NASZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

    

Józef Szafrański został LAUREATEM

Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego 2012/2013.

Serdecznie gratulujemy!

 

 


 

Konkurs Języka Angielskiego Szkół Przymierza Rodzin

 Z dumą informujemy Państwa, że nasza uczennica GABRYSIA KINGSTON z kl. 5m zajęła pierwsze miejsce w trudnym, trzyetapowym konkursie językowym. Musiała się zmierzyć z czternastoma najlepszymi uczniami z trzech szkół i zwyciężyła!!

 


 Kangur 2013

Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2013 

Bardzo dobry wynik uzyskał

Józef Szafrański

Wyróżnienia otrzymali:


Kategoria Beniamin

Michał Janik
Staszek Naklicki
Maciek Kubik
Olaf Dąbrowski 
Juliette Solska 
Krystian Ignatowicz

Kategoria Maluch

Marta Rybarczyk
Maciek Kubik
Szymon Kamler
Ari Kamecka
Szymon Oniszczuk
Nina Papierska
Marta Świeżak 
Milena Sikorska

Kategoria Żaczek

Aleksandra Marcinkowska
Helena Kadłubowska
Zuzanna Nierada
Michał Rybarczyk

Serdecznie gratulujemy!

 


 KONKURS LITERACKI

Maria Wierzbicka
I miejsce w kategorii V - VI
w konkursie literackim
"Biblioteka to..."
zorganizowanym w ramach
Przeglądu Twórczości Artystycznej
Dzieci i Młodzieży Mokotowa

Warszawa, maj 2013

GRATULUJEMY!

 


 KONKURS JEZYKA NIEMIECKIEGO SPRACHDOKTOR 2013

Kl. 4T/4M

Nazwisko

Uzyskane punkty na 184 możliwych

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

Poldek Przybylski

120

114

517

Józef Rączka

114

130

582

Krzysztof Niemiec

113

136

600

Maciek Kubik

111

145

615

Szymon Oniszczuk

110

149

622

Krzysztof Burchard

100

170

694

W klasach czwartych w konkursie wzięło udział łącznie 740 uczniów.

Kl. 5T/5M

Nazwisko

Uzyskane punkty na 192 możliwe

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

Gabrysia Kingston

144

50

306

Stanisław Naklicki

129

99

542

Stefan Rek

126

107

579

Maria Wierzbicka

118

131

660

Zofia Żbikowska

105

166

744

Jakub Okniński

76

178

775

W klasach piątych w konkursie wzięło udział łącznie 775 uczniów.

Kl. 6T/6M

Nazwisko

Uzyskane punkty na 200 możliwych

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

Józef Szafrański

182

6

15

Witold Kraszewski

156

24

130

Bogdan Białek

135

73

347

Zygmunt Stiasny

134

77

357

Ola Elwertowska

131

87

401

Emilia Makarenko

130

88

406

Patrycja Zabiegła

125

98

464

Krzysztof Sapała

121

105

504

W klasach szóstych w konkursie wzięło udział łącznie 715 uczniów.

 


 English Ace 2013

W tym roku naszych ośmiu uczniów zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie językowym, w tym dwoje uczniów zostało LAUREATAMI tego konkursu i otrzymali nagrody w postaci wyjazdów na obóz letni. 

 

  • STANISŁAW NAKLICKI (KL. 5M) - zajął 1. miejsce w kraju zdobywając 184 punkty (na 192 możliwe) i otrzymał główną nagrodę
  • GABRIELA KINGSTON (KL. 5M) - zajęła 3. miejsce w kraju i 2. w województwie mazowieckim zdobywając 183 punkty (na 192 możliwe) i także otrzymała główną nagrodę

WYRÓŻNIENI W KONKURSIE:

  • ARIANA KAMECKA JUREK (KL. 4M) 31. miejsce w kraju i 17. w województwie
  • HANNA WALCZAK (KL. 5M) - 28. miejsce w kraju i 8. w województwie
  • ALEKSANDRA REIFF (KL.5M) - 55. miejsce w kraju i 14. w województwie
  • JULIETTE SOLSKA (KL. 5T) - 107. miejsce w kraju i 29. w województwie
  • JÓZEF SZAFRAŃSKI (kl. 6T) - 88. miejsce w kraju i 32. w województwie
  • JAN GRADOŃ (kl. 6M) - 162. miejsce w kraju i 67. w województwie

 
Konkurs pisało 1808 uczniów z klas 4, 1685 uczniów z klas 5, oraz 1574 uczniów z klas 6 z całego kraju. 
GRATULUJEMY WAM I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

 


 CAMBRIDGE ENGLISH PET

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy zmierzyli się z egzaminem Cambridge English PET (Preliminary English Test).

Jaś Gradoń, Jasmina Mmereole, Krzyś Sapała i Łukasz Prądzyński uzyskali wspaniałe wyniki na tym egzaminie. Szczególnie cieszymy się z wyniku Jasia, który uzyskał ocenę „Pass with Distinction”.

Gratulacje dla wszystkich!

Informacje organizacyjne i cennik egzaminu PET są dostępne na stronie British Council. Informacji udziela też pani Monika Szymańska, która prowadzi kółko "Przygotowanie do egzaminów z języka angielskiego Cambridge (KET i PET)".

 


 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Odbyły się dwie edycje Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

28 lutego w szranki stanęli uczniowie klas 1 - 3. Tematem była pogoda.

7 marca uczniowie klas 4 - 6. Temat dowolny.

Wyniki:

KLASY MŁODSZE:

Grand Prix Marcysia Kaliciuk
I miejsce Klaudia Krajewska
II miejsce Staś Solski  Ida Skolimowska
III miejsce Alexander Boniecki Julia Kucińska

Wyróżnienia 
Zosia Jakubczyk
Jagoda Żalińska
Józek Stypuła z interpretację niezwykle trudnego tekstu
Iwo Jaszczuk za rekwizyty i charakteryzację

KLASY STARSZE:

1. miejsce: Witold Kraszewski

2. miejsce: Barbara Stypuła

3. miejsce ex aequo: Juliette Solska i Jasmina Mmereole

Gratulujemy! 

 


 WARSZAWSKA SYRENKA

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie Warszawska Syrenka

Zmierzyć się z innymi uczestnikami konkursu pojechali: Witold Kraszewski, Barbara Stypuła i Alexander Boniecki.

Alexander Boniecki, najmłodszy uczestnik, zdobył wyróżnienie! 

 


SZKOLNY KONKURS SZOPEK

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych jest naszym sposobem świętowania Objawienia Pańskiego.

Szóstego stycznia uczniowie przynoszą do szkoły, wykonane przez siebie (czasem z pomocą rodziców, rodzeństwa), szopki. W tym roku regulaminowo ograniczony został rozmiar szopki – żaden z wymiarów nie mógł przekroczyć 30 centymetrów. Wszyscy uczestnicy konkursu zmieścili się w tym formacie.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu

Grand Prix dziecięcego głosowania fasolowego - Julia Magdziak

Pierwsze miejsce - Marysia i Franek Wierzbiccy oraz Jagoda, Róża, Lila Żalińskie z rodzicami

Drugie miejsce -  Maciek Podniesiński

Trzecie miejsce - Piotr Twaróg

Wyróżnienia: Szymon Krauze, Aniela Hołody, Julia Twaróg

 


 ALFIK MATEMATYCZNY

W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny 5 osób uzyskało wyróżnienia: 

klasy czwarte:
Ari Kamecka, 
Maciej Kubik

klasy piąte:
Stanisław Naklicki, 
Ignacy Stachura,
Mateusz Sypniewski

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT wyróżnienia otrzymali:

Józef Szafrański 6T
Olaf Dąbrowski 6M
Stanisław Naklicki 5M

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 


 JESIENNY LIŚĆ 2012

W piątek, 30.11. odbył się po raz ósmy Mokotowski Konkurs Poezji Europejskiej „Jesienny Liść”. Oczywiście nie mogliśmy nie wziąć w nim udziału i nie zdobyć wysokich miejsc.

Świetnie przygotowani stanęliśmy do zawodów z języka niemieckiego i francuskiego i mimo zaciętej walki i wysokiego poziomu, zdobyliśmy z:

  • języka niemieckiego w kategorii klas szóstych:
    - pierwsze miejsce dla Józefa Szafrańskiego z kl. 6T
    - drugie miejsce dla Emilki Makarenko, Witka Kraszewskiego i Krzysia Sapały z kl. 6M
  • w kategorii klas piątych:
    - drugie miejsce dla Gabrysi Kingston z kl. 5M
  • języka francuskiego w kategorii klas szóstych:
    - pierwsze miejsce dla Poli Osińskiej i Jasminy Mmerole z kl. 6M
  • w kategorii klas piątych:
    - pierwsze miejsce dla Hani Walczak, Heli Mrozowskiej i Tosi Milewskiej z kl. 5M
    - drugie miejsce dla Maksa Hojki, Antka Klamki i Martyny Madej z kl. 5M

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie trudu rywalizacji, a zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy.