ciekawi warszawySerdecznie zapraszamy na rodzinne spotkanie varsavianistyczne, które odbędzie się 16 listopada o godz. 12 w kawiarni "Wasza" na rynku Starego Miasta 1/3.

ciekawiwarszawy@gmail.com

Warszawa to miasto o długiej i niezwykle ciekawej historii. Czym byłyby jednak fakty historyczne bez odrobiny fantazji ukrytej w pięknych legendach? To one sprawiają, że dzieci chętnie słuchają, poznając kolejne barwne postaci i dowiadując się o życiu miasta i jego mieszkańców.

Spotkanie będzie składać się z dwóch części: interaktywnego spaceru po Starówce i warsztatów plastycznych w kawiarni.
Podczas spaceru dzieci poznają znane i mniej znane legendy warszawskie.
Dowiedzą się również:

*dlaczego nad drzwiami pewnej kamienicy ulokowały się kamienne gołębie,

*jaki fragment czołu został wmurowany w ścianę katedry,

*co nie podobało się Napoleonowi podczas wizyty w Warszawie,

*ile stopni mają Kamienne Schodki,

*dlaczego pewien słynny dzwon nigdy nie został zawieszony.

Po zakończeniu spaceru mali uczestnicy pod okiem doświadczonych edukatorek i przewodniczek wykonają place plastyczne. Rodzice w tym czasie będą mogli porozmawiać przy dobrej kawie w miłym towarzystwie:-)

Z przyjemnością informujemy, że dla gości naszego niedzielnego spotkania „Wasza” przygotowała specjalnie menu w okazyjnej cenie. Ponadto, otrzymacie Państwo 10 proc. zniżki na warszawskie gadżety z Hellowawa!

Dodatkowe informacje:
Wiek dzieci: 4-10 lat
Czas trwania: 90 minut
Warsztat poprowadzi: Małgorzata Chomicz-Mielczarek, Dorota Huk-Królikowska
Koszt udziału: 20 zł/ dziecko

Zapisy przyjmujemy tylko drogą mailową: ciekawiwarszawy@gmail.com.

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń!