Dyrekcja
Dyrektor szkoły
Marzanna Rymsza-Leociak
Prosimy o uzgadnianie terminów indywidualnych spotkań za pośrednictwem Librusa lub w sekretariacie (22 845 17 42).
Ulubiony przedmiot w szkole: JĘZYK POLSKI, JĘZYK NIEMIECKI
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły NAUCZYCIEL Z MOJEGO LICEUM - STARSZY PAN (PODOBNY JAK DWIE KROPLE WODY DO LUISA DE FUNESA) ZASYPIAŁ NA OSTATNICH LEKCJACH. W KLASIE ZAPADAŁA WTEDY IDEALNA CISZA - NIE CHCIELIŚMY PRZESZKADZAĆ PANU PROFESOROWI...
Wakacje w dzieciństwie TO BYŁY WAKACJE W HOLANDII - NAJBARDZIEJ UTKWIŁY MI W PAMIĘCI, BO ZOBACZYŁAM ŚWIAT, KTÓREGO NIGDY PRZEDTEM NIE ZNAŁAM.
Najbardziej lubię robić... LUBIĘ CZYTAĆ I "ŚWIĘTOWAĆ" - SZCZEGÓLNIE BOŻE NARODZENIE
Wicedyrektor szkoły
Anna Kulinicz-Walczak
Prosimy o uzgadnianie terminów indywidualnych spotkań za pośrednictwem Librusa lub w sekretariacie (22 845 17 42).
Nauczyciele
Klasy 1-3
Jolanta Bidzińska
Wychowawczyni klasy 3MA. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori, nauczycielka języka polskiego w klasach 4 - 8.
Nauczyłam się czytać dość późno, może w drugiej klasie. Za to jak już zaczęłam, nie mogłam przestać. W piątej klasie założyłam Klub Pożeraczy Książek. Jednak koleżanki wolały skakać w gumę, więc byłam jedynym członkiem…
Miałam szczęście do wspaniałych nauczycieli humanistów – polonistki zaszczepiły mi miłość do literatury, historyk nauczył mnie krytycznego spojrzenia na świat. Z pasji poszłam na polonistykę, ukończyłam Wydział Humanistyczny KUL. Potem miałam zaszczyt być studentką p. Krzysztofa Kąkolewskiego na podyplomowym dziennikarstwie na UW.
Z naszą szkołą jestem związana od 2001 roku. Przez ten czas nauczyłam się pracować metodą Montessori, skończyłam podyplomowe studia z pracy z dzieckiem zdolnym. Obecnie jestem też mentorem w Szkole Edukacji UW, pomagam polonistom na początku ich kariery zawodowej.
Nina Florczak
Nauczycielka religii.
Ulubiony przedmiot w szkole JĘZYK POLSKI, BO LUBIĘ CZYTAĆ.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły PRZEZ JEDNĄ LEKCJĘ MATEMATYKI SIEDZIAŁAM POD ŁAWKĄ I ZBIERAŁAM KREDKI, KTÓRE SPECJALNIE ROZSYPAŁAM, BO PANI PYTAŁA Z TABLICZKI MNOŻENIA.
Wakacje w dzieciństwie JEŹDZIŁAM NAD MORZE
Najbardziej lubię robić...LUBIĘ CHODZIĆ SAMA PO LESIE, CZYTAĆ DZIECIOM, OPOWIADAĆ BAJKI, GOTOWAĆ.
Hanna Gorska
Współwychowawczyni zerówki, prowadzi pracę własną w klasach Montessori oraz zajęcia matematyczne.
Paula Jurek
Współwychowawczyni klasy 3MK. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori, nauczycielka języka angielskiego.
Ulubiony przedmiot w szkole: polski, bo bardzo lubiłam czytać; kółko plastyczne na którym nie tylko malowaliśmy, ale także przygotowywaliśmy wernisaże w szkolnej galerii do której zapraszaliśmy znanych artystów.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: niezapomniane wyjazdy w góry ze świetnym wychowawcą Kefirem. Wycieczek było tyle, że w ósmej klasie powiedzieliśmy, że już nie chcemy jechać... Chcemy się trochę pouczyć.
Wakacje w dzieciństwie: coroczne wakacje, z grupą znajomych dzieci, na wsi, nad jeziorem gdzie się pływało, myło i z którego można było pić wodę, ze spaniem na sianie, zabawami na dworze od rana do nocy w słońcu i deszczu, myciem zębów za stodołą i zjeżdżaniem na hulajnodze z dużej góry, hodowaniem ślimaków i raków w wielkiej misce.
Najbardziej lubię robić... wymyślać dziwne historie z moją córką, a następnie je spisywać; podróżować; robić zdjęcia i przerabiać je na komputerze; zauważać to co piękne i dużo się śmiać.
Marta Kocyan
Nauczycielka religii, prowadzi pracę własną metodą Marii Montesori, wychowawczyni klasy 6a.
Aleksandra Kłoczewiak-Wielgosz
Wychowawczyni klasy 1M. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessori, zajęcia wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zajęcia wspomagające rozwój ręki u dzieci.
Ulubiony przedmiot w szkole:
Bardzo lubiłam biologię. Dobrze wspominam też tak zwane ZPT, na których szyliśmy, gotowaliśmy, robiliśmy lampy, półki, itp.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły:
W podstawówce ogólną radością dla nas były próbne alarmy pożarowe. Do dziś cieszą mnie też wspomnienia z muzyki, na której pisaliśmy wypracowania o sławnych muzykach. Najlepszą ocenę dostawał ten, kto napisał najdłuższe wypracowanie, ale wiadomo było, że nikt ich nie czyta, więc można było umieścić w środku np. przepis na tort, albo tekst piosenki :)
Wakacje w dzieciństwie:
jeździłam do babci na wieś, było zawsze fantastycznie. Mieliśmy z kuzynami szalone pomysły na lato i zimę. Latem kąpaliśmy się w stawie, zimą jeździliśmy na nim na łyżwach. Zawsze łaziliśmy po drzewach, skakaliśmy na sianie. Mieliśmy nieograniczone możliwości sprawdzenia szalonych, dziecięcych pomysłów na zabawę.
Najbardziej lubię robić:
czytać, ale też: gotować, pływać, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.
Dorota Kwiecińska
Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 6. Współwychowawczyni klasy 6a.
Ulubiony przedmiot w szkole MOIM ULUBIONYM PRZEDMIOTEM BYŁA GEOGRAFIA I WF. TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM, KTÓRZY, CHOĆ BARDZO WYMAGAJĄCY, POTRAFILI ZASZCZEPIĆ NAM BAKCYLA WIEDZY I DBANIA O KONDYCJĘ.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły NAJZABAWNIEJ BYŁO NA GEOGRAFII. ALE MUSIELIBYŚCIE ZOBACZYĆ MOJEGO NAUCZYCIELA, JEGO ŚMIESZNĄ FRYZURKĘ, DŁUGIE NOGI I NIEODŁĄCZNY WSKAŹNIK W RĘCE I TA WŚCIEKŁOŚĆ NA TWARZY, GDY KTOŚ CZEGOŚ NIE WIEDZIAŁ.
Wakacje w dzieciństwie. NAJCZĘŚCIEJ WYJEŻDŻAŁAM Z RODZICAMI NA MAZURY. UWIELBIAŁAM PŁYWAĆ KAJAKIEM LUB ŁÓDKĄ I ŁOWIĆ Z TATĄ RYBY.
Najbardziej lubię robić... LUBIĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ, A WIĘC SPACERY PO LESIE Z RODZINĄ I PSEM, JAZDĄ NA ROWERZE ALBO M WYJAZDY W GÓRY.
Magdalena Lipińska
Wychowawczyni klasy 2M. Prowadzi pracę własną wg metody Marii Montessorii.
Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim w 2003 roku, a następnie studia podyplomowe Edukacja Początkowa i Reedukacja. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie w zakresie Psychologiczne aspekty pracy z młodzieżą trudną i szczególnie uzdolnioną (2012 r.). Ukończyłam Kurs pedagogiki Marii Montessori organizowany przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli w Koszarawie Bystrej (2002 r.. Pracuję jako nauczyciel Montessori w Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin w Warszawie od 2002 roku.
W swojej pracy wykorzystuję doświadczenie zdobyte jako instruktor ZHP w Hufcu Mokotów. Bardzo lubię czytać książki i robić przetwory.
Barbara Mortas
Wychowawczyni klasy 2T.
Moja ulubiona muzyka - to szum liści w lesie.
Ulubiona potrawa - szarlotka na gorąco.
Ulubiony sport - gimnastyka oczu, czyli czytanie książek.
Ulubiony bohater dziecięcych książek - Ferdynand Wspaniały.
Ulubione zwierzę - żyrafa na afrykańskiej sawannie.
W wakacje najchętniej odwiedzam suwalskie jeziora.
Krzysztof Sawicki
Wychowawca klasy 6b. Nauczyciel języka angielskiego.
Ulubiony przedmiot w szkole: w podstawówce polski, w liceum historia.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: W okresie przemian ustrojowych w Polsce (1989-90, VI-VII klasa) zainteresowaliśmy się polityką w sposób aktywny i przeprowadzaliśmy wewnątrz klasy wybory: np. wybieraliśmy "osłów" i "syntezatorów". Okresowo bywałem wtedy prezydentem (tj. "dętem"), a nawet przeprowadziłem zamach stanu i zostałem Cesarzem. Niestety potem przeprowadzono rónież zamach stanu na mojej osobie...
Wakacje w dzieciństwie: Odkąd miałem chyba 4 lata jeździłem regularnie do takiego pięknego (dla mnie) domu położonego na stokach góry Tuł w Beskidzie Śląskim... Spędziłem tam wiele szczęśliwych miesięcy. Ale w siódmej klasie pojechałem po raz pierwszy w Tatry i od tamtej pory nie było takiego lata, żebym tam chociaż na jeden dzień nie zawitał!
Najbardziej lubię robić... Chodzić po górach, chodzić do kina, słuchać muzyki, mieć czas na różne zajęcia domowe.
Justyna Trząska
Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 8.
Wykształcenie wyższe magisterskie AWF Kraków, trener II klasy w narciarstwie, licencjonowany instruktor PZN, instruktor aerobiku, instruktor nordic-walking.
W szkole zajmuje się prowadzeniem zajęć wychowania fizycznego w klasach 1-6, oraz nauką pływania w klasach 2. Prowadzi również kółka sportowe takie jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, aerobic.
Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych, w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Główny organizator Białej Szkoły dla klas 3 oraz licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.
Moją największą pasją jest sport i propagowanie zdrowego trybu życia.
Uprawiane sporty: narciarstwo, skialpinizm, biegi górskie, aerobic.
Filip Trząski
Współwychowawca klasy 5T. Nauczyciel wychowania fizycznego, trener w klasach 1 - 8, organizator wyjazdów sportowych.
Licencjonowany instruktor PZN, Organizator Turystyki PTTK, wychowawca kolonijny, ratownik WOPR.
W szkole zajmuje się współprowadzeniem kółek sportowych takich jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, kółko biegowe, kółko żeglarskie.
Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Współorganizator licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.
Moją największą pasją jest sport, turystyka rowerowa i krajoznawstwo. Posiadam III klasę pilota szybowcowego oraz patent żeglarski.
Uprawiane sporty: narciarstwo, łyżwiarstwo, curling (MCC Warszawa), biegi.
Klasy 4-8
Religia
Marta Kocyan
Współwychowawczyni klasy 6a. Nauczycielka religii, także prowadzi pracę własną metodą Marii Montesori.
Małgorzata Zielińska
Wychowawczyni klasy 8M. Nauczycielka historii i religii w klasach 4 - 8.
malgorzata.zielinska@spr.edu.pl
Należę do parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, od lat bliska jest mi duchowość jezuicka oraz wspólnoty Ognisko Miłości w Olszy. Choć na co dzień jestem osobą bardzo aktywną, lubię też godzinami kontemplować gotyckie i barokowe kościoły. Cenię sobie tygodniowe rekolekcje w milczeniu. Moim marzeniem jest jeszcze raz pojechać do Ziemi Świętej i piesza pielgrzymka z Polski do Santiago de Compostela. Koordynuję Szkolną Różańcową.
Język polski
Jolanta Bidzińska
Nauczycielka języka polskiego, wychowawczyni klasy 3MA, prowadzi w klasach młodszych pracę własną wg metody Marii Montessori.
Nauczyłam się czytać dość późno, może w drugiej klasie. Za to jak już zaczęłam, nie mogłam przestać. W piątej klasie założyłam Klub Pożeraczy Książek. Jednak koleżanki wolały skakać w gumę, więc byłam jedynym członkiem…
Miałam szczęście do wspaniałych nauczycieli humanistów – polonistki zaszczepiły mi miłość do literatury, historyk nauczył mnie krytycznego spojrzenia na świat. Z pasji poszłam na polonistykę, ukończyłam Wydział Humanistyczny KUL. Potem miałam zaszczyt być studentką p. Krzysztofa Kąkolewskiego na podyplomowym dziennikarstwie na UW.
Z naszą szkołą jestem związana od 2001 roku. Przez ten czas nauczyłam się pracować metodą Montessori, skończyłam podyplomowe studia z pracy z dzieckiem zdolnym. Obecnie jestem też mentorem w Szkole Edukacji UW, pomagam polonistom na początku ich kariery zawodowej.
Izabela Sawicka
Wspólwychowawczyni klasy 6b. Nauczycielka języka polskiego.
Lubię muzykę i sporo słucham - obok czytania i spania, to moja najbardziej ulubiona czynność! Najchętniej słucham tego, co "ciężkie" i mocne, ale bywam też w filharmonii i uwielbiam Beethovena!
Moją nieprzemijająca pasją jest jednak czytanie. Samą czynność czytania mam opanowaną wyśmienicie a przyjemność sprawiają mi książki z rozmaitych półek - od fantastyki po literaturę faktu, od humorystycznych opowieści po poważne dramaty, od utworów dla dzieci po mniej lub bardziej skomplikowane teksty naukowe... Bardzo lubię książki jako przedmioty - półki domowej biblioteki zajmują większość ścian w naszym mieszkaniu.
Nie uprawiam żadnego sportu, ale staram się nie zasiedzieć na kanapie - najbardziej lubię chodzenie, także po górach, mam za sobą przejścia trudnych i bardzo trudnych tras, przyjemność sprawia mi zarówno chodzenie po lesie, jak i rozwijanie sporych prędkości podczas pieszych wędrówek szosami - to chyba pozostałość po harcerskich marszrutach (jestm "emerytowaną" instruktorką, byłam na wielu obozach harcerskich).
Nie umiem grać na żadnym instrumencie, ale jeśli muszę, to do ręki biorę gitarę.
Ulubione miejsca na wyjazdy to góry i morze - na przykład Tatry i Jurata na Helu.
Powiedzonko, maksyma życiowa? - nadużywam słów "wiesz" i "natomiast"; a maksyma - to "działać tak, żeby się potem tego przed sobą nie wstydzić".
Jak spędzam wolny czas? - a co to jest "wolny czas"? Kiedy nie pracuję (a swoją pracę bardzo lubię), robię po prostu to, na co mam ochotę. Bardzo sobie cenię czas spędzany z rodziną.
Umiem posługiwać się wyrzynarką, potrafię zbudować wiele rzeczy (szafa, łóżko, ława...), lubię gotować.
Patrycja Pierzynka
Współwychowawczyni klasy 4T. Nauczycielka języka polskiego.
Uwielbiam czytać i pisać! Pamiętam, że jako dziecko znalazłam pod choinką dwie książeczki – jedną do nauki pisania i czytania („Moje pierwsze literki”) oraz drugą do nauki liczenia („Moje pierwsze cyferki”). Książka o cyferkach w ogóle nie wzbudziła mojego zainteresowania i w jednej chwili poszła w odstawkę, natomiast „literkami” zajęłam się od razu i w ciągu jednego dnia wypełniłam wszystkie zadania, które znajdowały się wewnątrz książeczki… Rodzice twierdzą, że nauczyłam się czytać w wieku czterech lat. Być może mają rację, ponieważ sama mam wrażenie, że czytam, od kiedy pamiętam. Zresztą do dzisiaj tracę poczucie czasu, gdy tylko otwieram książkę…
Miałam szczęście do polonistów! W podstawówce – p. Basia, w gimnazjum – p. Marysia, w liceum – p. Kasia i p. Krystian. Nauczyciele byli dla mnie prawdziwą inspiracją i motywacją do zgłębiania wiedzy o literaturze i języku. Pan Krystian przez całą klasę maturalną powtarzał, że wyśle mnie na ul. Gołębią 20 w Krakowie (tam mieści się Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego). Tak się stało – studia były dla mnie wspaniałą przygodą ze słowem! Nie chciałam, żeby ta przygoda się skończyła, więc postanowiłam zostać „wieczną studentką” – obecnie jestem w trakcie doktoratu, a to oznacza, że pasja do „literek” wciąż trwa!
Dotychczas zajmowałam się „literkami”, tworząc rozmaite teksty na potrzeby wydawnictwa oraz firm zajmujących się reklamą i szkoleniami. Teraz przyszła pora, by zaprosić Uczniów naszej Szkoły do wspólnej przygody ze słowem! Podczas naszych spotkań będziemy odkrywać, że język polski jest niesamowitym narzędziem, które pomaga nam żyć pełnią, rozumieć świat i spełniać nasze marzenia!
Język angielski
Joanna Jedlińska
Wychowawczyni klasy 5M. Nauczycielka języka angielskiego.
Jestem absolwentką Nauczania Początkowego na Wydziale Pedagogicznym (UW) oraz Translatoryki na Wydziale Filologii Angielskiej (SWPS).
Jako nauczyciel pracuję od 1993 r. i większość tego czasu byłam także wychowawcą. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą i traktuję moją pracę jako powołanie. W mojej pracy wychowawczej kładę szczególny nacisk na kształtowanie postawy obywatelskiej i akceptującej wobec różnorodności. Moją dodatkową pasją jest teatr. Podczas wyjazdów na zieloną szkołę prowadzę we współpracy z p. Katarzyną Barszcz zajęcia teatralne dla dzieci, które pomagają dzieciom nie tylko wykazać się kreatywnością, ale także otworzyć się na innych. Uczymy autoprezentacji i pomagamy przełamywać lęk przed publicznym wystąpieniem. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy nad przygotowywaniem dzieci do występów scenicznych (jestem współorganizatorem występów dzieci na zakończenie roku szkolnego w języku angielskim, piszę scenariusze, reżyseruję i koordynuję). Jest to praca zespołowa wszystkich anglistów z naszej szkoły, z czego, jako członek zespołu, jestem szczególnie dumna. Pracuję także w Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin i oprócz zajęć językowych prowadzę tam warsztat teatralny dla gimnazjalistów.
Zajmuję się też tłumaczeniami, szczególnie z dziedziny pedagogiki i psychologii, a także filozofii i literatury. Z mojej inicjatywy działa w szkole Klub Łazików Teatralnych, do którego zapraszam rodziców chcących chodzić do teatru ze swoimi dziećmi i młodzieżą (lub bez).
Krzysztof Sawicki
Wychowawca klasy 6b. Nauczyciel języka angielskiego.
Ulubiony przedmiot w szkole: w podstawówce polski, w liceum historia.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: W okresie przemian ustrojowych w Polsce (1989-90, VI-VII klasa) zainteresowaliśmy się polityką w sposób aktywny i przeprowadzaliśmy wewnątrz klasy wybory: np. wybieraliśmy "osłów" i "syntezatorów". Okresowo bywałem wtedy prezydentem (tj. "dętem"), a nawet przeprowadziłem zamach stanu i zostałem Cesarzem. Niestety potem przeprowadzono rónież zamach stanu na mojej osobie...
Wakacje w dzieciństwie: Odkąd miałem chyba 4 lata jeździłem regularnie do takiego pięknego (dla mnie) domu położonego na stokach góry Tuł w Beskidzie Śląskim... Spędziłem tam wiele szczęśliwych miesięcy. Ale w siódmej klasie pojechałem po raz pierwszy w Tatry i od tamtej pory nie było takiego lata, żebym tam chociaż na jeden dzień nie zawitał!
Najbardziej lubię robić... Chodzić po górach, chodzić do kina, słuchać muzyki, mieć czas na różne zajęcia domowe.
Michał Gwardyś
Wychowawca w klasie 7M. Nauczyciel języka angielskiego.
Ulubiony przedmiot w szkole: język polski – zawsze miałem dużo do powiedzenia (i napisania), poza tym uwielbiam czytać; historia – nasza nauczycielka była z wykształcenia archeologiem, do dziś pamiętam, jak przeczesywaliśmy zaorane pola pod Lasem Kabackim w poszukiwaniu śladów przeszłości, ponadto w tamtym czasie (przełom lat 80. i 90.) na jej lekcjach często dochodziło do dyskusji na bardzo bieżące tematy polityczne i czuliśmy się niesamowicie, wiedząc że nasza pani traktuje nas poważnie i pozwala rozmawiać o „dorosłych sprawach”; język niemiecki – nasza nauczycielka do dziś pozostaje dla mnie niedoścignionym wzorem.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły: w czwartej klasie było nas – Michałów – aż czterech, ja i mój najlepszy przyjaciel (a jakże, Michał) siedzieliśmy w ostatniej ławce, a kilka ławek przed nami siedział inny Michał. W tym układzie wszyscy trzej byliśmy akurat na linii wzroku wychowawczyni. Ilekroć pani zwracała się do któregoś z nas „Michał”, wszyscy trzej zgodnym chórem pytaliśmy „który?!”.
Wakacje w dzieciństwie: w Górach Świętokrzyskich u rodziny (starej kuchni u Ciotuli już nie ma, ale ja wciąż pamiętam jej zapach…), w Beskidzie Niskim z tatą w Chatce Malucha bez prądu i bieżącej wody (fantastyczna przygoda!), potem jeszcze wiele razy na różnych górskich szlakach, a przez wiele lat także w Londynie u Dziadków.
Najbardziej lubię robić: być z moją rodziną (uwielbiam rozmawiać z żoną!), gotować, muzykować, czytać (sobie albo moim dzieciom), łazić po wszelkich górach albo aktywnie lenić się nad Liwcem.
Język niemiecki
Ewa Podleśna-Kiefer
Współwychowawczyni klasy 5M. Nauczycielka języka niemieckiego.
Moja przygoda z niemieckim zaczęła się bardzo, bardzo dawno temu, sama już nie pamiętam, kiedy dokładnie. Poznawałam ten język w szkole, na różnych uczelniach np. studiując germanistykę na Uniwersytecie w Krakowie, a potem w Trewirze - najstarszym mieście Niemiec. Najlepszą jednak szkołą była dla mnie praktyczna nauka języka w czasie mojego kilkuletniego pobytu w Niemczech. To bardzo ciekawe doświadczenie, mieszkać w jakimś kraju i nie być w nim jedynie turystą. Przyznam się, że jakaś odrobina tego „niemieckiego” życia tkwi we mnie tak głęboko, że raz na jakiś czas muszę wyjechać do znanych mi dźwięków, smaków, krajobrazów i odświeżyć moje wspomnienia, a jeśli po drodze uda mi się odwiedzić jakieś inne kraje, to nie da się ukryć, że jestem przeszczęśliwa. Uwielbiam podróżować dalej i bliżej, a przez spontaniczne wyjazdy nauczyłam się pakować moją walizkę w kilka minut.
Historia
Adam Kowalik
Nauczyciel historii, WOSu i historii sztuki w klasach 4-8. Współwychowawca klasy 8T.
Jestem absolwentem magisterskich studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów byłem zaangażowany w działalność Studenckiego Koła Naukowego Historyków (moja prezesura w kole przypadła na jego setną rocznicę) oraz tworzenie z grupą znajomych biura turystyki kulturowej po Europie Środkowej. Moją prawdziwą pasją naukową była jednak historia medycyny, ale i ona przegrała ostatecznie z pasją do nauczania. Jestem zagorzałym kinomanem, a miłość do X muzy staram się zaszczepiać (myślę, że skutecznie) naszym uczniom. Uwielbiam jazz i syntezatorowe dźwięki z lat 80-tych. W wolnych chwilach uprawiam też warszawski flanering, snując się po stolicy i poznając jej zakamarki. Zamiłowanie do spacerów wymknęło się ostatnio spod kontroli i udało mi się przebyć ponad 600 km piechotą z Bilbao do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela.
Małgorzata Zielińska
Nauczycielka historii i religii w klasach 4 - 8.
Uczę HISTORII I RELIGII
a poza tym:
- Ukończyłam Stosowane Nauki Społeczne, moją specjalizacją były „Negocjacje, Mediacje, Rozwiązywanie konfliktów”
- Byłam redaktorką gazety i jestem współautorką kilku wydanych publikacji
- Mam stopień harcmistrzyni i Harcerki Rzeczpospolitej
- Ukończyłam prowadzone po rosyjsku zajęcia dotyczące Historii Wschodu
- Nie cierpię gotować, czas zaoszczędzony na gotowaniu przeznaczyłam na spisanie swojego kilkutysięcznego księgozbioru
- Kilkukrotnie sprawdziłam w praktyce, że umiem mówić przez 8 godzin bez przerwy i ciągle milczeć przez prawie tydzień.
Matematyka
Katarzyna Barszcz
Nauczycielka matematyki w klasie 4T oraz informatyki w klasach 4 - 6. Drugi wychowawca w klasie 2T.
Daje mi radość i satysfakcję z pracy - okrzyk: Aha!
Katarzyna Murzyn
Wychowawczyni klasy 4M. Nauczycielka matematyki w klasach 4-8 oraz nauczycielka fizyki w klasach 7-8.
ULUBIONY PRZEDMIOT W SZKOLE – Dzwonek.
NAJŚMIESZNIEJSZE WSPOMNIENIE ZE SZKOŁY –Na lekcji geografii koledzy dość głośno rozmawiali i nie reagowali na uciszanie nauczyciela. Kiedy pani krzyknęła „Ostatnia ławka za drzwi!”-wstali i wynieśli ławkę. Była z tego niezła afera.
WAKACJE W DZIECIŃSTWIE – Kiedy byłam w szkole podstawowej wakacje spędzałam u moich dziadków, gdzie woziłam koty w wózku dla lalek i uczyłam je różnych sztuczek.
NAJBARDZIEJ LUBIĘ ROBIĆ - Jeść, spać i leniuchować.
Z naszą szkołą związana jestem od 2002 roku. Uczę matematyki i fizyki. Moja mama była nauczycielem matematyki, więc królowa nauk towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Już w szkole podstawowej lubiłam pomagać jej w sprawdzaniu klasówek. Z fizyką związałam się natomiast trochę z ciekawości a trochę z przekory – jak czegoś nie rozumiesz to najlepiej to samemu dokładnie zbadać i zgłębić. I tak mając mnóstwo pytań i wątpliwości postanowiłam je wyjaśnić najpierw w liceum w klasie matematyczno-fizycznej a następnie na wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnym czasie lubię rozwiązywać różne łamigłówki i krzyżówki lub dla odmiany trochę pomalować.
Przyroda
Anna Kulinicz-Walczak
Wychowawczyni klasy 7T. Nauczycielka przyrody i geografii w klasach 4 - 8.
Praca w szkole, przekazywanie dzieciom wiedzy o otaczającym świecie, pomaganie im w odkrywaniu jego tajemnic jest dla mnie dużą radością.
Zanim zostałam nauczycielem zajmowałam się touroperatorstwem i pilotażem wycieczek krajowych i zagranicznych. Poznawanie wielu miejsc w Polsce i poza jej granicami pozwoliło mi na zdobycie ogromnej wiedzy i wielu doświadczeń, które teraz przydają się w pracy nauczycielskiej.
Jestem absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów licencjackich z zarządzania rynkiem turystycznym. W celu podniesienia swoich kwalifikacji skończyłam również studia podyplomowe z pedagogiki i przyrody. Jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin pracuję od 2003 roku, przez kilka lat uczyłam również w Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin. Przez wszystkie te lata pełnię funkcję wychowawcy klasy.
Posiadam uprawnienia wychowawcy i kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży oraz pilota wycieczek i przewodnika terenowego PTTK. Swoje podróżnicze zamiłowania staram się podtrzymywać organizując szkolne wyjazdy jesienne, wycieczki wiosenne, a na lekcjach ćwicząc z dziećmi wycieczki palcem po mapie. Lubię aktywnie i z pomysłem spędzać czas, tzn. chodzić po górach, pływać kajakiem, jeździć rowerem i zwiedzać. Lubię też w ciszy i spokoju poczytać dobrą książkę i pomarzyć o kolejnych wyprawach.
Biologia
Katarzyna Maleszak
Wychowawczyni klasy 4M. Nauczycielka przyrody, biologii i geografii.
Jestem niepospolitym przedstawicielem pospolitego gatunku Homo sapiens. Ukończyłam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
i przez wiele lat zajmowałam się biologią wyczynową, popychając naukę polską do przodu. Zaowocowało to doktoratem z neurofizjologii. Kiedy Nagrodę Nobla dostał jednak ktoś inny - uznałam, że nauka została już wystarczająco przeze mnie popchnięta i postanowiłam wziąć się za popychanie oświaty... właśnie w Szkole Podstawowej nr 2! Uczę biologii i geografii. Uwielbiam pokazywać uczniom piękno świata i opowiadać o nim.
W zasadzie dobrze czuję się w każdym środowisku, czy to będą bagna, pustynie czy gęste bory. Żywię się głównie drobiem i owocami mango. W wolnych chwilach podróżuję - przejechałam na rowerze Skanię, 600 km wybrzeża i wzgórz Portugalii oraz bałtyckie wyspy, przeszłam dwukrotnie 400 km w drodze do Santiago de Compostela, stałam na brzegu morza, którego nie ma w Uzbekistanie, widziałam wieloryby na Islandii, pochłaniam masę książek, kolekcjonuję banknoty świata, gotuję.
Informatyka
Katarzyna Barszcz
Nauczycielka informatyki w klasach 4 - 6 oraz matematyki w klasie 4T.
Tytuł magistra pedagogiki w zakresie nauczania początkowego uzyskałam na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Ukończyłam Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki dla Nauczycieli na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwesytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe w zakresie nauczania matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych - Instytut Matematyki i Fizyki Akademii Podlaskiej.
W czasie swojej długoletniej pracy uczestniczyłam w wielu konferencjach dla nauczycieli, kursach i warsztatach doskonalenia zawodowego z zakresu nauczania TI, programowania, nauczania matematyki.
Lubię patrzeć na kwiaty, drzewa i na tęczę, i jak dzieci myślą – odkrywają i uczą się…
Wychowanie fizyczne
Dorota Kwiecińska
Współwychowawczyni klasy 6a. Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 8.
Ulubiony przedmiot w szkole MOIM ULUBIONYM PRZEDMIOTEM BYŁA GEOGRAFIA I WF. TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM,, KTÓRZY CHOĆ BARDZO WYMAGAJĄCY POTRAFILI ZASZCZEPIĆ NAM BAKCYLA WIEDZY I DBANIA O KONDYCJĘ.
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły NAJZABAWNIEJ BYŁO NA GEOGRAFII. ALE MUSIELIBYŚCIE ZOBACZYĆ MOJEGO NAUCZYCIELA, JEGO ŚMIESZNĄ FRYZURKĘ, DŁUGIE NOGI I NIEODŁĄCZNY WSKAŹNIK W RĘCE I TA WŚCIEKŁOŚĆ NA TWARZY, GDY KTOŚ CZEGOŚ NIE WIEDZIAŁ.
Wakacje w dzieciństwie. NAJCZĘŚCIEJ WYJEŻDŻAŁAM Z RODZICAMI NA MAZURY. UWIELBIAŁAM PŁYWAĆ KAJAKIEM LUB ŁÓDKĄ I ŁOWIĆ Z TATĄ RYBY.
Najbardziej lubię robić... LUBIĘ AKTYWNIE WYPOCZYWAĆ, A WIĘC SPACERY PO LESIE Z RODZINĄ I PSEM, JAZDĄ NA ROWERZE ALBO M WYJAZDY W GÓRY.
Filip Trząski
Współwychowawca klasy 5T. Nauczyciel wychowania fizycznego, trener w klasach 1 - 6, organizator wyjazdów sportowych.
kontakt: airliner@wp.pl
Licencjonowany instruktor PZN, Organizator Turystyki PTTK, wychowawca kolonijny, ratownik WOPR.
W szkole zajmuje się współprowadzeniem kółek sportowych takich jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, kółko biegowe, kółko żeglarskie.
Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Współorganizator licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.
Moją największą pasją jest sport, turystyka rowerowa i krajoznawstwo. Posiadam III klasę pilota szybowcowego oraz patent żeglarski.
Uprawiane sporty: narciarstwo, łyżwiarstwo, curling (MCC Warszawa), biegi.
Justyna Trząska
Nauczycielka wychowania fizycznego w klasach 1 - 8.
Wykształcenie wyższe magisterskie AWF Kraków, trener II klasy w narciarstwie, licencjonowany instruktor PZN, instruktor aerobiku, instruktor nordic-walking.
W szkole zajmuje się prowadzeniem zajęć wychowania fizycznego w klasach 1-6, oraz nauką pływania w klasach 2. Prowadzi również kółka sportowe takie jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, aerobic.
Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych, w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Główny organizator Białej Szkoły dla klas 3 oraz licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.
Moją największą pasją jest sport i propagowanie zdrowego trybu życia.
Uprawiane sporty: narciarstwo, skialpinizm, biegi górskie, aerobic
Pedagodzy
Pedagodzy-terapeuci
Maria Janikowska
Pedagog szkolny, prowadzi zajęcia wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jest terapeutką ręki, wychowawczyni klasy 4T.
Ulubiony przedmiot w szkole:
WF (szczególnie koszykówka i szczypiorniak), plastyka i biologia
Najśmieszniejsze wspomnienie ze szkoły:
w liceum nauczyciel j. angielskiego zapowiedział powtórzenie materiału i miał całą lekcję pytać. Na poprzedniej lekcji mieliśmy fluoryzację zębów. Na tablicy napisaliśmy, że nie możemy nic mówić, bo mieliśmy fluoryzację zębów. Wściekły profesor stwierdził (zgodnie z prawdą), że na pewno chcemy go nabrać. Pobiegł do gabinetu dentystycznego i spytał czy mieliśmy fluoryzację – uzyskał potwierdzenie. Nie spytał jednak czy naprawdę nie wolno potem mówić… Powtórzenie w tym dniu upiekło nam się J
Wakacje w dzieciństwie:
jeździłam z Rodzicami i dużym gronem ich przyjaciół (na ogół ponad 20 osób, z czego ponad połowa to dzieci) gdzieś nad wodę – wszyscy uwielbialiśmy pływać. Potem uzupełniłam ten harmonogram o obozy harcerskie w Borach Tucholskich i na Suwalszczyźnie.
Najbardziej lubię robić:
Śmiać się, pływać, głaskać wszystkie „futrzaki”, gotować dla dzieci, wnuków i przyjaciół, grzać się na plaży nad Bałtykiem, czytać…
Kółka
Justyna Dzięcioł
Basen.
kontakt: przez sekretariat: 22 845 17 42
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin prowadzę zajęcia wychowania fizycznego.
Specyfika naszej szkoły pozwala mi wraz z innymi nauczycielami WF na zachęcanie młodzieży do różnych form ruchu (gry zespołowe, jazda na łyżwach, pływanie i fitness) oraz do aktywnego i zdrowego stylu życia.
Ponadto jestem instruktorem pływania (i ratownikiem), czego konsekwencją jest prowadzenie obowiązkowych i dodatkowych zajęć z pływania w Szkole Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin i indywidualna praca z dziećmi na pływalni SGGW.
W ostatnich latach interesuje mnie także kolarstwo, co zaowocowało paroma sukcesami w maratonach MTB.
Filip Trząski
Kółka sportowe, treningi i wyjazdy sportowe.
kontakt: airliner@wp.pl
Licencjonowany instruktor PZN, Organizator Turystyki PTTK, wychowawca kolonijny, ratownik WOPR.
W szkole zajmuje się współprowadzeniem kółek sportowych takich jak: kółko narciarskie, kółko łyżwiarskie, kółko rolkarskie, kółko biegowe, kółko żeglarskie.
Współzałożyciel Sekcji Sporów Zimowych w ramach której dzieci trenują narciarstwo i uczestniczą w obozach sportowych. Współorganizator licznych szkolnych imprez sportowych takich jak: Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim, Rodzinne Rajdy Rowerowe, Szkolne Zawody Biegowe.
Moją największą pasją jest sport, turystyka rowerowa i krajoznawstwo. Posiadam III klasę pilota szybowcowego oraz patent żeglarski.
Uprawiane sporty: narciarstwo, łyżwiarstwo, curling (MCC Warszawa), biegi.
Administracja
Kierownik administracyjny