Dzień Dziecka i Dzień Patrona w 4m

2015 06 01 4m dzienPatrona 01Pierwszy czerwca to podwójne święto w Naszej Szkole - obchodzimy tego dnia Dzień Dziecka, ale również Dzień naszego Patrona - księdza Jana Twardowskiego. W tym roku przypada 100 rocznica urodzin księdza Jana więc było wyjątkowo uroczyście. Dzień zaczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną w kościele Św. Michała. Potem odbył się uroczysty apel - czytaliśmy wiersze księdza Twardowskiego, obejrzeliśmy film o nim, zostały rozdane również nagrody w konkursie plastycznym.
W naszej klasie zorganizowaliśmy wystawę portretów księdza Twardowskiego.

Czytaj więcej...

Klasa 4T do góry nogami

2015 05 4t judoNa tych zajęciach świat naprawdę wywrócił się do góry nogami. I to nie raz! Pan Paweł Jałbrzykowski, trener judo, który na co dzień uczy tajników sztuki walki naszego klasowego mistrza Kubę Kielesińskiego, tym razem zgodził się pokazać nam co i jak w bezpieczny sposób można zrobić z własnym ciałem, ale także opowiedział trochę o tym, czego robić sobie (ani innym!) absolutnie nie należy.

Zajęcia były przede wszystkim wspaniałą zabawą i okazją do ruchu. Mamy nadzieję na więcej!

Czytaj więcej...

Klub Odkrywców na placu budowy

Przez dużą część drugiego semestru członkowie Klubu Odkrywców zajmowali się zgłębianiem tajników architektury i budownictwa. Badaliśmy sposoby tworzenia projektów, różne rodzaje budowli (również te najbardziej wymyślne), elementy konstrukcji i czynniki, które mają wpływ na ich kształt. Bawiliśmy się także w architektów wnętrz.

 

Czytaj więcej...

Obiady czwartkowe i czwartaki

4M obiad czwart 22 05 2015 0054T obiad czwart 22 05 2015 001

Ucząc się o oświeceniu w Polsce, klasy czwarte zorganizowały obiad czwartkowy u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 

Na wspólnym spotkaniu znaleźli się, poza królem i jego bratankiem księciem Józefem, malarze (Canaletto i Bacciarelli), naukowcy (bracia Śniadeccy, Piramowicz i Staszic), dramatopisarze (Bogusławski i Bohomolec), generałowie (Wybicki i Kościuszko), twórcy Konstytucji (Kołłątaj i Potocki), pisarze (Krasicki i Naruszewicz).

 

Zachęcamy do zobaczenia relacji fotograficznej. 

Czytaj więcej...

Rozdanie nagród w konkursach przedmiotowych

2015 05 26 RozdanieDyplKonkHist 03

26 maja 2015r. w Muzeum Wojska Polskiego odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".

Wśród nagrodzonych było dwóch naszych uczniów Szymon Kamler i Szymon Oniszczuk.

 

27 maja 2015r. w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursu informatycznego dla uczniów szkół podstawowych "miniLogia Grafika żółwia".

Wśród nagrodzonych była nasza uczennica Dominika Ignatowicz.

 

GRATULUJEMY!

 

Czytaj więcej...

Kółko wspinaczkowe

kolko wspinaczkowe 2015 05 01

 

Nadeszła wiosna, a wspinacze rozgrzewają się na dworze.

Bardzo rozgrzewająca zabawa w ogonki, która ma dwóch zwycięzców: Jacka i Dominika.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

 

Czytaj więcej...