Zwycięzcy, laureaci 2013/2014

NASZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

   

 

W roku szkolnym 2013/14 nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach języka angielskiego. Oto wyróżnienia:

  • w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH ACE 2014 :

  • NINA PAPIERSKA - kl. 4t - wyróżniona za dobry wynik w kategorii klas czwartych - 84. miejsce w województwie mazowieckim i 177. miejsce w kraju
  • ARIANA KAMECKA JUREK - kl. 5m - wyróżniona za dobry wynik w kategorii klas piątych - 17. miejsce w województwie mazowieckim i 33. miejsce w kraju
  • MATEUSZ ODROWĄŻ SYPNIEWSKI - kl. 6m - uzyskał 7. miejsce w województwie mazowieckim i 17. miejsce w kraju
  • HANNA WALCZAK - kl. 6m - uzyskała 7. miejsce w województwie mazowieckim i 17. miejsce w kraju
  • GABRIELA KINGSTON - kl. 6m - uzyskała 10. miejsce w województwie mazowieckim i 22. miejsce w kraju
  • STANISŁAW NAKLICKI - kl. 6m - uzyskał 24. miejsce w województwie mazowieckim i 47. miejsce w kraju
  • STEFAN REK - kl. 6t - uzyskał 35. miejsce w województwie mazowieckim i 74. miejsce w kraju
  • w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego Szkół Przymierza Rodzin 2014 wyłoniliśmy pięcioro najlepszych anglistów w szkole: 

  • GABRIELA KINGSTON  kl.6m - I miejsce w konkursie trzech Szkół Przymierza Rodzin
  • Hanna Walczak kl. 6m - finalistka
  • Stanisław Naklicki - kl. 6m - finalista
  • Ariana Kamecka Jurek - kl. 5m - finalistka
  • Liv Lindgren Ornass - kl. 5m - finalistka 

GRATULUJEMY!!
nauczyciele języka angielskiego



Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Jan Schwendimann - bardzo dobry wynik

uczniowie wyróżnieni:

klasy 1- 3

Zofia Nowak
Barbara Ziobrzyńska

klasy 4 - 6

Melania Woźniak
Anna Kokowska
Szymon Oniszczuk
Mateusz Sypniewski
Stanisław Naklicki
Aleksandra Reiff

Serdecznie gratulujemy!


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO SPRACHDOKTOR

W klasach czwartych uczestniczyło 584 dzieci.

Nazwisko

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

1.

Gustaw Schwendimann

7

68

2.

Nina Papierska

21

197

3.

Marta Świeżak

32

251

4.

Milena Sikorska

Anna Kokowska

57

360

5.

Zofia Sokołowska

64

393

6.

Krzysztof Szuba

79

440

7.

Ida Skolimowska

Maciej Podniesiński

90

480

8.

Robert Czernecki

102

518

W klasach piątych – 831

Nazwisko

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

1.

Daniela Marcinkowska

66

325

2.

Marta Rybarczyk

70

351

3.

Józef Rączka

113

581

4.

Krzysztof Burchard

Krzysztof Niemiec

141

715

5.

Bartosz Hryniecki

157

763

W klasach szóstych – 801

Nazwisko

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

1.

Gabriela Kingston

37

153

2.

Stanisław Naklicki

59

281

3.

Mateusz Sypiewski

103

467

4.

Maria Wierzbicka

135

641

5.

Jakub Okniński

157

701

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza Gutkowi Schwendimannowi, który zdobył rewelacyjne siódme miejsce w województwie!


Wyniki Konkursu Poezji Dziecięcej

 


OMNIBUS HUMANISTYCZNY

Bardzo dobry wynik:
Michał Janik 6T
Maria Boguta 6T
Juliette Solska 6T
Antonina Milewska 6M
Gabriela Kingston 6M
Aleksandra Reiff 6M
Antoni Klamka 6M
Hanna Walczak 6M
Maciej Urlich 5M
Daniela Marcinkowska 5M
Ari Kamecka Jurek 5M
Piotr Zabiegły 5M
Krzysztof Niemiec 5M
Melania Woźniak 4T
Nina Papierska 4T

Dobry wynik:
Anna Kokowska 4T
Marcelina Kaliciuk 4T
Martyna Madej 6M

Gratulujemy!

 

 


 

SZYMON MARCHEL(6t)

został laureatem 

XIX edycji Konkursu Historycznego
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945.Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".

Gratulujemy!



IGNACY STACHURA (6M)

został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Przyrodniczego,

GABRYSIA KINGSTON (6M)

została finalistką tego konkursu.

Gratulujemy

 Gratulujemy także nauczycielce Ignacego i Gabrysi - pani Ani Kulinicz-Walczak!


 

GABRYSIA KINGSTON (6M)

została finalistką Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego!


To już drugi tytuł Gaby.
Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!

 


 

IGNACY STACHURA(6M)

został finalistą Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy!

 


 

ALFIK HISTORYCZNY

"Bardzo dobry wynik" osiągnęli:

  • Szymon Kamler z klasy 5T
  • Hania Walczak z klasy 6M

Wyróżnienie za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole w klasach czwartych otrzymała

  • Weronika Ziarkowska z klasy 4T

Serdecznie gratulujemy!!!


  MAT 2013/2014

W konkursie matematycznym MAT wyróżnienie otrzymał:
Szymon Oniszczuk, klasa VT

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych byli:

  • Janek Schwendimann, kl.II
  • Michał Rybarczyk, kl. III
  • Marta Świeżak, kl. IV
  • Michał Janik, kl VI

Serdecznie gratulujemy!

 

 


 

37 Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

  • Hubert Michalczyk z kl. 2AM otrzymał wyróżnienie w kategorii klas I-III,
  • Mateusz Sypniewski z kl. 6M otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii klas IV-VI,
  • Martyna Madej z kl. 6M otrzymała nagrodę I stopnia w kategorii kl. IV-VI i weźmie udział w finale konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.

Serdeczne gratulacje!

 


  Alfik humanistyczny

Bardzo dobry wynik uzyskali:

  • Antonina Milewska kl.6m,
  • Stanisław Naklicki kl.6m,
  • Hanna Walczak kl.6m.

Dobry wynik uzyskały:

  • Gabriela Kingston kl.6m
  • Ari Kamecka-Jurek kl.5m.

Hanna Walczak przeszła także do trzeciego etapu konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" i do trzeciego etapu konkursu ,,Z ortografią na co dzień".
Gratulacje!

 


 ALFIK MATEMATYCZNY

"Bardzo dobry wynik" osiągnęli:

  • Janek Schwendimann - klasa 2OM
  • Staszek Naklicki - klasa 6M
  • Szymon Oniszczuk - klasa 5T
  • Michał Janik - klasa 6T
  • Antek Klamka - klasa 6M

oraz wyróżnienia za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole:

  • Marta Świeżak - w klasach czwartych
  • Aleksandra Marcinkowska - w klasach trzecich.

Serdecznie gratulujemy!!!


Wiosenny Konkurs Recytatorski

10 marca 2014 r. odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski. Wiersze zaprezentowało 49 recytatorów z klas młodszych i 31 z klas starszych.
Jury w składzie: P. Marzanna Rymsza-Leociak, P. Małgorzata Zielińska, P. Agnieszka Kowalska przyznało następujące nagrody w kategoriach klas IV-VI

Grand Prix

  • Mateusz Sypniewski z klasy 6M za interpretację wiersza Mirona
  • Białoszewskiego Szare eminencje zachwytu
  • Martyna Madej z klasy 6M za interpretację wiersza Michała Rusinka Sofa

Klasy 4
1. Weronika Ziarkowska z klasy 4T za interpretację wiersza Jana Brzechwy Zegarek
2. Gustaw Schwendimann z klasy 4M za interpretację wiersza Danuty Wawiłow Jak cesarz pije herbatę
3. Jan Novak-Zempliński z klasy 4T za interpretację wiersza Zbigniewa Herberta Krzesła oraz Ania Kokowska z klasy 4T za interpretację wiersza Hanny Niewiadomskiej Buty


Wyróżnienie dla

  • Róży Żalińskiej z klasy 4T za interpretację wiersza Wandy Chotomskiej Łyżka, widelec i nóż oraz
  • Melanii Woźniak z klasy 4T za interpretację wiersza Ludwika Jerzego Kerna Mistrz

Klasy 5
1. Marianna Nierada z klasy 5M za interpretację wiersza Hanny Niewiadomskiej Sól i cukier
2. Liv Lingren z klasy 5M za interpretację wiersza Jana Brzechwy Talerz
3. Kajtek Zieliński z klasy 5T za interpretacje wiersza Jana Brzechwy Talerz
Klasy 6
1. Michał Janik z klasy 6T za interpretację wiersza Jarosława Marka Rymkiewicza Kosz na śmieci przy stacji kolejki WKD w Milanówku pod
Warszawą
2. Hania Walczak z klasy 6M za interpretację wiersza Ludwika Jerzego Kerna Przyszywanie guzika
3. Maks Hojka z klasy 6M za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej Lustro

GRATULUJEMY!
Uczniowie, którzy otrzymali Grand Prix, będą reprezentować naszą szkołę w dzielnicowym etapie 37. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

 


 Szkolny Konkurs Szopkowy 2014

  • Róża Leszczyńska - PIERWSZE MIEJSCE oraz NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO
  • Marysia i Franek Wierzbiccy wraz z rodziną - DRUGIE MIEJSCE
  • Zosia Nowak - DRUGIE MIEJSCE
  • Mela Woźniak - TRZECIE MIEJSCE oraz WYRÓŻNIENIE JURY DZIECIĘCEGO