szprot - logoBieganie?

Dla osób, które dotychczas nie ćwiczyły biegania może się ono kojarzyć z trudnym wysiłkiem, zadyszką i wychodzeniem z przyjemnej strefy komfortu. I rzeczywiście tak jest! Wszakże "bez pracy nie ma kołaczy".
W przypadku treningu biegowego kołaczami są zdrowie, czyli podniesienie odporności i lepsza sprawność fizyczna teraz i w przyszłośći, lepsze samopoczucie (w trakcie biegu uwalniamy do organizmu endorfiny, które pomagają nam odczuwać szczęście) oraz możliwość uspołecznienia się poprzez wspólne treningi i starty w zawodach. Warto też spojrzeć na ten sport jako sposób na nadanie naszej codzienności dobrego rytmu, który następnie rzutuje również na inne dziedziny naszego życia.

Razem dla 2SPR

Z czasem postanowiliśmy podzielić się naszą gorącym przekonaniem, że warto biegać. Zaczęliśmy od wspólnych treningów weekendowych w coraz większym gronie (obecnie 6 osób). W niedługim czasie uznaliśmy również, że skupienie uwagi na wspólnym celu doda nam nowej energii. Takim celem stał się start w Półmaratonie Warszawskim (21.975km). 

 

Ze względu na to, że są to pierwsze wspólne zawody, celem jest pokonanie dystansu przez wszystkich, którzy się tego podjęli. Jeśli uda się nam zejść poniżej 2h, będzie to dodatkowy, niemały sukces.

 Powstał również pomysł, aby począwszy od wspomnianych zawodów wystąpić pod szyldem 2SPR. Dzięki uprzejmości Wojtka Palczewskiego i Agencji Tamburyn w szybkim czasie powstało logo, które chielibyśmy umieścić na naszych koszulkach. Jest ono połączeniem nazwy naszego "klubu" SZPROT (Szkoła Przymierza Rodzin Ojcowski Team), trampka (jako symbolu biegowego) i ryby - która może się kojarzyć z wartościami chrześcijańskimi (nikt przecież nie powiedział, że ichtis nie była szprotem).


 *REKLAMA

 Zapisy do 9 Półmaratonu Warszawskiego wciąż trwają.Dołącz do naszej drużyny, załóż koszulkę SZPROT i poczuj się wyjątkowo! Szczegółów dowiesz się wysyłając zapytanie na adres email: sirfaster@outlook.com.

Jeśli zaś masz dwie lewe nogi do biegania - również możesz się dobrze poczuć - wystarczy, że w trakcie niedzielnego spaceru będziesz nam kibicował na trasie (do obejrzenia na http://www.pzupolmaratonwarszawski.com/node/83656
). Start wyznaczony jest na praskiej stronie Mostu Poniatowskiego, 30.03 o godzinie 10:00.

Zapraszamy!*


 Dalej? Jeszcze dalej?

Zawody są tylko epizodem - przyjemnym, ale i krótkim. Jako SZPROT chcemy biegać dalej i propagować ten sport w szerszym gronie. Będzie nam bardzo miło, jeśli do naszych weekendowych spotkań biegowych dołączą kolejni ojcowie. Staramy się, aby treningi były możliwie uniwersalne, jeśli chodzi o intensywność i aby odbywały się w przyjemnym miejscu (Park Łazienki, Pola Mokotowskie, Park Morskie Oko). W najbliższym czasie planujemy zorganizować w szkole małą akcję promującą bieganie wśród ojców - szczegóły pozostną niespodzianką.

 20131221 083115 resized

Z pozdrowieniami,

Drużyna SZPROT

Marcin Twaróg

 

 

 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej