DKF Muranów zaprasza na nowy cykl Morowe miasto poświęcony Warszawie.
Przez najbliższy rok raz w miesiącu widzowie będą mogli oglądać na ekranie Warszawę w różnych odsłonach. przedwojenną, zmienioną przez wojnę i odbudowaną w duchu socrealistycznym oraz współczesną nowoczesną i eklektyczną. Twórcy DKFu chcą rozmawiać o dzisiejszych mieszkańcach Warszawy, spojrzeć na to miasto oczami ludzi, którzy mieszkają w niej od pokoleń, tych którzy tu przyjeżdżają i osiedlają się, obcokrajowców i turystów. Czy uda się przez pryzmat kliszy filmowej poznać Warszawę piękną i odpychającą, złożoną, niejednoznaczną, która potrafi spełniać marzenia, ale też w druzgocący sposób je zniweczyć?

21 października odbędzie się pierwszy pokaz inaugurujący cały cykl Ślady miasta, by opowiedzieć historię miejsca, które już nie istnieje, które przetrwało w filmach, na starych fotografiach i we wspomnieniach ludzi. Skąd sentyment do czasów przedwojennej Warszawy, do jej stylu życia, mody, zabawy?Warto pochylić się nad wspomnieniami Warszawy powojennej, jej szarości ale też nadziei.

http://muranow.gutekfilm.pl/2014/10/15/cykl-morowe-miasto-warszawa-1935-oraz-pocztowki-z-republiki-absurdu-21-pazdziernika-godz-20-00/