Zakończenie roku szkolnego

Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2014/15 odbędzie się w piątek 26 czerwca o godzinie 10.00 w kościele Św. Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej.

Po mszy świętej (o 11.30) na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się uroczysty apel dla uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zapraszamy!

Klasy 4-6 w Bieszczadach

Kadr Na Połoniny i inne grupy na zielonej szkole w Bieszczadach.Klasy starsze 2015 06 016

 

 

 

 

  

 

Czytaj więcej...

Grupa Sine Wiry w Bieszczadach

Sine Wiry to nazwa rezerwatu przyrody chroniącego przełomowy odcinek rzeki Wetlinki. Sine Wiry to także nazwa grupy turystycznej przez duże T, która przez pięć dni dzielnie zdobywała szczyty, podziwiała piękno połonin, przedzierała się przez jeżyniska, aby dotrzeć do wsi, które są tylko na mapie.  Już pierwszego dnia wybraliśmy się w głąb doliny, w której leżał Bukowiec aby dotrzeć do cerkwiska, starego cmentarza i dzwonnicy parawanowej. Drugi dzień stał pod hasłem połonin – wdrapaliśmy się na Połoninę Wetlińską i odwiedziliśmy Chatkę Puchatka – schronisko PTTK. Potem pojechaliśmy do Górzanki – małej miejscowości, w której zwiedziliśmy kościół – dawną cerkiew z unikatowym ikonostasem. Tego dnia odbyliśmy także kurs podstaw pierwszej pomocy. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum przyrodniczo-łowieckie w Nowosiółkach i zaporę wodną w Solinie. Dodatkową atrakcją była wycieczka na Koziniec – szczyt kamieniołomu, z którego podziwialiśmy widok na dwa jeziora zaporowe.  W środę po południu wyruszyliśmy na poszukiwanie Sinych Wirów, oczywiście znaleźliśmy nie tylko je, ale i żmiję zygzakowatą oraz nogę sarny. W czwartek ruszyliśmy do Łopienki, po drodze podziwialiśmy retorty – piece do wypalania węgla drzewnego, a potem przez doliny, góry i bieszczadzkie chaszcze wróciliśmy do Bukowca.

Czytaj więcej...

Klasa 3AM za kulisami teatru Studio

3AM wTeatrzeStudio 2015 06 15 05

W maju, na koniec naszego małego, klasowego programu teatralnego odwiedziliśmy teatr od kulis. Zobaczyliśmy nie tylko, jak wygląda teatr za sceną, ale także dowiedzieliśmy się co znaczy być aktorem. Poznaliśmy tajniki pracy aktora od rozgrzewki po pracę na scenie. Mogliśmy zobaczyć jak pracuje oświetleniowiec, co robi reżyser i i kim jest garderobiana. Na koniec sami wyszliśmy na scenę!

Czytaj więcej...

1 czerwca Dzień Patrona

Dzien Patrona 2015 06 01 01Pierwszego czerwca obchodziliśmy w szkole dzień naszego patrona ks. Jana Twardowskiego. Tego dnia dzieciom z klas 1-3 przyznano odznaki Biedronki. Uczniowie przez prawie miesiąc wykonywali zadania i zbierali za nie punkty. Szczęśliwcy, którzy wykonali wszystkie zadania zostali odznaczeni. W tym roku było aż 48 osób, którym się to udało. Ponadto wszystkie dzieci, które zdobyły odznakę zostały wpisane do ksiegi pamiatkowej. W czasie wręczania odznak nauczyciele czytali utwory księdza Jana Twardowskiego, a dzieci wraz z Panem Piotrem śpiewały piosenki, również te z tekstami księdza Jana. Bardzo miłą i zaskakującą niespodzianką była obecność na apelu Pani Izabeli Dzieduszyckiej honorowej Prezes Stowarzyszenia Przymierza Rodzin. Na koniec każdy z okazji Dnia Dziecka dostał coś słodkiego na poprawę humoru.

Czytaj więcej...

Szkoła Wiosenna 2015

2015 06 09 SZWmlodsi zamek w Ogrodziencu 2

 

 

 

 

 Jaskinia Gleboka 2015 06 10 2

 

 

 

Są już pierwsze zdjęcia z wiosennego wyjazdu klas I - III do Podlesic. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej...