1% podatku dla naszej szkoły

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
cel szczegółowy: dla SP nr 2 PR z Mokotowa

ROZBUDOWA SZKOŁY
Nowy budynek. Dziennik budowy. Jak pomóc?

Warszawa, 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele szkół Przymierza Rodzin!

Nadszedł kolejny Dzień Edukacji, który jest świętem poświęconym Wam Drodzy Nauczyciele. Jakiż jednak jest on inny niż poprzednie święta.

Życie nas wszystkich, a szczególnie Wasza praca została odmieniona w 100%. W błyskawicznym tempie musieliście zrezygnować z normalnych form nauczania, aby przestawić się na zdalne nauczanie.

Od ponad pół roku zmagacie się z ekstremalnymi warunkami, aby móc nadal przekazywać dzieciom i młodzieży niezbędną wiedzę, a także nadal współkształtować w nich postawy chrześcijańskie i patriotyczne.

Pragnę zapewnić, że Zarząd Przymierza Rodzin docenia - Drodzy Państwo - Wasz ogromny wysiłek związany z codziennym trudem przekazywania wiedzy. To właśnie dzisiaj - jak nigdy wcześniej - Wasza praca jest wprost nie do przecenienia. Wykonywanie jej bywa okupione przeróżnymi poświęceniami związanymi z własnym zdrowiem i warunkami życia, a jednak podejmujecie ten trud, bo to jest właśnie Wasza misja, która jest wyrazem ogromnej odpowiedzialności za młode pokolenie dzieci i młodzieży.

Bądźcie dalej dla swoich uczniów mistrzami i przyjaciółmi, pomagajcie im w odkrywaniu ich powołania życiowego, zachęcajcie do pracy nad sobą i do samodzielnego rozwijania własnych zdolności. Poprzez stawanie przed swoimi wychowankami ambitnych zadań, uczcie ich wytrwałości w odważnym pokonywaniu trudności.

Wierzymy, że taka postawa przyniesie wspaniałe owoce, a Wasi wychowankowie długo będą Was wspominać – wdzięczni za to, jak zostali ukształtowani i czego się nauczyli w swoich szkołach oraz co w konsekwencji z Waszą pomocą osiągnęli.

Życzenia radości ze swojej misji oraz poczucia dobrze spełnionego obowiązku w imieniu Zarządu Przymierza Rodzin składa

Magdalena Kiełczewska

Przewodnicząca