WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 1 - 3 - WRĘCZENIE DYPLOMÓW

rozdanie nagrod recytatorski 20150317 002    rozdanie nagrod recytatorski 20150317 006    rozdanie nagrod recytatorski 20150317 010

 

GALERIA - KLASY MŁODSZE I NAUCZYCIELE PODCZAS KONKURSU

GALERIA - KLASA 3AM PODCZAS KONKURSU

 

 

9 marca odbył się w naszej szkole wiosenny konkurs recytatorski. Inspiracją dla tegorocznego tematu konkursu był tomik wierszy pt. "Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki" autorstwa Agnieszki Frączek, Urszuli Kozłowskiej i Agaty Widzowskiej Pasiak.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie interpretowali poezję kobiet. Wystąpiło czterdzieścioro siedmioro dzieci z klas 1- 3. Jest nam ogromnie miło, że konkurs cieszył się taką dużą popularnością i tak wielu uczniów, szczególnie klas pierwszych, przemogło tremę. Wszystkie wiersze były przedstawione bardzo ciekawe, zwłaszcza te, do których użyto rekwizytów lub specjalnego stroju.

Niestety jury nie mogło nagrodzić wszystkich wykonawców, ale wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Organizatorki

 

p. Martyna i p. Justyna

 

WYNIKI I GALERIA

Czytaj więcej...

Mars przyleciał do szkoły

prezentacja Mars 20150316 001Dokładnie rzecz biorąc, w poniedziałek, 16 marca 2015 r., klasy I-III mogły oglądać zdjęcia powierzchni Marsa - sąsiada Ziemi w Układzie Słonecznym.

Zobaczyliśmy m. in. Olympus Mons - najwyższą znaną górę w Układzie Słonecznym oraz Valles Marineris - największy kanion.  prezentacja Mars 20150316 005Oglądaliśmy też "bazę marsjańską" na Ziemi  - być może podobna kiedyś powstanie na Czerwonej Planecie. Prezentację  prowadziła pani Natalia Andrzejewska-Zalewska, planetolog  z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Pani Natalia ma jeszcze jedną profesję - jest świetną skrzypaczką.

Klasa IM oraz ci uczniowie z III OM, którzy nie wyjechali na białą szkołę, mogli przekonać się jak brzmią skrzypce na Ziemi i ... na Marsie.

 

Czytaj więcej...

Sprawiedliwi w bibliotece

klasy6 sprawiedliwi 20150218 001

Klasy szóste uczestniczyły bibliotece przy ul. Ludowej w spotkaniu z p. Mieczysławem Dańką, który opowiadał o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

 

Prelegent nakreślił sytuację ludności żydowskiej w Europie w latach 30. XX wieku. Głównie jednak opowiadał o swoich rodzicach, Krystynie Chłond i Mieczysławie Dańko, którzy - nie znając się wtedy jeszcze - pomagali swoim przyjaciołom, znajomym Żydom.

 

Można było zobaczyć dyplom i medal, którym uhonorowani zostali rodzice p. Mieczysława.

 

Czytaj więcej...

2T ze zwierzętami :-)

Klasa 2 Tradycyjna prezentuje balonikowe zwierzęta, wykonane na zakończenie cyklu zajęć o życiu zwierząt leśnych i domowych.