Zmarł br. Antoni Marczewski OP

bAntoniMarczewski11 lipca zmarł tragicznie br. Antoni Marczewski OP, absolwent naszej szkoły.
Brat Antoni od ptaków, bo tak go nazywano, był studentem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie.
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 15 lipca w kościele
OO. Dominikanów na Służewie w Warszawie.
 
O godz. 15.00 modlitwa różańcowa w kościele.
O godz. 15.30 Msza św. pogrzebowa i odprowadzenie na cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej.
 
Prosimy o modlitwę za Antoniego i jego Bliskich.
 
Składamy najszczersze kondolencje całej Rodzinie
Nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin
 
 
 
 
 

Sekretariat w wakacje 2016

Godziny przyjęć interesantów w czasie wakacji:
 
27.06 - 8.07 godz. 9-14
 
22.08 – 31.08 godz. 9-14
 

Ksiądz Jan Zieja upamiętniony w Ogrodzie Sprawiedliwych - relacja klasy 5T

2016 06 21 ogrod sprawiedliwych 010Ogród Sprawiedliwych to wyjątkowe miejsce w Warszawie. Położony na tyłach kościoła pw. św. Augustyna i sąsiadujący bezpośrednio z dawnym więzieniem na Pawiaku, na skwerze im. generała Jana Jura-Gorzechowskiego na warszawskiej Woli, powstał w 2014 roku.
Z inicjatywy warszawskiego Domu Spotkań z Historią co roku są w nim sadzone drzewka, upamiętniające bohaterów, którzy w XX i XXI sprzeciwili się totalitaryzmom i masowym zbrodniom. Przy każdym drzewie znajduje się symboliczny kamień, opatrzony inskrypcją.

 

We wtorek 21 czerwca 2016 r. kamienie pamięci Władysława Bartoszewskiego, Witolda Pileckiego oraz postaci szczególnej dla naszej szkoły, ks. Jana Ziei, odsłonili członkowie ich rodzin.

Czytaj więcej...

Klasa 3M w Powsinie

2016 06 19 3M Powsin 001

Wreszcie się odbyła, długo wyczekana wyprawa do Powsina.


Spędzić piękny dzień na łonie natury to nie lada gradka, ale jak jeszcze jest to nagroda za wielkie starania, to już w ogóle przyjemność.

 

Popatrzcie sami...

 

 

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Msza Św. w kościele św. Michała Archanioła

w piątek 23 czerwca o g. 10.00,

po mszy przechodzimy na boisko szkolne, gdzie odbędzie się apel (ok. 11.30)

a później spotkania z wychowawcami w klasach.

 

 

 

Rozśpiewana załoga Kamratów z Mierzei

2016 05 30 d0 06 03 kamraci 0142016 05 30 d0 06 03 kamraci 048Pompuj, pompuj, wypompuj zęzę! – ta marynarska pieśń przez cały tydzień towarzyszyła nam dniem, a także czasem i nocą :)

Wiele działo się w naszej dzielnej drużynie: aktywnie korzystaliśmy z plaży, nie tylko skacząc przez fale, ale także rozgrywając na piasku rozmaite zawody, a nawet tocząc prawdziwą nocną wojnę na śledzie, przy wtórze burzowego wichru!

Widzieliśmy żywe foki wylegujące się na swojej własnej wysepce u ujścia Wisły, zwiedzaliśmy Westerplatte i inne zakątki Gdańska, wyposażeni w wykrywacze metalu i GPSy, przeczesywaliśmy okoliczne lasy w poszukiwaniu bursztynowych skarbów, w czasie nocnych manewrów zdobywaliśmy bazy, a nade wszystko śpiewaliśmy pełną piersią – tam, gdzie strome zbocza Mexico!

A po wspaniałej podróży bezpiecznie dotarliśmy do macierzystego portu.

Ahoj!

Czytaj więcej...

Apel o pomoc - walczymy o nowe boiska dla Szkoły Przymierza Rodzin na Bielanach - projekt partycypacyjny

Boisko 3 (1)

Szanowni Państwo,

dziesięć lat temu oddaliśmy do użytku nasze przyszkolne boiska. Były one wtedy bardzo nowoczesne, przygotowane dużym nakładem środków. Od tego czasu codziennie korzysta z nich około 500 osób – głównie uczniów naszej szkoły, ale także członków klubów sportowych i innych chętnych z okolicy. Niestety, tak intensywna eksploatacja sprawiła, że nawierzchnia boisk jest już mocno zniszczona.

 

Modernizacja boisk jest konieczna, a jej koszt wyniesie 250.000 pln. Ponieważ kwota ta jest niebagatelna, postanowiliśmy zawalczyć o środki z budżetu Miasta i przygotowaliśmy projekt do budżetu partycypacyjnego na rok 2017. Został on przyjęty przez Miasto bez żadnych zastrzeżeń, dopuszczony do głosowania. 

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie: kilka miejsc w przyszłorocznych klasach pierwszych

Zwolniło się kilka miejsc w klasach pierwszych - rok szkolny 2016/17. 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły tel. 22 845 17 42

 

 


 

Spotkanie z wydrą Robakiem

2016 06 08 1MK Wilanow 016Historia, że król miał oswojoną wydrę, która potrafiła przynosić ryby i pilnować pana, kiedy spał i gryźć natrętów, brzmi zupełnie nieprawdopodobnie... A jednak to prawda!

1MK poznała tę niezwykłą historię, kiedy tropiła ślady wyder - obecnych mieszkanek wilanowskiego jeziora.

Podczas spaceru po królewskich ogrodach dowiedzieliśmy się, jak te inteligentne zwierzęta radzą sobie z wydobywaniem ślimaków ze skorupek i co jeszcze lubią jeść, gdzie budują nory. Na koniec każdy przygotował własną wydrę - strażniczkę najważniejszego sprzętu każdego pierwszaka, czyli ołówka.

 

Czytaj więcej...

Przedstawienie klasy 3T

musical strona tytulowa 2016 05 25 3T przedstawienie 004Uczniowie klasy 3 Tradycyjnej przygotowali wraz ze swoimi wychowawcami przestawienie pod tytułem "Koncert życia Fryderyka Chopina".

 

Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas młodszych oraz zaproszeni nauczyciele i goście. Było to wielkie wydarzenie artystyczne. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w grane przez siebie postacie. Widzom bardzo podobało się połączenie tradycyjnego teatru, polskich tańców narodowych i pięknego śpiewu z nowoczesnymi technikami multimedialnymi. Dzięki przedstawieniu uczniowie mogli poznać wielkość Chopina i usłyszeć skomponowane przez niego utwory.

Aktorów nagrodzono wielkimi brawami.

                                                           Barbara Mortas i Piotr Pawiński
 

Czytaj więcej...