koledowanie 2014 001

W tym roku szkolne kolędowanie było pod pewnymi względami inne niż w latach ubiegłych. koledowanie 2014 010 Zwykle odbywało się w ostatni wieczór przed feriami świątecznymi i przepełnione było atmosferą przedświąteczną - dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia wesołych świąt, czego w tym roku zabrakło. Za to śpiewanie kolęd miało charakter bardziej radosno-świąteczny, gdy Boże Narodzenie już się dokonało. Składaliśmy też życzenia noworoczne.

Formuła samego kolędowania była podobna: różne rodziny przygotowywały swoje opracowania kolęd i prowadziły śpiew. Jak zwykle było różnorodnie, z fortepianem, z gitarą akustyczną, z gitarą elektryczną, z bębnami, a capella... Ponadto bogaty program (i muzycznie, i pod względem strojów!) przygotowało gimnazjum. Dzieci z klas młodszych zaśpiewały pastorałki przygotowane z panem Piotrem, a jedna z klas nawet tańczyła. Całość zakończył śpiew w wykonaniu scholi rodzicielsko-nauczycielskiej pod przewodnictwem pana Piotra.

Przy okazji kolędowania tradycyjnie odbywała się zbiórka żywności, podczas której zebrano 17 pudeł z jedzeniem.