DZIEŃ RODZICA 2011 – NASZ KRAJ WCZORAJ I DZIŚ (teksty. Joanna Jedlińska i Monika Szymańska)

Nasi uczniowie z klas starszych zaprezentowali to co ich rodzicom powinno sie jeszcze dość żywo kojarzyć: realia Polski lat osiemdziesiątych XX w ilustrowane piosenkami zespołów rockowych tamtych lat. Scenki z przeszłości były zestawione kontrastowo ze scenkami współczesnymi. Poruszano różne aspekty życia codziennego i politycznego. Oto przykład: kwestie mieszkaniowe, gdzie mieszkania spółdzielcze z podsłuchem i komitetem blokowym porównane są z dzisiejszymi miszkaniami w apartamentowcach, w których wszystko jest w kredycie i faktycznie należy do banków. Tę scenkę odegrała klasa piąta, ktora także zaśpiewała piosenkę zespołu Mr Zoob "Mój jest ten kawałek podłogi". Albo komunikacja telefoniczna lat osiemdziesiątych, czyli telefony w budkach i "rozmowy kontrolowane", porównano z dzisiejszymi wszchobecnymi komórkami dzwoniącymi nawet w kościele i w teatrze. Tu zagrał zespół Republika i uczniowie klasy 5m zaśpiewali "Telefony, telefony". Kwestie marzeń o przyszłości dawniej i dziś pokazała klasa 6t (piosenka "Kiedy byłem mały" zespołu Dżem), poszukiwanie własnej tożsamości i poszukiwanie pracy klasa 4t (piosenka "Chciałbym być sobą" zespołu Perfect) itp. Solowym występem popisała się Basia Stypuła śpiewając "Krakowski Spleen" zespołu Maanam. Dla rodziców ten wieczór był powrotem do przeszłości, do klimatu dzieciństwa.