Zimowa wyprawa 4B nad Wisłę

2016 01 18 4B wycieczka Wisla 002Wiosna kwitnie wkoło. Zimy prawie nie było - ale jednak przez chwilę była, więc w charakterze wspomnienia tych dość ulotnych chwil, opowiemy o naszej wycieczce, która odbyła się w chyba najpiękniejszy dzień tegorocznej zimy w Warszawie. Mieliśmy ogromne szczęście i było naprawdę przepięknie. 2016 01 18 4B wycieczka Wisla 008

 

Było to 18 stycznia i udaliśmy się na dziki brzeg Wisły. Pomysłodawcą wycieczki i naszym przewodnikiem był pan Jędrek Owsiński, znany przyrodnik będący też tatą jednej z uczennic naszej szkoły. Pokazał nam on, jak unikalnym zjawiskiem jest istnienie w centrum wielkiego miasta dzikiej przyrody, gdzie idąc praskim brzegiem Wisły lisy, dziki i inne zwierzęta mogą przejść w poprzek cała naszą stolicę, nie wychodząc niemal z lasu. Widzieliśmy ślady wielu zwierząt a także znaki pokazujące, jak znaczące są zmiany poziomu rzeki (wysepka, po której głównie chodziliśmy, w wielu okresach roku jest całkowicie pod wodą). Podziwialiśmy też panoramę Starego Miasta i na podstawie szkiców, które pokazał nam nasz przewodnik, porównywaliśmy ją z widokiem, jaki można było zobaczyć z tego miejsca w przeszłych wiekach.

 

Czytaj więcej...

UWAGA! Zaginął faworytny pies!

2016 03 30 1MK Zamek 0041MK w Zamku Królewskim wzięła udział w poszukiwaniu ulubionego pieska Stanisława Augusta Poniatowskiego.
 
 
 
Przemierzaliśmy królewskie komnaty, dyskretnie nawołując Kiopka, a przy okazji ćwiczyliśmy dworskie ukłony i poznawaliśmy inne tajniki dworskiej etykiety.
 
 

 
 
 

Czytaj więcej...

Wyróżnienia na "Warszawskiej Syrence"

Mikołaj Mikołajczyk, Anna Kokowska i Weronika Ziarkowska, zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, reprezentowali naszą szkołę na dzielnicowym etapie XXXIX Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
Mikołaj i Weronika otrzymali wyróżnienia.

 Syrenka2016

Serdecznie gratulujemy!

 

 


Audycje 4a

2016 03 4a nagrania 05Klasa 4a wraz z panią Agatą Mironkin była w studiu nagrań.

Poniżej kilka krótkich nagrań wymyślonych przez dzieci.

Miłego sŁuchania :)

 

green-audio-icon-48px Audycja Matyldy i Zosi

green-audio-icon-48px Audycja Huberta i Stasia

green-audio-icon-48px Audycja Zuzi i Natalki

green-audio-icon-48px Audycja Theo

Obejrzyj zdjęcia

 

Czytaj więcej...

Wyniki Wiosennego Konkursu Recytatorskiego klas 4-6

kategoria: klasy VI

I miejsce ex aequo: Anna Kokowska i Weronika Ziarkowska
II miejsce ex aequo: Zofia Litwin i Zofia Dobrowolska
III miejsce: Marcelina Kaliciuk

Nagroda Specjalna od Pani Dyrektor dla Stanisława Solskiego za przywołanie wspomnień sprzed lat
Wyróżnienie dla Aleksandra Slezkina
 
kategoria: klasy V

I miejsce: Nela Łysakowska
II miejsce ex aequo: Róża Leszczyńska i Mateusz Reszka
III miejsce ex aequo : Anna Niewiarowska i Miłosz Madej

kategoria: klasy IV

I miejsce: Antonia Gorska
II miejsce: Alexander Boniecki
III miejsce ex aequo : Natalia Kokowska i Hubert Michalczyk

 

Gratulujemy!


77 recytatorów

Wiosenny Konkurs Recytatorski
cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Temat "Zwierzę słucha zwierzeń" dla klas I-III zainspirowany twórczością Stanisława Barańczaka zgromadził 2 marca 41 recytatorów. Uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności tydzień później, wybierając repertuar dotyczący natury. Wiersze wygłosiło 36 osób.
 
Deklamacje oceniało jury w składzie: p. dyrektor Marzanna Rymsza-Leociak, p. Izabela Dzieduszycka, założycielka Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, p. Krystyna Dzieduszycka-Rycerska, członek zarządu Stowarzyszenia, p. Urszula Sadkowska-Petryszyn, nasza polonistka. Komisja nagrodziła najlepsze prezentacje w każdej z sześciu kategorii wiekowych. Szczególne uznanie p. Izabeli Dzieduszyckiej zyskali recytatorzy z klasy 6t, zostali wyróżnieni za liczny udział w konkursie oraz ambitny i dojrzały repertuar.
 
Gratulacje!