2020 03 08 zimowe igrzyska 041

W dniach 24-29.02.2020r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w XXV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych w Suchym koło Zakopanego. Podczas czterech dni zawodów nasi uczniowie rywalizowali w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym oraz narciarstwie alpejskim - slalom gigant. Każdego dnia stawali na starcie mając do pokonania nawet 150 uczestników w każdej kategorii. Zawsze dawali z siebie wszystko, choć jak to w sporcie bywa zdarzały się szczęśliwe, ale i pechowe momenty. Na szczęście tych pierwszych było zdecydowanie więcej.

Ostatniego dnia - aktywny odpoczynek, czyli kilku godzinna górska wycieczka do schroniska na Hali Kondratowej w towarzystwie przewodnika górskiego. Ostatni dzień to także uroczysta ceremonia zakończenia igrzysk wraz z odbiorem nagród. Mieliśmy co odbierać :) Zdobyliśmy łącznie 12 MEDALI! Na scenę do dekoracji, wychodziliśmy 40 razy!
Ostatecznie zawody zakończyliśmy na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych. Biorąc pod uwagę, że liczy się suma punktów 45 zawodników, a nasza malutka reprezentacja liczyła jedynie 18 osób, to ogromny sukces!!

Bardzo serdecznie gratulujemy naszej dzielnej reprezentacji i dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w starty i treningi.
Tak! 10-minutowy bieg na nartach biegowych po profesjonalnej trasie z ekstremalnymi podbiegami to wysiłek wręcz niewyobrażalny. Czapki i kaski z głów :)

Powoli kończy się sezon zimowy, a to oznacza, że dla wielu zaczyna się roczny okres przygotowawczy do XXVI Zimowych Igrzysk, które już za 12 miesięcy :)

Oto reprezentacja i najważniejsze osiągnięcia:

1. Troniewska Zofia (Kapitan Reprezentacji)
ZŁOTO - łyżwiarstwo szybkie

2. Łodko Alicja