1M w Muzeum Geologicznym

m geologiczne 1M 04 2015 10Wiztyta klasy 1M w Muzeum Geologicznym 20 kwietnia 2015 r.

W czasie, gdy świat przygotowywał się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w 2015 r., klasa 1M odwiedziła Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Geologia jest nauką o ziemi, a paleontologia nauką badającą pradawne rośliny i zwierzęta. W muzeum na własne oczy mogliśmy się przekonać, jak ciekawe są to dziedziny wiedzy i jak interesującymi zagadnieniami się zajmują.

Dzięki pani przewodnik dowiedzieliśmy się m. in. co to jest złoto głupców, że sól może być niebieska lub pomarańczowa i zrozumieliśmy, co spowodowało, że współczesny słoń wykształcił większe uszy, niż mamut. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził dymiący po podłączeniu do prądu wulkan oraz jaskinia pełna stalaktytów i stalagmitów.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć te i jeszcze inne niezwykłe eksponaty, zdobyć ciekawe informacje na temat minerałów lub prehistorycznych zwierząt, to Muzeum Geologiczne przy ul. Rakowieckiej 4 jest doskonałym miejscem, aby to zrobić. Blisko szkoły i wszystko bezpłatnie!
Polecamy.

Piotr Pawiński, Martyna Wotkowska i klasa 1M. 

Czytaj więcej...

ZIEMSKIE I KOSMICZNE WĘDRÓWKI 4M

Ostatnio klasa 4M sporo podróżuje.  
Na Starym Mieście odbyliśmy podróż w czasie do zamierzchłej przeszłości  podczas lekcji historii. 4M Stare Miasto 04 2015 003

Uczyliśmy się orientować w terenie, korzystać z planu miasta oraz poznawaliśmy historię tej części Warszawy. Praca w grupach była bardzo ciekawa, ale i
wyczerpująca, biegaliśmy od Barbakanu po Plac Zamkowy, szukając odpowiedzi na różne pytania. 

Po tej lekcji  historii wiemy już do czego służył gaśnik, z czego zbudowana jest Gnojna Góra, jakie bramy prowadziły na Stare Miasto oraz gdzie jest najwęższa kamieniczka w Warszawie.

4M CBK 04 2015 006

 

Nasza kolejna wyprawa była iście kosmiczna – trafiliśmy do Centrum Badań Kosmicznych PAN. Tutaj poznaliśmy historię prac nad polskimi satelitami – Lemem i Heweliuszem.  Te dwie małe „skrzynki”  ważące zaledwie 7 kg  każda, krążą po orbicie ziemskiej, badając gwiazdy. Udało nam się zobaczyć  inżynierów przy pracy i porozmawiać z jednym z nich, nie tylko na kosmiczne tematy.
Po powrocie do szkoły każdy uczeń zbudował model satelity w skali 1:1.

 

 

Czytaj więcej...

Nasi laureaci konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Od Cedyni 972 do Orszy 1514"

Szymon Oniszczuk i Szymon Kamler z klasy 6T

zostali laureatami

konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Od Cedyni 972 do Orszy 1514".

 

GRATULUJEMY!

LOSY

WYNIKI

 


 

Zabawki naszych dziadków

czyli 1M w Muzeum Etnograficznym

MuzEtnograficzne1M 10 04 2015 0110 kwietnia klasa 1M wybrała się do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. To fascynujące miejsce gromadzi świadectwa różnorodności i bogactwa kultur całego świata. My wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Zabawki naszych dziadków”.

 

W czasie ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się jak wyglądały zabawki naszych dziadków i pradziadków - te sprzed stu czy pięćdziesięciu lat. Wiemy już, że często wykonywane były ręcznie z drewna, słomy, papieru czy gliny. Zabawki urzekały pomysłowością – niektóre można było wprawić w ruch. A to wszystko robili dziadkowie i rodzice, aby sprawić radość dzieciom.

Czytaj więcej...

4m w Warszawskim Zoo

zoo 4m 09 04 2015 16W piękny, słoneczny czwartek 9 kwietnia, klasa 4m wybrała się do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego na lekcję poświęconą płazom i gadom. Największą frajdą było obcowanie ze zwierzętami, możliwość ich oglądania z bliska, głaskania i obserwowania ich zachowań.

 

Czytaj więcej...

WIOSNA NA GŁOWACH 3OM :-)

Wiosenne nakrycia głowy klasy 3OM 

wiosenne nakrycia glowy 3OM 01    wiosenne nakrycia glowy 3OM 02

Czytaj więcej...