2019 04 26 Ala 001Alicja Łodko wygrała dziś w pięknym stylu Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych i została najszybszą dziewczyną r.2007 na 1000m w kraju!

W tym roku szkolnym Ala w biegach przełajowych osiągnęła już wszystko! Nikt nie zaszedł i nie zajdzie już dalej! Droga do udziału w dzisiejszych zawodach, była długa. Rozpoczęliśmy we wrześniu od szkolnych pomiarów na 800m (Ala ustanowiła wtedy oczywiście nowy rekord szkoły), we wrześniu wygrała Mistrzostwa Mokotowa, w październiku zwycięstwo na Mistrzostwach Warszawy a trzy tygodnie temu 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego! Dziś jest najszybszą w KRAJU!!!

GRATULACJE DLA ZAWODNICZKI, RODZICÓW I TRENERÓW! :-)

Zawody odbyły się w miejscowości Kamion, niedaleko Wyszogrodu (pow. Sochaczewski) ok.80 km od Warszawy. Na miejsce zawodów przyjechaliśmy oczywiście dużo wcześniej. Odprawa w biurze zawodów i wyruszyliśmy oglądać trasę. Długi prawie 45 minutowy spacer po leśnej trasie podczas którego przeanalizowaliśmy każdy jej fragment. Patrzyliśmy gdzie piasek jest twardszy, gdzie można dobrze postawić nogę, gdzie można pobiec po wewnętrznej zakrętu, gdzie są fragmenty niebezpieczne i gdzie jaki zakręt, ile do mety.. O 12:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów, powitanie honorowych gości i zawodników. Rozgrzany i kurzący się żużlowy stadion kilkukrotnie polewał wóz strażacki. Upał jednak nie odpuszczał... O 12:15 Ala zajęła miejsce w boksie oczekujących zawodniczek. Teraz dla lubiących historę o rzeczach niesłychanych: W tym momencie na włosach Ali usiadła BIEDRONKA!!! Dla jednych zwykły robak, ale biorąc pod uwagę, że jakby nie było to logo naszej szkoły sytuacja była dość wyjątkowa. Czy cała szkoła była wtedy z Alą? A może biedronka chciała się szybko przemieścić na drugi koniec trasy i wybrała najszybszą?, kiedy odleciała tego nie wiemy.. kto wie, może dopiero na mecie?? ;)

Ala wystartowała błyskawicznie, tak ja zawsze swoim morderczym sprintem wyszła na prowadzenie jednak z uwagi na to, że ścigała się z najlepszymi zawodniczkami w kraju jej przewaga nie była tak ogromna jak na poprzednich etapach. Większość trasy Ala biegała prowadząc wyścig, pokonała fragment piaszczystych górek i na stadion wróciła ciągle na prowadzeniu. Około 300m przed końcem, wysoka zawodniczka o długich nogach postanowiła mocno zaatakować z trzeciego miejsca. Z łatwością wyprzedziła drugą a chwilę później również Alę. Ala widząc na co się zanosi przyspieszyła jednak ucieczka nie powiodła się i rywalka wyszła na prowadzenie. Taka nieudana ucieczka i utrata prowadzenia, mogła spowodować utratę sił również psychicznych i spadek na koniec stawki jednak nie u Ali !! Ala biegła tuż za jej plecami i około 150m do mety to ona zaatakowała. Rywalka wyczerpana już poprzednimi przyspieszeniami nie dała rady.. Ala wbiegła przed trybunę honorową i ostatecznie na metę na PIERWSZYM MIEJSCU W KRAJU. Za metą czekały już przygotowane w cieniu materace a przy materacach ratownicy medyczni. Ala szybko po kilku chwilach doszła do siebie, a z sąsiednich materacy rywalek słychać było płacze, jęki bólu i wyczerpania. Trasa dziś była wyjątkowo ciężka, upał, czarny rozgrzany żużel a w lesie piaszczyste górki.
O 12:30 dekoracja, wręczanie medali i dyplomu!

Ala Łodko reprezentowała dziś nie tylko szkołę ale też dzielnicę, miasto a nawet całe województwo!

W zawodach wzięły udział reprezentacje województw, prawo startu miało 6 najszybszych zawodniczek z każdego województwa.

ALICJA ŁODKO - MISTRZYNI POLSKI 2019 na 1000m
reprezentantka: