od początku roku ma za sobą 100 wejść.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Magdalena Lipińska

 


 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa szkoły w narciarstwie alpejskim

mistrzostwa narciarskie 20150211 025mistrzostwa narciarskie 20150211 049

W poprzednią środe, 11 lutego, spora ekipa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim.

Impreza była bardzo udana a walka w niektórych kategoriach o pierwsze miejsca niesamowicie zacięta!

 

      mistrzostwa narciarskie 20150211 070mistrzostwa narciarskie 20150211 004        Zdjęcia p. Janusza Naklickiego

 

Czytaj więcej...

Gratulacje tenisowe!

Gratulujemy naszym uczniom - Lenie i Leonowi - sukcesów w tenisie!

Jesteśmy z Was dumni! :-)

 


 

Duży sukces naszych szczypiornistów

Na rozgrywanych w dniach 21-23.10.2014r. Mistrzostwach Mokotowa w piłkę ręczną nasza szkoła zajęła wysokie 3 miejsce w dzielnicy.

To najlepszy wynik w historii naszych rozgrywek w tej dyscyplinie. Reprezentacja szkoły w składzie: Józek Rączka, Bartosz Hryniecki, Krzysiek Burchard, Maks Klamka, Maciek Kubik, Bernard Mmereole, Adrian Tur, Kazik Burchard, Kostek Lisawa, Maciek Urlich (bramkarz) pod wodzą Marcina Kubika, 21.10.2014r. wygrała grupę B pokonując dwie szkoły (SP 98, SSP 14 ) 4:3, 4:3. Wynik ten dał nam możliwość gry w dzisiejszych półfinałach. W rozegranym meczu o fazę finałową chłopcy w przepięknym stylu pokonali szkołę SP 46 aż 7:3! Silniejsze od nas okazały się jednak dwie szkoły sportowe SP 272 (KS Warszawianka) i SP 85 (UKS 85 Mokotów), co spowodowało, że ostatecznie rozgrywki zakończyliśmy na 3.miejscu z brązowymi medalami i pucharem dla szkoły.

GRATULUJEMY! :D


 

 

chłopcy - MISTRZOWIE MOKOTOWA! dziewczęta - świetny wynik!

2014 10 01 mistrz mok przelaj sztafety 04

1.10.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m.

 

Reprezentacja naszej szkoły chłopców po niezwykle ciężkim biegu wywalczyła 1 miejsce i tytuł Mistrzów Mokotowa.2014 10 01 mistrz mok przelaj sztafety 01

 

Jako jedyna zwycięska drużyna mamy prawo reprezentowania całej dzielnicy Mokotów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (w biegach sztafetowych), która odbędzie się 16 października w Wesołej. Fenomenalny bieg zaliczył nasz Mistrz Mokotowa w biegach indywidualnych, Kajtek Zieliński, który na ostatniej 10 zmianie wyprowadził naszą sztafetę z 4 miejsca na zwycięstwo.

 

 Gratulacje! :D

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych 2014

24 września odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych. Wywalczyliśmy 3 medale:

ZŁOTO: Kajtek Zieliński2014 09 24 mistrz mok ind przelaje 01

SREBRO: Daniela Marcinkowska i Bernard Mmereole.

 

Awans na Warszawską Olimpiadę uzyskało 5 osób: medaliści oraz Mela Woźniak i Marta Rybarczyk. Ola Marcinkowska również była dekorowana (5 miejsce). Pozostali nasi reprezentanci dobiegali również na dość wysokich miejscach.

GRATULUJEMY!!! :-)

 

Za tydzień sztafety 10 x 800m!


Czytaj więcej...

Turniej Szermierczy, czyli sport i zabawa w najlepszym wydaniu!

turniej1 W Dniu Sportu 16.06.2005 r. odbył się Turniej Szermierczy pomiędzy drużynami ze Szkół Przymierza Rodzin nr 2 oraz nr 3.

Zawody stanowiły dla początkujących adeptów sztuki szermierczej pierwszą, doskonałą okazję do sprawdzenia w prawdziwie sportowych warunkach umiejętności, nabytych w trakcie ostatniego roku intensywnych zajęć w tej dyscyplinie.   turniej2

Impreza została profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona przez trenerów i instruktorów obydwu placówek. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu młodych zawodników, którzy z ogromnym zaangażowaniem i pasją, pomimo stresu i braku doświadczenia, stanęli do współzawodnictwa.

 Rozgrywkom towarzyszyło właściwe takim wydarzeniom napięcie, jak i fantastyczna sportowa atmosfera, życzliwy doping przybyłych rodzin, kolegów oraz grona pedagogicznego. Dzięki temu bohaterom zmagań jeszcze bardziej zależało na zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony i zajęciu jak najwyższych pozycji.

W rezultacie turniej był niezwykle udanym przedsięwzięciem, które jeszcze bardziej zmotywowało młodzież do dalszej pracy i szlifowania rozpoczętej edukacji na płaszczyźnie rywalizacji sportowej. Cieszymy się, że tak ciepło to wydarzenie zostało odebrane zarówno przez uczniów, jak i pozostałe osoby, biorące w nim udział. Oznacza to, że warto nadal planować podobne przedsięwzięcia i dokładać wszelkich starań, abyście w sporcie także szukali sposobu na życie i spędzanie wolnego czasu!

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!


III miejsce na Mokotowie naszych piłkarek!

2014 04 16 mistrz mok pilk nozn 0316.04.2014 r. reprezentacja naszej szkoły 2014 04 16 mistrz mok pilk nozn 09

zajęła III miejsce

w Mistrzostwa Mokotowa w Piłce Nożnej Dziewcząt!

Naszą szkołę reptezentowały:

Ola Reiff, Daniela Marcinkowska, Ola Marcinkowska, Marta Rybarczyk, Ula Hajdukiewicz, Lena Kacorzyk, Dominika Ignatowicz, Ania Wesołowska, Danusia Kozubska, Tosia Milewska.


Serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Korektywa na basenie

2013 2014 korektywa w wodzie 002

Pani Justyna Dzięcioł prowadzi w naszej szkole zajęcia "Korektywa i profilaktyka wad postawy w wodzie" dla dzieci z klas 1-3. 

Poniżej mała galeria z tych zajęć, zaś o pani Justynie można poczytać na stronie naszego gimnazjum w zakładce "Kadra".

 

Czytaj więcej...

Szymon z brązowym medalem!

2014 04 04 zawody plywackie 042014 04 04 zawody plywackie 07Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu

W piątek 4 kwietnia 2014 r. 16 osobowa reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Mokotowa w pływaniu w ramach eliminacji do WOM. Zawody odbyły się na basenie przy ul. Barcelońskiej.

III miejsce (brązowy medal) zdobył SZYMON MARCHEL, pokonując 50m kraulem w czasie 35,44s

Bardzo dobry wynik uzyskała również drużyna chłopców, która po zsumowaniu czasów wszystkich zawodników oraz czasu ze sztafety uplasowała się na wysokim V miejscu.

 

Reprezentowali naszą szkołę:2014 04 04 zawody plywackie 02

Dziewczęta: Basia Ziobrzyńska, Hania Urlich, Zosia Palczewska, Basia Dąbrowska, Jenny Donelly, Lena Kacorzyk, Marysia Boguta, Ania Wesołowska

Chłopcy: Adam Polanowski, Ziemek Zieliński, Franek Marchel, Bernard Mmereole, Maciek Urlich, Kajtek Zieliński, Maks Hojka, Szymon Marchel

 

Podziękowania:

Szczególne podziękowania składamy Jenny, Marysi, Ani oraz Maksowi, którzy, poinformowani w ostatniej chwili, zgodzili się zastąpić nieobecnych kolegów i koleżanki. Swoim zaangażowaniem, odwagą i odpowiedzialną postawą godną naśladowania, uratowali nasze drużyny przed dyskwalifikacją.

Nie oceniali swoich szans na wygraną, nie zastanawiali się, czy mają ochotę na start w zawodach, wzięli udział, bo potrzebowała ich drużyna, bo potrzebowali ich nauczyciele, bo potrzebowała ich szkoła. Dziękujemy!

Serdecznie gratulujemy!!

 

Czytaj więcej...

Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym - Gniew 2014

2014 03 27 mirtrz Pol zakow 003Podwójne Mistrzostwo Polski Macieja Kubika2014 03 27 mirtrz Pol zakow 007

13. miejsce Roberta Czerneckiego

 

Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) byli najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami przed Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Rywalizacja o tytuły mistrzowskie toczyła się od piątku do niedzieli 21- 23 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie.

 

Zmagania sportowe rozpoczęły piątkowe eliminacje prowadzone z podziałem na grupy.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Warszawy w Sportach Zimowych

25 marca 2014 r. na Torwarze odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Sportach Zimowych.
Startowało 15 szkół, a nasza reprezentacja  w składzie:

Ola Reiff, Ola Marcinkowska, Daniela Marcinkowska, Marta Rybarczyk i Hania Polanowska

zajęła wysokie 5. miejsce!

                         IMAG0483     IMAG0490

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zespół nauczycieli WF


Czytaj więcej...

Błękitna Sztafeta i Złoty Krążek

14 marca, na Torze Łyżwiarskim STEGNY, odbył się Wielobój Łyżwiarski dla Dziewcząt ,,Błękitna Sztafeta" oraz Wielobój Łyżwiarski dla Chłopców ,,Złoty Krążek", w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.2014 03 14 zawody lyzw 001


Z radością informuję,że reprezentacja dziewcząt w składzie:

Ola Reiff, Marta Rybarczyk, Ola Marcinkowska, Basia Dąbrowska, Hania Polanowska

zajęła I miejsce!!

2014 03 14 zawody lyzw 10

a reprezentacja chłopców w składzie:

Ignacy Stachura, Max Hojka, Michał Rybarczyk, Gutek Schwendimann, Józek Wierzbowski zajęła II miejsce!!

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół nauczycieli WF

 

 

Czytaj więcej...

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej