"WYTWÓRNIA FILMÓW ANIMOWANYCH" (teksty: Joanna Jedlińska i Małgorzata Michalak)

Tego wieczoru rodzice dowiedzieli się, że są statystami przy produkcji wielkich hitów filmów rysunkowych dobrze znanych zarówno im samym jak i ich dzieciom. Mieli trudne zadanie występowania w rolach epizodycznych na scenie, na której role główne grały ich dzieci. Poszczególne klasy przedstawiały nieco zmodyfikowane słynne sceny ze znanych filmów animowanych. Klasa 6t przedstwiała "Pszczółkę Maję" – czyli historię racjonalizatorskich pszczół, które walczą z biurokracją w ulu. Klasa 6m – "Króla Lwa" – gdzie matka lwica namawia swoje małe lwiątka do zdrowego odżywiania. Tu trudne zadanie galopującego stada gnu na sawannie odegrali dzielnie rodzice. Klasa 5t zagrała nową odsłonę "Madagaskaru" (jeden z rodzciów miał rolę niemą – rybki w akwarium). Klasa 5m pokazała pomieszanie "Bolka i Lolka" i "Krecika" z "Rumcajsem" – gdyż wszystkie te gwiazdorskie postaci pojechały do Hollywood, żeby zrobić światową karierę. Tu jeden z tatusiów musiał sie wcielić w rolę Krecika i całkiem dobrze się prezentował w jego kostiumie, a nawet zagrał słynne "Ah! Jo!" po czesku.. Klasa 4 pokazała starcie "jedynie słusznie niebieskich" Smerfów z różnobarwnymi Teletubisiami, gdzie uprzedzenia i stereotypy musiały ustąpić przed zdrowym rozsądkiem Smerfetki. (Jeden z ojców zagrał tu słoneczko – była to rola trudna, gdyż należało o świcie wzejść, a pod koniec scenki zajść za nieboskłon). Scenki były przeplatane piosenkami z filmów animowanych. Najciekawiej zabrzmiała "Pszczółka Maja" po niemiecku przygotowana przez P. Ewę Podleśną Kiefer z uczniami klasy szóstej.

MŁODSI