Turniej piłki nożnej 2015

pilkaJuż w najbliższą sobotę - 9 maja 2015 r. - odbędzie się szkolny turniej piłki nożnej.

 

 

 

Tu można przeczytać regulamin turnieju:

 

 

 

 

KLASA 5M I 5T ODWIEDZIŁY WARSZAWSKIE ZOO W POSZUKIWANIU BEZKRĘGOWCÓW

5T i 5M zoo 04 2015 007Pod koniec kwietnia klasy piąte uczestniczyły w zajęciach w Ogrodzie Zoologicznym.

 

Na początek odbyliśmy spacer po ZOO, udało nam się zobaczyć: foki, wilka grzywiastego, geparda, bizony i żubry oraz wielbłądy. Swoje wdzięki prezentował lew i lwica oraz kąpiące się w basenie z piraniami hipopotamy. Nieźle nastraszył nas ospały goryl, który, jak tylko podeszliśmy do szyby, uderzył w nią z dużą siłą; bardziej przyjazne były szympansy, ale najwięcej śmiechu wzbudziły oczywiście pawiany. Oprócz mieszkańców ZOO poznaliśmy także jego wojenne tajemnice. Udało nam się odnaleźć pamiątkowy kamień poświęcony dyrektorowi ZOO Janowi Żabińskiemu, który w czasie II Wojny Światowej ukrywał w swojej willi i na całym terenie ZOO szmuglowanych z getta Żydów. 5T i 5M zoo 29 04 2015 007

 

Po spacerze rozpoczęliśmy lekcję o bezkręgowcach. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jakie główne cechy mają te zwierzęta i dlaczego zamieszkują tylko ciepłe rejony świata. Prowadzący zajęcia opowiadał o różnicach w sposobach rozmnażania bezkręgowców – rozwój prosty i złożony w formą poczwarki. Oglądaliśmy świerszcze, chrabąszcze, tropikalnego krocionoga oraz karaczany. Najsympatyczniejszy okazał się patyczak i ślimak olbrzym. Na koniec zajęć, lekko przestraszeni, oglądaliśmy z bliska pająka ptasznika.

 

 

Czytaj więcej...

Biedronki na Wiejskiej

sejm kl4-6 27 04 2015 02W ramach obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja klasy 4-6 udały się z wizytą do gmachu polskiego parlamentu. Zwiedzając Sejm i Senat uczniowie poznali podstawowe zasady polskiego trybu ustawodawczego, dowiedzieli się kto piastuje najważniejsze stanowiska w obu izbach parlamentu, a także usłyszeli kilka faktów i ciekawostek z historii polskiego parlamentaryzmu.

 

Wizyta była okazją do obejrzenia sal posiedzeń plenarnych Sejmu oraz Senatu, znanych większości Polaków z ekranów telewizora, a także do zajrzenia w inne, mniej znane zakamarki gmachu. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki oraz materiały informacyjne.

 

Dzięki wspaniałej pogodzie wycieczkę udało się połączyć z miłym spacerem przez wiosennie ukwiecone warszawskie parki.

 

Czytaj więcej...

Klasa 4T w staromiejskich zaułkach

starowka 4t 17 04 2015 16Być może nie każdy wie, jak rozpoznać miejsce, w którym kiedyś stała brama na Placu Zamkowym w Warszawie, albo po czym poznać gdzie kończą się ocalone przed wojenną pożogą części murów na Barbakanie, ani też gdzie na Starym Mieście można znaleźć ślady architektury gotyckiej, ale klasa 4T wie to na pewno po wycieczce, którą przygotowała dla nas pani Małgosia Zielińska.

 

Po obejściu murów miejskich i naocznym sprawdzeniu jak niewielki obszar Warszawa zajmowała w swoim pierwotnym kształcie, dzielni odkrywcy historii ruszyli w teren, podzieleni na 3-4 osobowe drużyny. Każda z grup miała do wykonania kilkanaście zadań, polegających m.in. na odnalezieniu wskazanych miejsc, lub zdobycie określonych informacji. Z podziwu godnym zaangażowaniem i entuzjazmem udało się znakomitą większość z nich wypełnić.

 

Był też czas na wspólny posiłek w Restauracji „Murzynek”, a także na słodkie pożegnanie ze Starówką w sklepiku z żelkowymi wężami.

 

Czytaj więcej...

Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych

Dominika Ignatowicz z klasy 6m

 

została laureatką

 

Przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych

miniLogia 13 Grafika żółwia

valessiobrito-Green-sea-turtle 

Serdecznie gratulujemy!

 

 wyniki