Dzień Ziemi w 6t

2015 04 22 dzienZiemi 6T 0522 kwietnia, w dniu obchodów Światowego Dnia Ziemi, w klasie 6T zorganizowaliśmy "konferencję naukową" na temat źródeł energii.
Prowadzącym obrady był Szymon Oniszczuk. Okazało się, że wszyscy uczestnicy konferencji opowiadali się za odnawialnymi źródłami energii, ale nie doszliśmy do porozumienia: proponowane obecnie rozwiąznia pozyskiwania energii mają i plusy i minusy. Na zakończenie "naukowcy" przygotowali broszurę w formie klasowej gazetki ściennej.

 

 

Czytaj więcej...

1M na Woronicza 17

Tuż przed majowym weekendem, klasa I M odwiedziła siedzibę Telewizji Polskiej przy Woronicza 17 w Warszawie. Już podczas oczekiwania na przewodnika przekonaliśmy się, że jest to miejsce, gdzie obowiązują podwyższone rygory bezpieczeństwa- nawet do toalety jednocześnie mogło  wejść nie więcej, niż pięć osób. Odprowadzeni czujnym okiem strażnika podążyliśmy wgłąb korytarza, z którego mnogość drzwi prowadziło do niezliczonych pomieszczeń. Weszliśmy do jednego z nich, które okazało się studiem sportowym z mnóstwem monitorów, przycisków, pokręteł, lampek i suwaków - wszystko dla zapewnienia najlepszej jakości przekazu telewizyjnego.

Czytaj więcej...

Zielona szkoła 2015

Już niedługo wyjażdżamy na zielone szkoły.

Zapisy do grup odbędą się u wychowawców w dniach 18-20 maja, jeżeli dziecko jest nieobecne prosimy o informację przez Librusa do wychowawcy, do której grupy chciałoby się dostać (+ grupa drugiego wyboru).

 

 


 

KARTA ROWEROWA W KLASACH PIĄTYCH

karta rowerowa 11 05 2015 004Od lutego 2015 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły z obecnych klas piątych brali udział w zajęciach wychowania komunikacyjnego. Głównym celem tych zajęć było właściwe przygotowanie uczestników do egzaminów (teoretycznego i praktycznego) na kartę rowerową.

 

19.04.2015 r. odbył się w szkole testowy egzamin teoretyczny, a dziś 11.05.2015r. przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności praktycznych. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności technicze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz pojechali do miasteczka ruchu drogowego gdzie musieli poradzić sobie w warunkach zbliżonych to tych, które mogą spotkać ich na drodze.

 

Czytaj więcej...

1M w Zoo

Zoo 1M 27 04 2015 22Pewnego pięknego kwietniowego dnia klasa 1M wybrała się do Ogrodu Zoologicznego. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy w ptaszarni, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o ptasich zwyczajach. Dowiedzieliśmy się np. dlaczego flamingi są różowe i zobaczyliśmy na żywo gniazdo remiza. Wszystkie ptaki zachwyciły nas swoimi barwnymi piórkami, ciekawymi kształtami i odgłosami, które wydawały.

 

Czytaj więcej...

Zdobywamy odznakę biedronki

Jan Twardowski 011 czerwca będziemy w naszej szkole obchodzić
Dzień Patrona – ks. JanaTwardowskiego.

Wszyscy uczniowie klas 1-3, którzy do dnia 28 maja wykonają poniższe zadania otrzymają Odznakę Biedronki.

 

ZADANIA DLA UCZNIÓW KLAS 1 - 3

1. Zna podstawowe fakty z życia księdza Jana.
2. Nauczył się wiersza ks. J. Twardowskiego i powiedział go w klasie.
3. Rozpoznał podobiznę patrona wśród innych portretów lub fotografii.
4. Narysował portret patrona i opowiedział o jego życiu lub zrobił o nim plakat.
5. Nauczył się kilku dowcipów z Niecodziennika i opowiedział je w klasie lub przygotował zielnik na podstawie Zielnika ks. Twardowskiego.
6. Przygotował i przeprowadził w klasie quiz lub krzyżówkę o ks. Janie Twardowskim.


Każdy uczeń ubiegający się o Odznakę Biedronki wykonuje zadania samodzielnie w domu.
Za potwierdzenie wykonania i poprawności zadań odpowiedzialni są wychowawcy i współwychowawcy poszczególnych klas, którzy podpisują się na przygotowanych kartach uczestnika.