FOTORELACJA - Mocno w Nogach na zielonej!

PRZECZYTAJ RELACJĘ! :-) klik! 

 

PIERWSZY DZIEŃ - PONIEDZIAŁEK, 30 MAJA

 

 

DRUGI DZIEŃ - WTOREK, 31 MAJA

 

 

TRZECI DZIEŃ - ŚRODA, 1 CZERWCA

DZIEŃ DZIECKA W GDAŃSKU

 

 

CZWARTY DZIEŃ - CZWARTEK, 2 CZERWCA

 

 

PIĄTY DZIEŃ - PIĄTEK, 3 CZERWCA

 

 

Wolne Elektrony na zielonej szkole

2016 05 30 do 06 03 wolny elektron 003Wolne Elektrony ruszyły na Wybrzeże tropem bursztynu, bo elektron po grecku znaczy właśnie bursztyn. 2016 05 30 do 06 03 wolny elektron 030

 

Bladym świtem szukaliśmy bursztynów, a w dzień poznawaliśmy przyrodę i historię tych ziem w Gdańsku, we wsiach żuławskich, Kątach Rybackich i w Malborku.

 

Zgłębialiśmy mapy i sprawdzaliśmy, czy bursztyn jest prawdziwy ;)

 

Wędrowaliśmy po plaży, po rezerwacie kormoranów, po nadwiślańskim wale wzdłuż Przekopu Wisły, podziwiając ujście rzeki, po parnych i gorących polach Żuław... 

 

 

Czytaj więcej...

Grupa HYDROPRZYGODA na Zielonej Szkole

hydroprzygoda 004Grupa HYDROPRZYGODA była niezwykle aktywna podczas zielonej szkoły.  hydroprzygoda 027

 

Chcecie wiedziec, co robiła?

 

Zapraszamy do czytania i oglądania! 

Czytaj więcej...

Wanted czyli Poszukiwani

DSCN9459DSCN9556

W czasie zielonej szkoły nie miałyśmy czasu się nudzić. Tyle fajnych rzeczy było do poszukiwania, zobaczenia i zrobienia!

 

Zaczęłyśmy od wycieczki do zoo. Mini park linowy zostawił nam sił na odwiedzenie zwierząt i gładzenie węża i jaszczurki. Potem uczyłyśmy się pracy w grupie - ze wspaniałymi efektami: mimo że pierwszy szałas od razu się rozpadł, potrafiłyśmy razem zbudować drugi, lepszy. Szukałyśmy śladów i tropów - znalazłyśmy trop sarny, zdechłą żabę i kreta, a także ususzonego zaskrońca.

Czytaj więcej...

PLAŻOWICZE PODCZAS SZKOŁY WIOSENNEJ W MIKOSZEWIE

2016 05 30 do 06 03 plazowicze zielona 018HASŁO NASZEJ GRUPY BRZMIAŁO : „Plażing, leżing i smażing, ale nie tylko….”. 2016 05 30 do 06 03 plazowicze zielona 025Podczas tegorocznej wycieczki na Mierzeje Wiślaną naszej grupie czyli: Hani, Marcelinie, Jance, Róży, Zuzi, Martynie, Lenie, Juliance, Julii, Matyldzie, Marcie, Zosi, Stasiowi, Szymonowi, Marcinowi, Mateuszowi, Kubie i Ziemkowi udało się pokonać pieszo około 25 kilometrów. 

Zaraz po przyjeździe wybraliśmy się na wycieczkę do Rezerwatu Mewia Łacha. Oprócz różnorodnych ptaków udało nam się zobaczyć grupę wylegujących się na piaszczystej wyspie bałtyckich fok. Poznaliśmy również powód wybudowania przekopu Wisły i odnaleźliśmy w Mikoszewie kamień upamiętniający wizytę księcia Albrechta w 1896 roku.

 

Czytaj więcej...

Powrót z zielonej szkoły - wizyta w stadninie

2016 06 03 stadnina 001Mogliśmy dziś odwiedzić stadninę ogierów w Łącku

i przejechać się bryczką!  2016 06 03 stadnina 004

 

Czytaj więcej...