2019 10 02 wom 001ANTEK DEMBIŃSKI - Jedzie na Mazowsze!

Rano 2.10.2019r. na terenach AWF-u odbyła się War2019 10 02 wom 002szawska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych. To niezwykle trudne zawody, w których w każdym biegu startuje około 150 osób. Trasa jest wąska, startujących olbrzymia ilość, bardzo dużo przepychania, często zdarzają się nieprzyjemne upadki. Wszystko to sprawia, że uzyskanie miejsca w czołówce biegnącego tłumu jest ekstremalnie trudne. Zawodnicy to reprezentacje wszystkich 18 warszawskich dzielnic (czyli 10 najlepszych osób z każdej dzielnicy)

Z naszej szkoły na WOM awans z dzielnicy Mokotów uzyskało 6 osób. Dziś pobiegli: Zosia Smyrgała, Hela Salak, Hela Komorowska, Antek Dembiński, Krzyś Łodko, Jan Odoliński. Najlepszy bieg z naszych zaliczył Antek uzyskując 11 miejsce. Wynik ten daje mu prawo wyjazdu na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbędą się na wiosnę w Kamionie. W historii szkoły Antek jest czwartą osobą, której udało się dojść w biegach przełajowych do poziomu wojewódzkiego. (na MIMS byli: Witek Kraszewski r.2000, Jasmina Mmereole r.2000 i Ala Łodko r.2007)

Pozostali nasi reprezentanci zaliczyli dobre solidne biegi, które dały im miejsca w połowie stawki. Warto pamiętać, że dzień wcześniej wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie 100% na biegach sztafetowych, gdzie dziewczęta zdobyły mistrzostwo dzielnicy. A to z pewnością musiało odbić się na ich dzisiejszych możliwościach.

Gratulujemy!

biedronka logo