klub ojca 012

Początki Klubu Ojca sięgają przygotowań klub ojca 006do pierwszego w naszej klasie Pikniku Szkolnego, w trakcie których dostrzegliśmy jak wielka energia drzemie w nas, ojcach. Z takiego przekonania i wspólnych dyskusji dość niepostrzeżenie dla nas samych ukonstytuował się Klub Ojca. Klub nieformalny, od początku otwarty dla wszystkich ojców z klasy.

 

Dość szybko okazało się, że poza spotkaniami dyskusyjnymi istnieje w nas potrzeba klub ojca 014sprawdzenia się w innych warunkach. W ten sposób powstał pomysł wyjazdów weekendowych w trakcie których to my, ojcowie, bierzemy odpowiedzialność za nasze córki i synów. Istotnym elementem naszych wyjazdów są pionierskie warunki, stawianie na aktywność na świeżym powietrzu oraz promowanie samodzielności i odpowiedzialności wśród naszych dzieci. Mają one szansę poznać i sprawdzić się w sytuacjach dla siebie nietypowych. Formuła wyjazdów obejmuje m.in. nocowanie w namiotach, gry terenowe, ogniska, wspólne przygotowywanie posiłków, dyżury i wachty, śpiewy, wspólną modlitwę. Wychodzimy z założenia, że budowa relacji z otoczeniem to też odpowiedzialność ojców, a nie wyłącznie matek. Wierzymy, że dając dzieciom szansę na zdrową swobodę, uczymy je odpowiedzialności za siebie i innych.  Sprzyja temu zgodne podejście nas ojców, którzy staramy się przekazać naszym dzieciom wartości, które wpoili nam nasi ojcowie. Dużą satysfakcję dało nam przekonanie, że możemy liczyć na przychylność ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego.


klub ojca 010Poszczególne wyjazdy przygotowywane są przez kolejnych ojców, którzy nadają im niepowtarzalny rys, wynikający z ich osobistych fascynacji i doświadczeń. Są one precyzyjnie przygotowywane i dyskutowane w naszym gronie podczas roboczych spotkań klubowych. O zaangażowaniu Ojców może świadczyć fakt, że spotkania odbywają się przy niemal 100% frekwencji, a nieliczne nieobecności spowodowane są sytuacjami losowymi. Zaczęliśmy od wędrówek po Górach Świętokrzyskich (wiosna 2012), zwiedziliśmy w kajakach Narwiański Park Narodowy (jesień 2012), zjeździliśmy na rowerach Puszczę Kampinoską (wiosna 2013). Przed nami kolejne wyjazdy.

Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna forma aktywności pozaszkolnej naszej klasy, ale wierzymy, że bliskie relacje ojcowskie wpłynęły na to, że co roku spotykamy się całymi rodzinami na tradycyjnym czerwcowym dwudniowym pikniku, czy też zimowych slajdowiskach. Mamy nadzieję, że Klub Ojca wpisuje się w ducha i formułę szkoły Przymierza Rodzin.

W imieniu Klubu

Filip Sikorski

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej