
Klasy piąte zakończyły cykl lekcji o dynastii Piastów wspólnym spotkaniem władców i osób z nimi związanych.
Na rozmowy przybyli dwaj Mieszkowie, trzej Bolesławowie, dwaj Kazimierzowie poza tym Bezprym, Przemysł, Wacław, Władysław oraz święci Wojciech i Stanisław.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z obrad :-)
Czytaj więcej...
W marcu w ciągu kilku dni przygotowaliśmy nasz wielki projekt Biuro Podróży. W kilkuosobowych grupach opracowaliśmy informacje o ciekawostkach, zaznaczaliśmy na mapie trasę wycieczki i przygotowywaliśmy plakaty. Każde biuro miało swoją ofertę i nazwę, a także hasło reklamowe.
W maju byliśmy w Muzeum Azji i Pacyfiku. Kto z Was zna gry, które pochodzą z Azji? Co, tylko Chińczyk? A tak, Chińczyk! Ale ta gra pochodzi z Indii. Co prawda w każdym kraju nazywa się inaczej. A kto układał Tangramy? One też są z Azji. Czy znacie zabawę w kółko i krzyżyk? W krajach azjatyckich ta gra ma inną planszę (kwadrat przedzielony przekątnymi oraz liniami poziomymi i pionowymi. Aby wygrać należy ustawić pionki w jednej linii. Gra w "papier - kamień - nożyce", ma swój azjatycki odpowiednik. Po Japońsku to: Jan-ken-pon. Podobno istnieją nawet zawody w tej grze. A na deser kendama. To wspaniała gra ćwicząca koordynację oko - ręka.
„Wybraliśmy się” też w Tatry. Choć nie ruszyliśmy się z klasy nawet przez moment, to dzięki tacie Michała, panu Kacprowi, odwiedziliśmy Dolinę Pięciu Stawów. Pokonaliśmy szczyty, Mnicha, Giewont i Rysy. Pan Kacper opowiadał nam jak się przygotować do wyprawy. Roztaczał przed nami uroki nocowania w górach, pobudki wśród stada kozic i spotkania z niedźwiedziem. Dodatkowo, każdy z nas mógł przymierzyć kask, w którym się wspinają zdobywcy szczytów. Mogliśmy wziąć do ręki raki i czekan. Już snujemy swoje plany i marzenia o zdobywaniu gór.
I jeszcze nasz wynalazca Janek znów nas zaskoczył. Owocem jego pięciotygodniowej pracy jest robocik. Janek sam go zaprojektował, zmontował i zaprogramował. Robot jeździ na dwóch kółkach. Z przodu Janek zamontował czujniki, które pomagają omijać przeszkody.
Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY wyróżnione zostały następujące osoby:
klasy 2:
Matylda Zając
klasy 3:
Jan Schwendimann
Zofia Nowak
Hubert Michalczyk
Tymoteusz Skolimowski
Piotr Twaróg
Zofia Świeżak
Zofia Skraba
klasy 4:
Michał Rybarczyk
klasy 6:
Marta Rybarczyk
Maciej Urlich
Gratulujemy Świetnym Matematykom!
Już niedługo wyjażdżamy na zielone szkoły.
Zapisy do grup odbędą się u wychowawców w dniach 18-20 maja, jeżeli dziecko jest nieobecne prosimy o informację przez Librusa do wychowawcy, do której grupy chciałoby się dostać (+ grupa drugiego wyboru).

13 maja byliśmy z klasą w Muzeum Drukarstwa.
Poznaliśmy krótką historię materiałów piśmienniczych i oczywiście samego druku. Dowiedzieliśmy się kim był Jan Gutenberg, poznaliśmy kształty i rodzaje ruchomych czcionek drukarskich (metalowych i drewnianych) oraz czym zajmuje się zecer. Widzieliśmy zabytkową prasę drukarską i dowiedzieliśmy się w jaki sposób dawniej drukowano teksty i obrazki. Sami składaliśmy słowa z czcionek, nie było to proste, bo słowa musiały być w odbiciu lustrzanym. Na koniec każdy wydrukował na starej prasie drukarskiej kartkę pamiątkową. Były to bardzo udane zajęcia.
Czytaj więcej...
6 maja 2015r klasa 6t była na pokazach chemicznych łączących zabawę z nauką - kolejne spotkanie w Muzeum Marii Skłodowskiej Curie. Oglądaliśmy proste doświadczenia do zrobienia (prawie) w domu. Były nawet małe wybuchy ;))
Czytaj więcej...
22 kwietnia, w dniu obchodów Światowego Dnia Ziemi, w klasie 6T zorganizowaliśmy "konferencję naukową" na temat źródeł energii.
Prowadzącym obrady był Szymon Oniszczuk. Okazało się, że wszyscy uczestnicy konferencji opowiadali się za odnawialnymi źródłami energii, ale nie doszliśmy do porozumienia: proponowane obecnie rozwiąznia pozyskiwania energii mają i plusy i minusy. Na zakończenie "naukowcy" przygotowali broszurę w formie klasowej gazetki ściennej.
Czytaj więcej...
Tuż przed majowym weekendem, klasa I M odwiedziła siedzibę Telewizji Polskiej przy Woronicza 17 w Warszawie. Już podczas oczekiwania na przewodnika przekonaliśmy się, że jest to miejsce, gdzie obowiązują podwyższone rygory bezpieczeństwa- nawet do toalety jednocześnie mogło wejść nie więcej, niż pięć osób. Odprowadzeni czujnym okiem strażnika podążyliśmy wgłąb korytarza, z którego mnogość drzwi prowadziło do niezliczonych pomieszczeń. Weszliśmy do jednego z nich, które okazało się studiem sportowym z mnóstwem monitorów, przycisków, pokręteł, lampek i suwaków - wszystko dla zapewnienia najlepszej jakości przekazu telewizyjnego.
Czytaj więcej...
Od lutego 2015 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły z obecnych klas piątych brali udział w zajęciach wychowania komunikacyjnego. Głównym celem tych zajęć było właściwe przygotowanie uczestników do egzaminów (teoretycznego i praktycznego) na kartę rowerową.
19.04.2015 r. odbył się w szkole testowy egzamin teoretyczny, a dziś 11.05.2015r. przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności praktycznych. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności technicze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz pojechali do miasteczka ruchu drogowego gdzie musieli poradzić sobie w warunkach zbliżonych to tych, które mogą spotkać ich na drodze.
Czytaj więcej...
Pewnego pięknego kwietniowego dnia klasa 1M wybrała się do Ogrodu Zoologicznego. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy w ptaszarni, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o ptasich zwyczajach. Dowiedzieliśmy się np. dlaczego flamingi są różowe i zobaczyliśmy na żywo gniazdo remiza. Wszystkie ptaki zachwyciły nas swoimi barwnymi piórkami, ciekawymi kształtami i odgłosami, które wydawały.
Czytaj więcej...
1 czerwca będziemy w naszej szkole obchodzić
Dzień Patrona – ks. JanaTwardowskiego.
Wszyscy uczniowie klas 1-3, którzy do dnia 28 maja wykonają poniższe zadania otrzymają Odznakę Biedronki.
ZADANIA DLA UCZNIÓW KLAS 1 - 3
1. Zna podstawowe fakty z życia księdza Jana.
2. Nauczył się wiersza ks. J. Twardowskiego i powiedział go w klasie.
3. Rozpoznał podobiznę patrona wśród innych portretów lub fotografii.
4. Narysował portret patrona i opowiedział o jego życiu lub zrobił o nim plakat.
5. Nauczył się kilku dowcipów z Niecodziennika i opowiedział je w klasie lub przygotował zielnik na podstawie Zielnika ks. Twardowskiego.
6. Przygotował i przeprowadził w klasie quiz lub krzyżówkę o ks. Janie Twardowskim.
Każdy uczeń ubiegający się o Odznakę Biedronki wykonuje zadania samodzielnie w domu.
Za potwierdzenie wykonania i poprawności zadań odpowiedzialni są wychowawcy i współwychowawcy poszczególnych klas, którzy podpisują się na przygotowanych kartach uczestnika.
Już w najbliższą sobotę - 9 maja 2015 r. - odbędzie się szkolny turniej piłki nożnej.
Tu można przeczytać regulamin turnieju:

Czytaj więcej...
Pod koniec kwietnia klasy piąte uczestniczyły w zajęciach w Ogrodzie Zoologicznym.
Na początek odbyliśmy spacer po ZOO, udało nam się zobaczyć: foki, wilka grzywiastego, geparda, bizony i żubry oraz wielbłądy. Swoje wdzięki prezentował lew i lwica oraz kąpiące się w basenie z piraniami hipopotamy. Nieźle nastraszył nas ospały goryl, który, jak tylko podeszliśmy do szyby, uderzył w nią z dużą siłą; bardziej przyjazne były szympansy, ale najwięcej śmiechu wzbudziły oczywiście pawiany. Oprócz mieszkańców ZOO poznaliśmy także jego wojenne tajemnice. Udało nam się odnaleźć pamiątkowy kamień poświęcony dyrektorowi ZOO Janowi Żabińskiemu, który w czasie II Wojny Światowej ukrywał w swojej willi i na całym terenie ZOO szmuglowanych z getta Żydów. 
Po spacerze rozpoczęliśmy lekcję o bezkręgowcach. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jakie główne cechy mają te zwierzęta i dlaczego zamieszkują tylko ciepłe rejony świata. Prowadzący zajęcia opowiadał o różnicach w sposobach rozmnażania bezkręgowców – rozwój prosty i złożony w formą poczwarki. Oglądaliśmy świerszcze, chrabąszcze, tropikalnego krocionoga oraz karaczany. Najsympatyczniejszy okazał się patyczak i ślimak olbrzym. Na koniec zajęć, lekko przestraszeni, oglądaliśmy z bliska pająka ptasznika.
Czytaj więcej...
W ramach obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja klasy 4-6 udały się z wizytą do gmachu polskiego parlamentu. Zwiedzając Sejm i Senat uczniowie poznali podstawowe zasady polskiego trybu ustawodawczego, dowiedzieli się kto piastuje najważniejsze stanowiska w obu izbach parlamentu, a także usłyszeli kilka faktów i ciekawostek z historii polskiego parlamentaryzmu.
Wizyta była okazją do obejrzenia sal posiedzeń plenarnych Sejmu oraz Senatu, znanych większości Polaków z ekranów telewizora, a także do zajrzenia w inne, mniej znane zakamarki gmachu. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki oraz materiały informacyjne.
Dzięki wspaniałej pogodzie wycieczkę udało się połączyć z miłym spacerem przez wiosennie ukwiecone warszawskie parki.
Czytaj więcej...
Być może nie każdy wie, jak rozpoznać miejsce, w którym kiedyś stała brama na Placu Zamkowym w Warszawie, albo po czym poznać gdzie kończą się ocalone przed wojenną pożogą części murów na Barbakanie, ani też gdzie na Starym Mieście można znaleźć ślady architektury gotyckiej, ale klasa 4T wie to na pewno po wycieczce, którą przygotowała dla nas pani Małgosia Zielińska.
Po obejściu murów miejskich i naocznym sprawdzeniu jak niewielki obszar Warszawa zajmowała w swoim pierwotnym kształcie, dzielni odkrywcy historii ruszyli w teren, podzieleni na 3-4 osobowe drużyny. Każda z grup miała do wykonania kilkanaście zadań, polegających m.in. na odnalezieniu wskazanych miejsc, lub zdobycie określonych informacji. Z podziwu godnym zaangażowaniem i entuzjazmem udało się znakomitą większość z nich wypełnić.
Był też czas na wspólny posiłek w Restauracji „Murzynek”, a także na słodkie pożegnanie ze Starówką w sklepiku z żelkowymi wężami.
Czytaj więcej...
Dominika Ignatowicz z klasy 6m
została laureatką
Przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych
miniLogia 13 Grafika żółwia
Serdecznie gratulujemy!
Wiztyta klasy 1M w Muzeum Geologicznym 20 kwietnia 2015 r.
W czasie, gdy świat przygotowywał się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w 2015 r., klasa 1M odwiedziła Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Geologia jest nauką o ziemi, a paleontologia nauką badającą pradawne rośliny i zwierzęta. W muzeum na własne oczy mogliśmy się przekonać, jak ciekawe są to dziedziny wiedzy i jak interesującymi zagadnieniami się zajmują.
Dzięki pani przewodnik dowiedzieliśmy się m. in. co to jest złoto głupców, że sól może być niebieska lub pomarańczowa i zrozumieliśmy, co spowodowało, że współczesny słoń wykształcił większe uszy, niż mamut. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudził dymiący po podłączeniu do prądu wulkan oraz jaskinia pełna stalaktytów i stalagmitów.
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć te i jeszcze inne niezwykłe eksponaty, zdobyć ciekawe informacje na temat minerałów lub prehistorycznych zwierząt, to Muzeum Geologiczne przy ul. Rakowieckiej 4 jest doskonałym miejscem, aby to zrobić. Blisko szkoły i wszystko bezpłatnie!
Polecamy.
Piotr Pawiński, Martyna Wotkowska i klasa 1M.
Czytaj więcej...
Ostatnio klasa 4M sporo podróżuje.
Na Starym Mieście odbyliśmy podróż w czasie do zamierzchłej przeszłości podczas lekcji historii. 
Uczyliśmy się orientować w terenie, korzystać z planu miasta oraz poznawaliśmy historię tej części Warszawy. Praca w grupach była bardzo ciekawa, ale i
wyczerpująca, biegaliśmy od Barbakanu po Plac Zamkowy, szukając odpowiedzi na różne pytania.
Po tej lekcji historii wiemy już do czego służył gaśnik, z czego zbudowana jest Gnojna Góra, jakie bramy prowadziły na Stare Miasto oraz gdzie jest najwęższa kamieniczka w Warszawie.

Nasza kolejna wyprawa była iście kosmiczna – trafiliśmy do Centrum Badań Kosmicznych PAN. Tutaj poznaliśmy historię prac nad polskimi satelitami – Lemem i Heweliuszem. Te dwie małe „skrzynki” ważące zaledwie 7 kg każda, krążą po orbicie ziemskiej, badając gwiazdy. Udało nam się zobaczyć inżynierów przy pracy i porozmawiać z jednym z nich, nie tylko na kosmiczne tematy.
Po powrocie do szkoły każdy uczeń zbudował model satelity w skali 1:1.
Czytaj więcej...
Szymon Oniszczuk i Szymon Kamler z klasy 6T
zostali laureatami
konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Od Cedyni 972 do Orszy 1514".
GRATULUJEMY!

WYNIKI
czyli 1M w Muzeum Etnograficznym
10 kwietnia klasa 1M wybrała się do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. To fascynujące miejsce gromadzi świadectwa różnorodności i bogactwa kultur całego świata. My wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Zabawki naszych dziadków”.
W czasie ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się jak wyglądały zabawki naszych dziadków i pradziadków - te sprzed stu czy pięćdziesięciu lat. Wiemy już, że często wykonywane były ręcznie z drewna, słomy, papieru czy gliny. Zabawki urzekały pomysłowością – niektóre można było wprawić w ruch. A to wszystko robili dziadkowie i rodzice, aby sprawić radość dzieciom.
Czytaj więcej...
W piękny, słoneczny czwartek 9 kwietnia, klasa 4m wybrała się do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego na lekcję poświęconą płazom i gadom. Największą frajdą było obcowanie ze zwierzętami, możliwość ich oglądania z bliska, głaskania i obserwowania ich zachowań.
Czytaj więcej...
Wiosenne nakrycia głowy klasy 3OM

Czytaj więcej...
Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny pod hasłem
„MŁODZI – MŁODYM”.
Laureaci XV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego, ze Szkoły Muzycznej w Łomiankach, zagrają w I części dla podopiecznych naszych świetlic.
Mając na uwadze, że 2015 jest rokiem Konkursu Chopinowskiego, w II części koncertu zostanie zaprezentowany repertuar fortepianowy w wykonaniu laureatów polskich eliminacji, Panów Łukasza Krupińskiego i Krzysztofa Książka. Będzie to rzadka okazja zobaczenia naszych muzyków w przeddzień XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
Bilety, w cenie 60 zł (dorośli), 40 zł (dzieci), do kupienia od 23 marca w sekretariacie szkoły oraz w kasach Filharmonii Narodowej.
Koncert odbędzie się 27 kwietnia w Filharmonii Narodowej o godzinie 19.00.
ZAPRASZAMY!
Klasy IM i IVT gościły ostatnio w Teatrze Dramatycznym, gdzie obejrzały spektakl muzyczny "Czarodziejski Flet" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Lalek.
Widowisko przystępną formą i świetną grą aktorską zachęciło nas do bliższego kontaktu z muzyką klasyczną i operą, choć samo wszak operą nie było. Na wyjątkowe uznanie zasługuje wykreowany przez Grzegorza Mazonia Mozart. Pan Grzegorz, jako Mozart, popisał się nie tylko świetną grą aktorską, ale także wybitnymi zdolnościami muzycznymi - grał z rozmachem na współczesnym klawesynie, flecie prostym, flecie poprzecznym, na gitarze, kontrabasie, perkusji
i na dzwonkach chromatycznych. Imponujące!
Uczniowie z IM i IV T wpatrywali sie w scenę jak zaczarowani..."Czarodziejskim fletem"!
Link do strony spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek.
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/spektakle/dla-dzieci/czarodziejski-flet

Czytaj więcej...
Dziś SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!
Wczoraj odbyła się msza św. w intencji naszych uczniów.
Życzymy im powodzenia, jak również wszystkim innym szóstoklasistom!

Czytaj więcej...
Reprezentanci naszej szkoły podczas konkursu WARSZAWSKA SYRENKA
Marianna Nierada, Ari Kamecka-Jurek i Jan Rzewuski reprezentowali naszą szkołę na dzielnicowych eliminacjach XXXVIII Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
W przesłuchaniu wzięło udział 75 osób z klas od "0" do 3. gimnazjum.
Dziekujemy naszym uczniom za wysiłek i zaangażowanie!
W szkolnym konkursie recytatorskim wystąpiło wielu wspaniałych oratorów i recytatorów. Jury nie mogło jednak nagrodzić wszystkich. Przedstawiamy wyniki konkursu.
Grand Prix: Marianna Nierada, Wisława Szymborska "Kot w pustym mieszkaniu"
Czytaj więcej...

24 marca klasa 1M wybrała się do biblioteki, gdzie wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem gier dla dzieci.
Mogliśmy spróbować swoich sił w towarzyskich grach logicznych, losowych i planszowych. Świetnie się bawiliśmy, a przy okazji uczyliśmy się cierpliwości, rozwijaliśmy naszą spostrzegawczość, refleks i pamięć.
To była wspaniała zabawa dla wszystkich!
GALERIA
Czytaj więcej...
Klasy 5M i 5T były 5 marca w Domu Towarowym braci Jabłkowskich na wystawie miniatur mazowieckich, która jeździ po całej Polsce. Do końca marca można jeszcze zwiedzać ją w tym miejscu. 
Zobaczyliśmy tam ciekawe makiety dawnych zabytków architektury, które w czasie II wojny światowej zostały częściowo lub całkowicie zniszczone (Gościnny Dwór, Pałac Saski, Pałac Kronenberga itp.). Bardzo ciekawe są też zdjęcia przedwojennej Warszawy.
Jeśli chcielibyście odkryć tajemnicę Pałacu Lubomirskich to jest to miejsce dla Was!
Moim zdaniem wycieczka była bardzo ciekawa i myślę, że moim koleżankom i kolegom także się podobała.
SERDECZNIE POLECAM !!!
Weronika Ziarkowska kl. 5T
GALERIA
Czytaj więcej...
W lutym klasa 6T zwiedzała Niewidzialną Wystawę. Było to niesamowite przeżycie dla nas, zupełnie nieporównywalne nawet z zabawą w ciuciubabkę. Niestety obowiązywał całkowity zakaz robienia zdjęć, a organizatorzy poprosili nas, byśmy nie zdradzali szczegółów; mogłoby to wpłynąć na odbiór wystawy przez słuchaczy - potencjalnych zwiedzających. Aby nie uchylić rąbka tajemnicy, zamieszczamy fragment opisu wystawy dostępny na stronie organizatora:
Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata - osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Pokażemy Ci różne miejsca z życia wzięte. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwoli Ci zapomnieć, że jesteś na wystawie Doświadczysz jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko...
klasa 6T
W naszej szkole też oglądaliśmy zaćmienie! 
Czytaj więcej...
11 marca klasa 2T odwiedziła Muzeum Techniki. Tematem lekcji były pojazdy
wszelkiego typu. Dzieci poznały krótką historię transportu lądowego, wodnego i powietrznego. Dowiedziały się m. in. o pierwszym samochodzie parowym, który został wynaleziony przez Nicolasa Cugnota w 1769 roku. Zobaczyły też w zwolnionym tempie jak działa silnik spalinowy, a na końcu zaciekawione oglądały stare samochody i motorowery.
Wycieczka była bardzo udana.
Czytaj więcej...

GALERIA - KLASY MŁODSZE I NAUCZYCIELE PODCZAS KONKURSU
GALERIA - KLASA 3AM PODCZAS KONKURSU
9 marca odbył się w naszej szkole wiosenny konkurs recytatorski. Inspiracją dla tegorocznego tematu konkursu był tomik wierszy pt. "Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki" autorstwa Agnieszki Frączek, Urszuli Kozłowskiej i Agaty Widzowskiej Pasiak.
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie interpretowali poezję kobiet. Wystąpiło czterdzieścioro siedmioro dzieci z klas 1- 3. Jest nam ogromnie miło, że konkurs cieszył się taką dużą popularnością i tak wielu uczniów, szczególnie klas pierwszych, przemogło tremę. Wszystkie wiersze były przedstawione bardzo ciekawe, zwłaszcza te, do których użyto rekwizytów lub specjalnego stroju.
Niestety jury nie mogło nagrodzić wszystkich wykonawców, ale wszystkim serdecznie dziękujemy.
Organizatorki
p. Martyna i p. Justyna
Czytaj więcej...
Dokładnie rzecz biorąc, w poniedziałek, 16 marca 2015 r., klasy I-III mogły oglądać zdjęcia powierzchni Marsa - sąsiada Ziemi w Układzie Słonecznym.
Zobaczyliśmy m. in. Olympus Mons - najwyższą znaną górę w Układzie Słonecznym oraz Valles Marineris - największy kanion.
Oglądaliśmy też "bazę marsjańską" na Ziemi - być może podobna kiedyś powstanie na Czerwonej Planecie. Prezentację prowadziła pani Natalia Andrzejewska-Zalewska, planetolog z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Pani Natalia ma jeszcze jedną profesję - jest świetną skrzypaczką.
Klasa IM oraz ci uczniowie z III OM, którzy nie wyjechali na białą szkołę, mogli przekonać się jak brzmią skrzypce na Ziemi i ... na Marsie.
Czytaj więcej...

Klasy szóste uczestniczyły bibliotece przy ul. Ludowej w spotkaniu z p. Mieczysławem Dańką, który opowiadał o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Prelegent nakreślił sytuację ludności żydowskiej w Europie w latach 30. XX wieku. Głównie jednak opowiadał o swoich rodzicach, Krystynie Chłond i Mieczysławie Dańko, którzy - nie znając się wtedy jeszcze - pomagali swoim przyjaciołom, znajomym Żydom.
Można było zobaczyć dyplom i medal, którym uhonorowani zostali rodzice p. Mieczysława.
Czytaj więcej...
POKŁÓCIŁY SIĘ POETKI!

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...
Klasa 2 Tradycyjna prezentuje balonikowe zwierzęta, wykonane na zakończenie cyklu zajęć o życiu zwierząt leśnych i domowych.

Klasy trzecie były na spotkaniu z autorką książek dla dzieci, Joanną Olech.
Dzieci dowiedziały się kto może zostać pisarzem, co to jest gwara i co ciekawego znajdziemy w książkach napisanych przez Panią Joannę.
Czytaj więcej...

Miło nam poinformować,
że uczennica klasy 6M - Dominika Ignatowicz -
przeszła do III etapu konkursu miniLOGIA13.
Serdecznie gratulujemy naszej Finalistce!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest polskim świętem państwowym, obchodzonym corocznie w dniu 1 marca, ustanowionym na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. Święto jest poświęcone oddaniu czci tzw. Żołnierzom Wyklętym – członkom polskiego podziemia niepodległościowego z okresu II wojny światowej, którzy nie pogodzili się z oddaniem Polski pod wpływy radzieckiego systemu władzy. Po zakończeniu działań wojennych nie złożyli broni, lecz kontynuowali walkę, przeciwstawiając się narzuconemu przez Moskwę komunistycznemu modelowi państwa.Data święta Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nawiązuje do 1 marca 1951 roku. Tego dnia w warszawskim więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju,Karolu Chmielu i Józefie Rzepce
Czytaj więcej...


"Pokłóciły sie poetki..." to tytuł zbioru wierszy Agnieszki Frączek, Urszuli Kozłowskiej i Agaty Widzowskiej Pasiak - polecamy wszystkim lekturę tego świetnego tomiku!
Czytaj więcej...
Nad tym, jakie cechy powinny przyświecać prawdziwym rycerzom zastanawialiśmy się podczas zakończonego niedawno Tygodnia Teatralnego. 
Tym razem, mieliśmy okazję poczuć na własnej skórze, jak ciężkie (w sensie dosłownym!) było rycerskie życie. Każdy mógł przekonać się ile ważył rycerski miecz, ile hełm, a niektórzy dostąpili nawet zaszczytu włożenia zbroi! To wszystko za sprawą lekcji muzealnej pod tytułem „Od pazia do rycerza” oraz dwóch wspaniałych przewodników po średniowiecznej rzeczywistości, którzy przez ponad 90 minut gościli nas w progach Muzeum Wojska Polskiego.
Czytaj więcej...
Klasa 2M była dziś w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. 
Spędziliśmy trochę czasu wśród wielu modeli pociągó
w, ale też oglądając prawdziwe stare pociągi.
W czasie zajęć poznaliśmy trudne nazwy, np. semafor, czy pantenogram. Nauczyliśmy się, jak czytać rozkład jazdy pociągów. Dowiedzieliśmy się, co robią i jak się nazywają pracownicy kolei. Dzięki rekwizytom udało nam się wcielić w niektóre z kolejowych zawodów.
Na koniec naszej lekcjii, nie oparliśmy się pokusie uruchomienia makiety z pociągami. Któż by się oparł? :-)
Czytaj więcej...
16 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Badań Kosmicznych PAN. 
Zdobyliśmy cenne informacje z zakresu astronomii i inżynierii kosmicznej. Wysłuchaliśmy też ciekawych historii na temat planet, gwiazd, księżyca, sztucznych satelitów oraz poznaliśmy nazwiska wielu polskich astronomów i kosmonautów.
Wiemy jak nazywają się polskie satelity naukowe (Lem i Heweliusz). Obejrzeliśmy laboratorium, w którym trwają pracę nad sztucznymi satelitami. Pan inżynier wprowadził nas w świat swojej niezwykle ciekawej pracy.
Zrobiliśmy też własne makiety satelitów! 
Czytaj więcej...
GWIAZDY MUZYKI SPOTYKAJĄ CZARNE CHARAKTERY

Czytaj więcej...


Spojrzenie na ostatnie przygotowania do spektaklu klasy 6T
"Do ostatniej kropli krwi"
w GALERII
Czytaj więcej...

Dzisiaj na specjalnym apelu zostały wręczone dyplomy podsumowujące tegoroczny Tydzień Teatralny.
Było co nagardzać!
GRAND PRIX zdobyła klasa 6M za spektakl "Pączkomania"
I MIEJSCE zdobyła klasa 6T za spektakl "Do ostatniej kropli krwi"
II miejsce zdobyła klasa 4M za spektakl "Rycerze z teatralnej garderoby"
III miejsce zdobyła klasa 5M za spektakl "Podróż w czasie"
GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH NAUCZYCIELOM! :-)
Przyznano jeszcze wiele nagród i wyróżnień - zapraszamy do obejrzenia GALERII WYNIKÓW!
Czytaj więcej...


Jak zapamiętać co to jest wirydarz, stołb, dormitorium, refektarz, dansker i infirmeria?
Można spróbować ulepić je z plasteliny. Przedstawiamy kilka zdjęć przedstawiających klasy 4 t i 4m, które lepiły modele zamków średniowiecznych.
GALERIA
Czytaj więcej...

W tym roku uczniowie klasy 4T po raz pierwszy zmierzyli się z trudnym zadaniem, jakim było przygotowanie i wystawienie swojego spektaklu w ramach corocznej imprezy pod nazwą Tydzień Teatralny, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Rycerz potrzebny od zaraz”. Wszystkie dzieci zaangażowały się w przedsięwzięcie i naprawdę każdy znalazł sobie miejsce w zespole. 
Wbrew nazwie, czasu na pracę było bardzo niewiele: nieco ponad 20 godzin lekcyjnych (oraz kilka przerw :)), w trakcie których udało nam się (podczas prawdziwie ognistej burzy mózgów) wymyślić fabułę jednoaktówki w pięciu scenach, napisać wszystkie dialogi, ustalić tytuł („Rycerz nie zawsze musi mieć zbroję”), opanować tekst, przygotować dekoracje i przeprowadzić próby. Krótko mówiąc: w trzy dni przygotowaliśmy przedstawienie od zera. Co najważniejsze i najcenniejsze, była to w ogromnej mierze solidna samodzielna zespołowa praca dzieci.
Czytaj więcej...

Prace wykonane przez pierwszaków stanowiły tło dla karnawałowej zabawy.
1T W GOTOWOŚCI BALOWEJ
Czytaj więcej...
W czwartek obejrzelismy przedstawienia klas 4-6. Gościny udzielił nam ksiądz proboszcz Jan Konarski w sali przy kościele św. Michała Archanioła - dziękujemy! 
Obejrzeliśmy sześć przedstawień: Rycerze z teatralnej garderoby klasy 4M, Rycerz nie zawsze musi miec zbroję klasy 4T, Podróż w czasie klasy 5M, Prawdziwą historię Jasia i Małgosi klasy 5T, Do ostatniej kropli krwi klasy 6T oraz Pączkomanię klasy 6M.
Gratulujemy twórcom i ichopiekunom - to była przednia zabawa i kawał prawdziwego teatru!
W oczekiwaniu na wyniki, obejrzyjmy trochę zdjęć - ZAPRASZAMY!
Czytaj więcej...
Klasa 1M wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby wziąć udział w lekcji muzealnej. Tego dnia dowiedzieliśmy się, co to takiego jest muzeum i jakie rzeczy możemy w nim zobaczyć. 
Pani prowadząca zajęcia wyjaśniała wiele zagadnień związanych z powstaniem i odpowiadała na nasze pytania. Obejrzeliśmy zabawki wykonane na wzór tamtych z czasów powstania. Dowiedzieliśmy się m.in., że misie były trochę inne niż te, którymi my się bawimy – były bowiem wypchane trocinami. Przypomnieliśmy sobie znak, który towarzyszył powstańcom – Polska Walcząca, usłyszeliśmy bijące „serce” muzeum, a na pamiątkę dostaliśmy własnoręcznie wykonane rysunki, które były podsumowaniem naszej lekcji. Uwieczniliśmy na nich to, co nam się najbardziej podobało w czasie wizyty w muzeum.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca pamięci. My na pewno jeszcze tam wrócimy.
1M
GALERIA ZDJĘĆ
Czytaj więcej...

Tydzień Teatralny powoli dobiega końca. W czwartek odbyły się finały, ale w szkole można jeszcze znaleźć afisze teatralne...
GALERIA PLAKATU
Czytaj więcej...
Karnawałowe maski straszydlaski klasy 2M (maski gipsowe)
A w poniedziałek BAL!



Projekty ubrań, wykonane z wzorzystych serwetek.
Dzieci miały zakomponować jak najbardziej fantazyjne stroje, zestawione z różnych deseni i kolorów.
TRWA TYDZIEŃ TEATRALNY, ALE PRZECIEŻ JEST TEŻ KARNAWAŁ!
Czytaj więcej...


Zapraszamy do obejrzenia kompozycji pod tytułem "4 pory roku", wykonanych przez uczniów klas trzecich.
Każdy autor dokonał wyboru przedmiotu, który uczynił motywem przewodnim swojej pracy.
GALERIA
Czytaj więcej...
ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA RECENZJI SPEKTAKLU TEATRALNEGO, NA KTÓRYM BYŁA KLASA 3AM
Czytaj więcej...
Montessoriańska praca własna to ulubiony czas dzieci z klasy 1M. 
Nauczyciele wskazują kierunek działania, pomagają, a uczniowie starają się tak zarządzać czasem, aby móc rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze, matematyczne, językowe, historyczne oraz wiele innych.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!
Czytaj więcej...
Podczas ostatnich lekcji przyrody w grudniu 2014 r.uczniowie klasy 6T z ogromnym zaangażowaniem prowadzili lekcje na interesujące ich tematy przyrodnicze.
Podczas tych zajęć Hania opowiedziała kolegom o kataklizmach przyrodniczych - tornadach, powodziach,
trzęsieniach ziemi i burzach piaskowych oraz przygotowała ciekawy quiz z nagrodami. Szymon przygotował prezentację na temat budowy i pracy mózgu człowieka. Inną formę miała lekcja przygotowana przez Bartka, który przygotował doświadczenia chemiczne i wytłumaczył kolegom zachodzące reakcje. Każdy mógł pobawić się kosmicznym jojo, stworzyć obrazy na mleku i napisać coś niewidzialnym atramentem.
Czytaj więcej...
Małe spojrzenie wstecz... 
Jesienny festiwal anglojęzyczny
Nie tak dawno temu, a w dodatku całkiem blisko: w naszej salce gimnastycznej, stanęła (za sprawą nieocenionego brata Mirka) najprawdziwsza scena, obita najprawdziwszym czerwonym dywanem. Na tej prawdziwej scenie stanął rząd najzupełniej prawdziwych mikrofonów, a przed tą najprawdziwszą sceną zasiadła rozentuzjazmowana publiczność, która z prawdziwym przejęciem kibicowała i oklaskiwała uczestników Pierwszego jesiennego festiwalu anglojęzycznego.
Każdy z występujących przygotował samodzielnie wybrany utwór muzyczny lub literacki, który zaprezentował po angielsku z pamięci. Regulamin festiwalu wyznaczał minimalną długość utworów, a także wskazywał na obowiązek dostarczenia podkładu muzycznego do śpiewanych piosenek w wersji bez wokalu. Krótko mówiąc: łatwo nie było. Mimo to wszyscy uczestnicy spisali się na medal i zostali wynagrodzeni przez publiczność szczerą owacją. Niektórzy nawet proszeni byli o bis.
Festiwal był miłym kolorowym urozmaiceniem dla szarości listopada. Już cieszymy się na kolejną edycję w przyszłym roku!
{youtube}iLflRjarKd4{/youtube}
Czytaj więcej...

Tegoroczne wycieczki niepodległościowe w klasie 4M skupiły się w dwóch rejonach Warszawy.
Jeszcze w październiku odwiedziliśmy Cmentarz Stare Powązki i zapaliliśmy znicze na grobach znanych Polaków, którzy wsławili
się swoją walką o niepodległość ojczyzny: Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Krystyny Wituskiej, Jana Kilińskiego, Ireny Sendlerowej, Stefana Starzyńskiego.
Drugi spacer obejmował najbliższe okolice naszej szkoły, czyli Górny Mokotów. Osią wycieczki była Aleja Niepodległości, przy której mieszkał Prezydent Warszawy Stefan Starzyński i sąsiednie ulice: Puławska, Ligocka, Dworkowa, Belgijska, Park Dreszera i Park Morskie Oko.
Czytaj więcej...
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że SZYMEK ONISZCZUK i SZYMEK KAMLER z klasy 6T przeszli do trzeciego (wojewódzkiego) etapu konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".
GRATULUJEMY!
11 grudnia, klasa 2M pojechała do Łazienek Królewskich. Po szybkiej przebieżce w dół ul. Agrykola, naszym oczom ukazała się duża brama do parku.
Okazało się, że park przystrojony jest przez podświetlane wieczorem postaci.
Od razu naszła nas chęć, aby uwiecznić to na zdjęciach!
Doszliśmy do Pałacu Myślewickiego, gdzie pani Ania pokazała nam to niezwykłe miejsce. Okazało się, że dawniej to był dom samego króla Stanisława. Król przekazał go swojemu bratankowi - Józefowi Poniatowskiemu. 
Oglądając budynek, zabawialiśmy się w śledzenie szczegółów. Okazało się bowiem, że król był miłośnikiem podróży. Z miejsc, gdzie nie udało mu się dotrzeć, sprowadzał rozmaite, ciekawe eksponaty.
W Pałacyku odbywały się też słynne czwartkowe obiady.
Czytaj więcej...

Kończy się pierwszy semestr wytężonej pracy na lekcjach przyrody w klasach czwartych.
Spotykamy się trzy razy w tygodniu i na każdej lekcji poznajemy tajniki otaczającego nas świata. Podczas zajęć uczyliśmy się podstaw czytania mapy, omawialiśmy różne zjawiska pogodowe, rozpoznawaliśmy rodzaje chmur. Na lekcjach przyrody poznaliśmy też budowę komórkową przedstawicieli pięciu królestw: roślin, zwierząt, grzybów, bakterii i protistów.
Wykonywaliśmy modele przestrzenne tych komórek. Często pracujemy w grupach wykonując różne plakaty i mapy mentalne.
Anna Kulinicz-Walczak
Czytaj więcej...

Jak co roku zstąpili do nas z Olimpu greccy bogowie. Uczniowie z klasy 5M wcielili się w postacie Posejdona, Zeusa, Aresa, Dionizosa, Hadesa, Artemidy, Hestii, Hery i Afrodyty.
Zachęcamy do zabawy w rozpoznawanie kto jest kim! :-)
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć! :-)
Czytaj więcej...
Żadna prawdziwa wyprawa nie obywa się bez przygody. A nawet kilku. Najważniejsze jednak, aby przygody kończyły się dobrze i mogły stać się źródłem barwnych wspomnień. Przekonaliśmy się o tym podczas klasowej wyprawy śladem Liberatora KG-939, który w sierpniu 1944 r. rozbił się w lasach otwockich, po akcji zrzutu pomocy dla Powstańców.
Podczas wycieczki udało nam się: pomylić miejsce noclegu, zgubić w drodze część zapasu chleba na kolację i śniadanie,
rozbić dzbanek i lampę u goszczących nas serdecznie Sióstr Franciszkanek i nie złapać porannego autobusu, którym mieliśmy dojechać do Józefowa. Udało nam się ponadto: zdążyć na pociąg z Warszawy, wspaniale poradzić sobie z pełnieniem wachty wieczornej i porannej w kuchni, doskonale bawić się w czasie wieczornego kręgu, spokojnie przetrwać i przespać noc, trafić na miejsce pamięci załogi Liberatora w samym środku lasu, wspólnie wędrować i pomagać sobie nawzajem, nie zgubić się, nie zmoknąć, uniknąć mrozu, zjeść fantastyczny gorący obiad, zdążyć na wcześniejszy pociąg do Warszawy.
Czytaj więcej...
Klasa 3OM podczas lekcji w Zamku Królewskim poznała tajniki wszelakich królewskich rzemieślników. Dowiedzieliśmy się, kto jest potrzebny, by powstał zamek, i jakie umiejętności musi posiadać taka osoba.
Historia pałacu zaczyna się od kamieniarza i cieśli, ale potrzebni są też konwisarz, sztukaterz i tapeciarz. Dowiedzieliśmy się, co robi posadzkarz, a co parkieciarz. Odkryliśmy, że tapicer i tapiser to zupełnie różne zawody, bo ten pierwszy pracuje, by królowi się mięciutko siedziało, a drugi dba o to, by mu nuda nie dokuczała w długie zimowe wieczory...
Klasa 2 tradycyjna odwiedziła Pałacyk Myślewicki w Łazienkach. Tematem spotkania była moda, która obowiązywała w XVIII wieku. 
Szczegóły dotyczące ówczesnych strojów zainteresowały wszystkie dzieci. Zachęceni opowieściami pani prowadzącej zajęcia zaprojektowaliśmy wspaniałe, eleganckie stroje, które z pewnością podobałyby się na dworze króla Stanisława Augusta.
Czytaj więcej...
Ostatnim akcentem tegorocznych szkolnych obchodów Święta Niepodległości były śpiewanki, nawiązujące do tradycji wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Z pieśniami tymi na ustach w gościnne progi naszych sąsiadek, sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, ruszyły klasy 4M i 5M.
{youtube}KR0Bs4ffm8I{/youtube}
Pod batutą pani Agaty Mironkin i przy akompaniamencie pana Michała Gwardysia muzyczni goście wspólnie z siostrami odśpiewali najpopularniejsze pieśni patriotyczne, m.in. „Rotę”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Piechota” czy oczywiście „Legiony”.
Na zakończenie spotkania siostry pochwaliły się swoją imponującą kolekcją pamiątek z różnych zakątków świata, w których pełniły swoją misjonarską posługę.
Zapraszmy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do klas pierwszych - rok szkolny 2015/2016
W Muzeum Narodowym można znowu podziwiać zbiory Galerii Faras. Wybraliśmy się tam we czwartek, 20 listopada br. Oprócz pięknie wyeksponowanych zbiorów mogliśmy obejrzeć filmy o pracy prof. Kazimierza Michałowskiego. Bardzo podobała nam się także krótka historia (w technice 3D)o powiadająca o tym, jak powstawały malowidła ścienne. Dla chętnych są także dostępne interaktywne stoły z puzzlami i grami o różnym stopniu trudności. 
Następnie udaliśmy się do sal Galerii Sztuki Średniowiecznej, gdzie rozwiązując zadania z ogólnodostępnych kart pracy, wędrowaliśmy podziwiając różnorodne dzieła sztuki z tego okresu.
Bilet wstępu dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat obejmujący zwiedzanie wystaw stałych kosztuje tylko 1zł!
Polecamy dla wszystkich!!!
Klasa 5T
Czytaj więcej...
Dzieci przygotowują się do Adwentu - oto lampiony zrobione przez 3OM na plastyce.

KLASA 6M PODSUMOWAŁA SWÓJ NIEPODLEGŁOŚCIOWY SPACER PO MOKOTOWIE
ŚWIETNĄ PREZENTACJĄ
Jaś, jeden z uczniów 2M, samodzielnie, używając telefonu mamy, nakręcił film!
{youtube}CbNZ0B8H4N8{/youtube}
GRATULACJE!
Mamy też kilka zdjęć zapowiadających kolejną produkcję filmową!
Czytaj więcej...
Już po raz czwarty wzięliśmy udział w Mokotowskim Konkursie Poezji Europejskiej i tradycyjnie zdobyliśmy wspaniałe nagrody. W tym roku naszą szkołę reprezentowała grupa dzieci
z niemieckojęzycznej sekcji. Byli to:
- Łukasz Staszków z kl. 4T
- Franio Marchel z kl. 5M
- Ida Skolimowska i Ania Kokowska (jako jeden zespół) z kl. 5T
- Nina Papierska z kl. 5T
Wspaniałe pierwsze miejsce z klas czwartych zdobył Łukasz Staszków.
Miejsce drugie w klasach piątych przypadło Ani Kokowskiej i Idzie Skolimowskiej.
Uczestnikom i zdobywcom tak wysokich miejsc serdecznie gratulujemy!
Ewa Podleśna - Kiefer
Czytaj więcej...
Klasa 2M zmagała się ze związkami frazeologicznymi. Powstało kilka opowiadań a te NAJ publikujemy tu:
Autorami są:
Ada Naklicka, Jacek Łęski i Karolina Mmereole
Mój brat zawsze śpi jak suseł. Jak się obudzi, to jest wściekły jak osa. Jak powiem mu, że za długo spał, to wykręci kota ogonem. Gdy się spieszy, to wywraca dom do góry nogami. Gdy niesie swój plecak, to ma dwie lewe ręce, ale było śmiesznie, gdy upuścił plecak w błoto.
Klasa 2 M wybrała się na spacer szlakiem walk powstańczych na Mokotowie. Dzieci, podzielone na pary, dostały mapy z zaznaczonym celem i opisem co się tam znajduje. Zabawiliśmy się w przewodników. Każda grupa prowadziła do swojego miejsca. Wszystkim na spacer się podobał. W klasie stworzyliśmy gazetkę o tym co zobaczyliśmy. Zapraszamy do naszej sali!
Czytaj więcej...
Najnowsze trendy, niecodzienne dodatki a nawet pełny strój do szermierki – wszystko to obejrzała klasa 2M podczas pokazu mody w ramach zajęć z angielskiego. Nasz „Fashion Show” był okazją do
utrwalenia poznanego słownictwa z zakresu części garderoby, rozszerzenia go o nowe wyrazy, nawet tak niezwykłe, jak „lamé”, czyli elektryczna kamizelka szermiercza, a przede wszystkim do dobrej zabawy.
Na wybiegu zaprezentowała się plejada doskonałych modelek i modeli w samodzielnie skomponowanych kreacjach. Style zmieniały się jak w kalejdoskopie: od letniej swobody po formalną elegancję. Wielkie brawa należą się uczestnikom pokazu również za doskonałe przygotowanie merytoryczne – każdy model sam opowiedział po angielsku o swoim stroju.
Michał Gwardyś
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Czytaj więcej...
Klasa VI t odmieniała przez przypadki „wdzięczność” i tworzyła rodzinę wyrazów do tego słowa, ale nie w ramach ćwiczeń gramatycznych. Dyskutowaliśmy o wdzięcznej pamięci, o życzliwości i wielkiej mocy drobnego gestu. Owocem tych lekcji były pisemne podziękowania. Troje uczniów zechciało upublicznić swoje prace.
Czytaj więcej...
Również klasa 3MO wybrała się na niepodległościowy spacer i przygotowała patriotyczny wiersz. Dzieci przeszły Aleją Niepodleglości i zaniosly kwiaty na miejsce pamięci.
Poniżej zamieszczamy dziecięce relacje - zapraszamy do lektury!
Lekcje niepodległości
Panie Ola i Jola zabrały naszą klasę na wspaniałą wycieczkę. Chodziliśmy oglądać różne tablice pamiątkowe, ale nie na cmentarzu. Byliśmy przy tablicy pana Starzyńskiego, prezydenta Warszawy.
Czytaj więcej...
Kółko, które prowadzę, jest dla mnie wielką przygodą.
Jest dla mnie fascynująca przede wszystkim dzięki spotkaniu z małymi majsterkowiczami, żądnymi nowych wyzwań, niecierpliwie czy wręcz łapczywie, czekającymi, by coś natychmiast „zmajstrować”.
- Hola, hola – przerywa mi dopiero co rozpoczęte rozmyślania jakiś głos i coś mnie zaczyna nagle gryźć
- Kto to, co to? - wykrzykuję nieco zdumiony i przestraszony.
- Hmm, chyba już wiem! - mruczę pod nosem nieco uspokojony- To pewnie moje sumienie. Poznaję je po głosie!
- Uważaj bratku – cicho szepce mi ów wewnętrzny gość - martwię i boję się, gdy słyszę jak mówisz o niecierpliwości i pośpiechu małych majsterkowiczów, gdyż chciałbym, by każda taka przygoda pogodnie się zakończyła, więc proszę Cię bardzo, byś poza wieloma narzędziami, uzbroił się przede wszystkim w spokój i cierpliwość, dobrze?
Czytaj więcej...
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
ma zaszczyt zaprosić
na XXI aukcję dzieł sztuki im. Michała Hilchena.
Aukcję poprowadzi Jacek Gintowt
w niedzielę 30 listopada 2014 r. o godz. 16.00
w Stowarzyszeniu Architektów Polskich SARP
w Warszawie, ul. Foksal 2
Prace na aukcję ofiarowało wielu znanych artystów, w tym grono profesorów z Białegostoku,
katowickiej ASP, krakowskiej ASP i warszawskiej ASP,
polscy artyści mieszkający za granicą oraz prywatni ofiarodawcy.
Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że SZYMON ONISZCZUK i SZYMON KAMLER przeszli do drugiego etapu konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".
Małgorzata Zielińska

Czytaj więcej...

Klasa 4M odbyła niezwykle ciekawy spacer alejkami Starych Powązek,
podczas którego odwiedziliśmy groby znanych muzyków i śpiewaków (Czesław Niemen, Józef Elsner, Jan Kiepura, Violetta Villas, Irena Jarocka), aktorów (Janusz Zakrzeński, Mieczysława Ćwiklińska, Hanka Bielicka), społeczników (Irena Sendlerowa, Jan Nowak Jeziorański, Jerzy Waldorff, Stefan Starzyński), poetów i pisarzy (Miron Białoszewski, Jan Parandowski, Bolesław Prus). Dowiedzieliśmy się jak zginęli pochowani w Mogile Pięciu Poległych, w jakich okolicznościach stracono Krystynę Wituską. Mogliśmy podziwiać nagrobki w różnych stylach i zapoznaliśmy się z typową symboliką nagrobną.
Czytaj więcej...
2T poznawała na angielskim słownictwo związane z ubraniami. Pomógł nam w tym Fashion Show, czyli pokaz mody.

Czytaj więcej...
Klasa 2 tradycyjna wybrała się do Domu Spotkań z Historią na zajęcia pt. "Spotkanie z królem Maciusiem". 
Przed zajęciami dzieci poznały króla Maciusia słuchając czytania książek Janusza Korczaka. Przeżywały jego troski związane z samotnym królowaniem, wprowadzaniem reform, które miały zmienić na lepsze dziecięce życie, współczuły mu, gdy został zesłany na bezludną wyspę.
Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym, jakie potrzeby i prawa mają dzieci, co chciałyby zmienić, gdyby znalazły się na miejscu króla Maciusia.
Dzieci wykonały kukiełkę przedstawiającą Maciusia. To była ciekawa i pouczająca lekcja.
Czytaj więcej...
Zapraszamy do czytania o książkach i ciekawych wydarzeniach kulturalnych w zakładce
PO LEKCJACH I PO PRACY:
POLECAM KSIĄŻKĘ
oraz
CO ZOBACZYĆ, CO PRZECZYTAĆ, DOKĄD PÓJŚĆ...?
W piękny październikowy poniedziałek klasa 4M wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi.

Podczas zwiedzania udało nam się odkryć tajemnicę meteorytów oraz bursztynów.
Już wiemy, dlaczego kosmiczne skały są tak ciężkie i dlaczego trudno jest wykopać bursztyn na Mazowszu.
Poznaliśmy budowę wnętrza Ziemi oraz mogliśmy na własne oczy przekonać się, czym różni się granit od bazaltu, poznać tajemnicę róży pustyni oraz ogromnego amonitu.
Udało nam się także obejrzeć wystawę najpiękniejszych zdjęć dzikiej przyrody nagrodzonych w 2013 roku przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldwide Magazine.
Czytaj więcej...
27 października klasa 1M wzięła udział w pokazie chemicznym zorganizowanym przez studenckie koło naukowe działające przy Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej.
Obejrzeliśmy niezwykle ciekawe eksperymenty. Poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak katalizator czy suchy lód. 
Studenci w specjalnych strojach i rękawiczkach ochronnych pokazali nam jak rozpalić ognisko bez drewna i zapałek. Na własne oczy widzieliśmy jak powstaje burza w szklanej probówce, a substancje zmieniają swój kolor niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii!
Klasa 1M
Czytaj więcej...

14 października uczestniczyliśmy w pasowaniu pierwszoklasistów -
była piosenka, trudne zadania, pasowanie i ciekawe książeczki autorstwa pani Zofii Staneckiej "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach".
PIERWSZAKOM I ICH RODZICOM GRATULUJEMY!
JESTEŚCIE PIERWSZA KLASA! 
Czytaj więcej...

Pierwszaki z 1T pracują w ramach projektu DOMY I DOMKI. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Czytaj więcej...
Klasa 3AM była na wycieczce w Szkolnym Klubie Jeździeckim. 

Na początku zobaczyliśmy, gdzie konie mieszkają i gdzie ćwiczą. Nauczyliśmy się nazw maści koni i jak je rozróżniać. Poznaliśmy na własnej skórze, jak to jest skakać przez przeszkody, jak się chodzi stępa, a jak galopuje.
Czyściliśmy konie, włącznie z kopytami!
Dowiedzieliśmy się, co konie jedzą, co mają w boksach i w co się je ubiera do jazdy.
Na końcu, sami założyliśmykamizelki i toczki i w pięknym słońcu jeździliśmy po padoku.
Czytaj więcej...

W tym tygodniu klasy 5T i 5M znalazły się na dworze Hatszepsut - kobiety, która była faraonem.
Poza Totmesem, urzędnikami, żołnierzami egipskimi na uczcie u królowej znaleźli się kupcy z Puntu, Kuszu, Nubii, Libanu i Grecji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
KLASA 5T
Czytaj więcej...