Teatr Wielki – Opera Narodowa

zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla nich.

Zajęcia realizowane przez Dział Programów Edukacyjnych podzielone zostały według wieku odbiorców na grupy „5+”, „10+” i „15+”.

Najmłodszych zapraszamy na „Poranki muzyczne”, podczas których poprzez zabawę mają szansę zaprzyjaźnić się z muzyką klasyczną i pełnym bogactwa światem opery. Ponadto gra edukacyjna „Poszukiwacze operowych dźwięków” oraz „Rodzinne zabawy w Wielkim” to okazja do poznania tajemnic teatru i pyszna zabawa dla całych rodzin.

Pięć różnorodnych programów skierowanych do nieco starszych dzieci i ich nauczycieli daje szansę zgłębiania tajników teatru operowego zarówno poprzez obecność w  Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (program dla szkół „JUTRoPERA”), jak i możliwość goszczenia artystów Polskiego Baletu Narodowego u siebie („Piruet, Paczka, Pointa”). Ci zaś, którzy samodzielnie pragną odkrywać zaczarowany świat opery mogą zostać studentami wyjątkowego Uniwersytetu Wiedzy Operowej z prawdziwymi wykładowcami i indeksami.

Dla młodzieży szkolnej Teatr Wielki – Opera Narodowa oferuje zajęcia pozwalające rozwijać różnorodne zainteresowania sztuką teatru. Pod okiem wykładowców Akademii Sztuk Pięknych realizujemy cykl warsztatów o scenografii, a do zainteresowanych fotografią teatralną skierowany jest program fot.ON.

Teatr Wielki – Opera Narodowa przygotowała również niespodziankę dla dorosłych. Chcesz wiedzieć, czym interesuje się Twoje dziecko? Przyjdź na zajęcia z grupy „20+”!

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Więcej informacji na www.teatrwielki.pl/edukacja