2019 12 12 SLACKLINE 009Slackline jest to rodzaj aktywności fizycznej polegającej na chodzeniu, skakaniu, wykonywaniu tricków i statyków na rozciągniętej między dwoma punktami taśmie.
Slackline dzieli się na różne rodzaje. My w szkole, na kółku, zajmujemy się podstawami chodzenia po taśmie i o tym chciałabym Wam opowiedzieć parę słów.
2019 12 12 SLACKLINE 022Slackline wcale nie jest nowy, choć rzeczywiście dopiero ostatnie 5 lat przyczyniło się do ogromnego rozwoju tego sportu na świecie. Slackline narodził się w 1983, w Parku Narodowym Yosemite, dzięki wspinaczom: Adamowi Grosowsky'emu and Jeffowi Ellingtonowi i często łączony jest ze wspinaczką.
Teraz, gdy powstała ISA, czyli międzynarodowa organizacja slacklinowa, jest Puchar Świata, zawody, szkolenia. Są robione badania nad sprzętem, użyciem slackline w treningu, rehabilitacji, w uczeniu skupienia i generalnie wpływie takiej aktywności na człowieka. Zachęcam do poszukania więcej informacji w necie.

Na naszym kółku Klub Slackline, dzieje się równie dużo co w świecie slacka. Uczymy się chodzić samodzielnie, coraz szybciej, coraz dalej. Uczymy się statyków (czyli figur) i łapania przedmiotów chodząc po taśmie. Uczymy się siadania, wstawania, skakania i żonglowania. Wiemy już, że slackowe siniaki to ordery, a upadać też trzeba umieć. Szukamy równowagi gdzie się da, przy równoczesnej dobrej zabawie i śmiechu. Ostatnio mieliśmy gości. Odwiedzili nas wolontaryjnie slacklinerzy: Patrycja Rudkowska, Daniel Wyżkiewicz i rekordzista Polski, Kuba Morawski, który parę miesięcy temu przeszedł 730m, na wysokości 400m. Kuba pokazywał nam też jak żonglować i… jak żonglować chodząc po taśmie. Bardzo dziękujemy za tak miłe odwiedziny i zapraszamy znów!

pani Paula

logo nowe 1