klub mamy 01Jako Mamy spotykałyśmy się przy różnych okazjach: w szkole odbierając dzieci, na comiesięcznych zebraniach klasowych, przy okazji klasowych urodzin. Niektóre z nas znały się lepiej, inne gorzej, ale wątków do rozmowy nie brakło.
Okazało się, że otwarta wymiana myśli, opinii nie tylko nas nie dzieliła, ale stanowiła inspirację do wspólnych inicjatyw. klub mamy 04

Postanowiłyśmy dać sobie czas i miejsce na pogaduchy i zainaugurowałyśmy comiesięczne spotkania.

Początkowo wieczorne rozmowy koncentrowały się na problemach naszych dzieci. Wspólne dyskusje zaowocowały cennymi rozwiązaniami np. projektem kółka języka angielskiego, które poprowadziła jedna z mam, udziałem dzieci w turnieju piłkarskim
Deichmana, gdzie coachem drużyny została jedna z nas.

Ale wkrótce okazało się, że spotkania sprawiają nam samym bardzo wiele radości, dają możliwość poznania się.

W połowie klasy drugiej postanowiłyśmy zmienić formułę naszych spotkań. I tak powstała
KUMA, czyli Klub Kulturalna Mama.

KUMA zaprasza nas co miesiąc: a to do teatru, a to do klubu, a to do filharmonii. Wspólnie uczestniczyłyśmy już m.in. w koncercie piosenek Vintage A. Sroki-Hryń (Cafe PoProstu), obejrzałyśmy kilka spektakli, m. in. „Królowa Margot” (T. Narodowy),  „Prawda” (CK Łowicka), „Po co są matki” (T. Polonia), „Pożegnania” wg Dygata (T. Narodowy), „Najdroższy” (T. Współczesny), „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wg Osieckiej (T. Ateneum).

Bywa poważnie, wesoło, niespodziewanie, intrygująco, a nawet ... nudno.
Ale każde wydarzenie daje okazję do ciekawych rozmów, wymiany poglądów, uczy innego spojrzenia. Oczywiście na szczere dyskusje i trudne tematy szkolno-wychowawcze też znajdujemy czas przy lampce wina czy filiżance herbaty.

Znamy się coraz lepiej. Poznały się też nasze rodziny. Chętnie razem spędzamy czas: leniuchując podczas rodzinnego pikniku, dopingując drużynę piłkarską, marznąc podczas zimowych wędrówek czy pitrasząc razem na kempingu.

A może weźmiemy się wspólnie za sport... ? Kto wie...?

KUMA jest z nami już trzeci rok i wciąż nie odpuszcza :) !

W imieniu Klubu KUMA

Elżbieta Polanowska