2M gotuje

2M gotuje 2015 06 19 047

 

 

Gotowanie to zadanie, do którego uczniowie z klasy 2M bardzo lubią wracać. Była już zupa, przetwory, pierniczki i sałatki. W czerwcu natomiast przyszła pora na wspólne przygotowanie drugiego śniadania. Było pysznie!

Czytaj więcej...

Spotkanie z Fajną Ferajną

Spotkanie z Fajna Ferajna-2015 07 03Poległym chwała, wolność żywym,
Niech płynie w niebo dumny śpiew,
Wierzymy, że nam Sprawiedliwy,
Odpłaci za przelaną krew.
A. Panufnik „Warszawskie dzieci”

Motywem, który szczególnie często przewijał się w mijającym roku szkolnym była 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczęliśmy w listopadzie spacerami po mokotowskich miejscach pamięci, następnie przy okazji obchodów roku naszego patrona, ks. Jana Twardowskiego, przypominaliśmy sobie o powstańczym rozdziale w jego życiorysie. Wreszcie tuż przed zakończeniem roku szkolnego w naszej szkole gościliśmy wyjątkową postać – pana Jerzego Grzelaka, pseudonim powstańczy „Pilot”, jednego z bohaterów książki pani Moniki Szumowskiej-Kowaleczko „Fajna Ferajna”. Mieliśmy też ogromne szczęście mogąc wysłuchać fragmentów książki w interpretacji samej autorki.
Spotkanie przebiegło w niezwykłej i bardzo wzruszającej atmosferze. W opowieść pana Grzelaka zasłuchani byli nie tylko uczniowie, ale także wszyscy zgromadzeni nauczyciele. Z równym zainteresowaniem wszyscy obejrzeliśmy filmową adaptację książki. Na koniec spotkania, niczym wywołująca ciarki na plecach przestroga, zabrzmiała piosenka „Warszawskie dzieci”. Później każdy miał szansę kupić egzemplarz książki oraz płytę z filmem i poprosić obu gości o autograf.

Czytaj więcej...

Plastyka w 2T

Klasa 2 T przez cały rok zmagała się z pracami dotyczącymi Warszawy. Dzieci realizowały autorski program, w którym dzięki plastyce odkrywały i pogłębiały wiedzę o Warszawie. Przy pomocy róznych technik i środków wyrazu artystycznego uczyły się historii Warszawy, architektury, sztuki. Poznawały sławnych miszkańców stolicy, ciekawe miejsca i wiele innych rzeczy. Miedzy innymi próbowały odtworzyć secesyjene płaskorzeźby zdobiące miejskie kamienice, malowały portret Chopina, projektowały scenografię do oper Moniuszki, tworzyły ilustrowany słowniczek gwary warszawskiej, uwieczniły na rysunkach dawne zawody mieszczańskie. Wykonały wiele innych, mam nadzieję ciekawych prac i lepiej poznały swoje miasto. Praca z nimi była prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej...

Wizyta Pani Izabeli Dzieduszyckiej w naszej szkole

wreczenie nominacji 2015 07 01Szanowni Państwo,

Miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Pani Marzanna Rymsza - Leociak otrzymała z rąk Pani Izabeli Dzieduszyckiej nominację na Dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin na kolejne 5 lat.

Serdecznie gratulujemy!!!

"Kadr na Połoniny"

Po uroczystej premierze podczas Dnia Rodzica dziś dostępny dla wszystkich film grupy filmowej "Kadr na Połoniny". Życzymy miłych wrażeń!


https://youtu.be/1WfFjiQbvkg

 

Praca sekretariatu w czasie wakacji

W czasie wakacji sekretariat będzie czynny w następujących godzinach:
 
Od 29 czerwca do 10 lipca w godzinach 9-14
 
Od 13 lipca do 14 sierpnia przerwa wakacyjna
 
Od 17 do 28 sierpnia w godzinach 9-14

Zakończenie roku szkolnego

Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2014/15 odbędzie się w piątek 26 czerwca o godzinie 10.00 w kościele Św. Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej.

Po mszy świętej (o 11.30) na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się uroczysty apel dla uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zapraszamy!

Klasy 4-6 w Bieszczadach

Kadr Na Połoniny i inne grupy na zielonej szkole w Bieszczadach.Klasy starsze 2015 06 016

 

 

 

 

  

 

Czytaj więcej...

Grupa Sine Wiry w Bieszczadach

Sine Wiry to nazwa rezerwatu przyrody chroniącego przełomowy odcinek rzeki Wetlinki. Sine Wiry to także nazwa grupy turystycznej przez duże T, która przez pięć dni dzielnie zdobywała szczyty, podziwiała piękno połonin, przedzierała się przez jeżyniska, aby dotrzeć do wsi, które są tylko na mapie.  Już pierwszego dnia wybraliśmy się w głąb doliny, w której leżał Bukowiec aby dotrzeć do cerkwiska, starego cmentarza i dzwonnicy parawanowej. Drugi dzień stał pod hasłem połonin – wdrapaliśmy się na Połoninę Wetlińską i odwiedziliśmy Chatkę Puchatka – schronisko PTTK. Potem pojechaliśmy do Górzanki – małej miejscowości, w której zwiedziliśmy kościół – dawną cerkiew z unikatowym ikonostasem. Tego dnia odbyliśmy także kurs podstaw pierwszej pomocy. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Muzeum przyrodniczo-łowieckie w Nowosiółkach i zaporę wodną w Solinie. Dodatkową atrakcją była wycieczka na Koziniec – szczyt kamieniołomu, z którego podziwialiśmy widok na dwa jeziora zaporowe.  W środę po południu wyruszyliśmy na poszukiwanie Sinych Wirów, oczywiście znaleźliśmy nie tylko je, ale i żmiję zygzakowatą oraz nogę sarny. W czwartek ruszyliśmy do Łopienki, po drodze podziwialiśmy retorty – piece do wypalania węgla drzewnego, a potem przez doliny, góry i bieszczadzkie chaszcze wróciliśmy do Bukowca.

Czytaj więcej...

Klasa 3AM za kulisami teatru Studio

3AM wTeatrzeStudio 2015 06 15 05

W maju, na koniec naszego małego, klasowego programu teatralnego odwiedziliśmy teatr od kulis. Zobaczyliśmy nie tylko, jak wygląda teatr za sceną, ale także dowiedzieliśmy się co znaczy być aktorem. Poznaliśmy tajniki pracy aktora od rozgrzewki po pracę na scenie. Mogliśmy zobaczyć jak pracuje oświetleniowiec, co robi reżyser i i kim jest garderobiana. Na koniec sami wyszliśmy na scenę!

Czytaj więcej...