2020 04 01 siostry franciszkanki DPS 82020 04 01 wolontariat 6W czasach epidemii można nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Jesteśmy dumni, że nasze siostry franciszkanki - Franciszkanki Misjonarki Maryi - które niosly pomoc w DPSie, są naszymi Gospodyniami i pozwalają szkole rozwijać się w ich budynkach.

Nasi uczniowie i nauczyciele także się starali.

Oto wolontariat w czasach pandemii - nasze uczennice Ala i Zosia piekły ciasta i zawiozły wraz z grami planszowymi do ośrodka dla bezdomnych. Kilka rodzin szyło maseczki, powstało też nagranie w ramach akcji #MłodziDzieciom Fundacji Powszechnego Czytania.

czytanie

Jesteśmy dumni, że mamy takie uczennice! Jeśli Wy też chcecie upiec w ramach wolontariatu świąteczne mazurki lub inne wypieki dla potrzebujących - TO BARDZO DOBRY POMYSŁ! W tej sytuacji kiedy nie wszyscy mogą pomagać bezpośrednio taki sposób realizowania wolontariatu jest mile widziany. Pani Maria Bremer ze Wspólnotą Sant'Egidio dostarcza paczki bezdomnym. Także inne ośrodki np Wspólnota Chleb Życia Gniewkowska 50, 01-253 Warszawa 22 474 57 14 Potrzebują wsparcia. Jeśli coś planujecie upiec - prosimy o kontakt z panią Marysią. Także inne pomysły np. zajmowanie się młodszym rodzeństwem/pomoc w w lekcjach, rozmowa przez telefon z samotną osobą, którą znacie lub napisanie do kogoś miłego listu/kartki mogą być formą wolontariatu. A może włączycie się w szycie maseczek? Może macie też własne pomysły - piszcie do pani pedagog, można sprawić, żeby ten trudny czas nie był tylko czasem przeczekiwania. Można go też dobrze wykorzystać.

logo nowe 1

rozbudowa szkola