WYNIKI WIOSENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO KLAS 4 - 6

W szkolnym konkursie recytatorskim wystąpiło wielu wspaniałych oratorów i recytatorów. Jury nie mogło jednak nagrodzić wszystkich. Przedstawiamy wyniki konkursu.

 

Grand Prix: Marianna Nierada, Wisława Szymborska "Kot w pustym mieszkaniu"

 

Czytaj więcej...

1M i spotkanie z grami

1M z grami 20150324 010

24 marca klasa 1M wybrała się do biblioteki, gdzie wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem gier dla dzieci.

 

Mogliśmy spróbować swoich sił w towarzyskich grach logicznych, losowych i planszowych. Świetnie się bawiliśmy, a przy okazji uczyliśmy się cierpliwości, rozwijaliśmy naszą spostrzegawczość, refleks i pamięć.

To była wspaniała zabawa dla wszystkich!

 

GALERIA

 

Czytaj więcej...

PARK MINIATUR W DOMU BRACI JABŁKOWSKICH, czyli ciekawa wycieczka klas 5

park miniatur kl5 20150305 006Klasy 5M i 5T były 5 marca w Domu Towarowym braci Jabłkowskich na wystawie miniatur mazowieckich, która jeździ po całej Polsce. Do końca marca można jeszcze zwiedzać ją w tym miejscu. park miniatur kl5 20150305 009

Zobaczyliśmy tam ciekawe makiety dawnych zabytków architektury, które w czasie II wojny światowej zostały częściowo lub całkowicie zniszczone (Gościnny Dwór, Pałac Saski, Pałac Kronenberga itp.). Bardzo ciekawe są też zdjęcia przedwojennej Warszawy.

Jeśli chcielibyście odkryć tajemnicę Pałacu Lubomirskich to jest to miejsce dla Was!

Moim zdaniem wycieczka była bardzo ciekawa i myślę, że moim koleżankom i kolegom także się podobała.


SERDECZNIE POLECAM !!!

Weronika Ziarkowska kl. 5T

GALERIA

Czytaj więcej...

NIEWIDZIALNA WYSTAWA i 6T

W lutym klasa 6T zwiedzała Niewidzialną Wystawę. Było to niesamowite przeżycie dla nas, zupełnie nieporównywalne nawet z zabawą w ciuciubabkę. Niestety obowiązywał całkowity zakaz robienia zdjęć, a organizatorzy poprosili nas, byśmy nie zdradzali szczegółów; mogłoby to wpłynąć na odbiór wystawy przez słuchaczy - potencjalnych zwiedzających. Aby nie uchylić rąbka tajemnicy, zamieszczamy fragment opisu wystawy dostępny na stronie organizatora:
Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata - osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Pokażemy Ci różne miejsca z życia wzięte. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwoli Ci zapomnieć, że jesteś na wystawie Doświadczysz jak poruszać  się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko...

klasa 6T

 


 

ZAĆMIENIE NAD DOŻYNKOWĄ

zacmienie 20150320 SP 02W naszej szkole też oglądaliśmy zaćmienie!  zacmienie 20150320 SP 09

 

 

Czytaj więcej...

2T W MUZEUM TECHNIKI

2T muzeum techniki 20150311 00111 marca klasa 2T odwiedziła Muzeum Techniki. Tematem lekcji były pojazdy 2T muzeum techniki 20150311 007wszelkiego typu. Dzieci poznały krótką historię transportu lądowego, wodnego i powietrznego. Dowiedziały się m. in. o pierwszym samochodzie parowym, który został wynaleziony przez Nicolasa Cugnota w 1769 roku. Zobaczyły też w zwolnionym tempie jak działa silnik spalinowy, a na końcu zaciekawione oglądały stare samochody i motorowery.

Wycieczka była bardzo udana.

 

Czytaj więcej...