2018 10 04 Ala mistrzyni 0074 października na AWF odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Nasza Ala drugi rok z rzędu pokonała wszystkie dziewczęta z rocznika 2007 i ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Warszawy.
Od początku biegu, po bardzo dobrym starcie utrzymywała dużą przewagę aż do mety. Ala umiejętnie dysponowała swoimi możliwościami kondycyjnymi kontrolując bieg i nie pozwalając na zbliżanie się rywalek.

Oprócz Ali, bardzo dobre miejsce zajęła też Zosia Troniewska ostatecznie kończąc swój bieg w roczniku 2006 na 16 pozycji. Helena Salak, Hania Niemyjska i Teodor Kaliciuk ukończyli biegi plasując się w środku stawki.

2018 10 04 Ala mistrzyni 011WOM to nie byle co!

W zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, udział wzięły reprezentacje wszystkich 18 warszawskich dzielnic. W każdym biegu oglądaliśmy zatem 180 uczniów, który przeszli już etapy dzielnicowe. Szacuje się, że łącznie w eliminacjach do WOM mogło wziąć udział nawet 1500 osób w roczniku.
Zwycięstwo daje Ali awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbędą się na wiosnę. To tam spotkają się reprezentacje ze wszystkich mazowieckich powiatów. Pod koniec roku Ala weźmie także udział w uroczystej gali sportowej organizowanej przez naszą dzielnicę, w końcu Mokotów też zdobył dziś złoty medal ;)

Gratulujemy!!!