KONKURSOWE UTWORY

Zapraszamy do czytania wierszy!

Trwa szkolny konkurs poezji dziecięcej, utwory można znaleźć w specjalnej zakładce

KONKURS POEZJI DZIECIĘCEJ 2014

 

 


 

Lekcja czytania z Joanną Olech

Klasy 5T i 6T 11 kwietnia uczestniczyły w Lekcji czytania z Joanną Olech zorganizowanej przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Zajęcia odbyły się Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr LIV przy ul. Ludowej.

Uczniowie rozmawiali z pisarką o lekturze "Wyspa mojej siostry" Katarzyny Ryrych.

Fotograficzną relację można zobaczyć na stronie-blogu Biblioteki. Zapraszamy!

 

 


 

Lekcje z fizyką

2014 04 25 fizyka kl6 008    2014 04 25 fizyka kl6 009    2014 04 25 fizyka kl6 010

25 kwietnia klasy szóste brały udział w zajęciach doświadczalnych w Instytucie Fizyki PAN. Podczas lekcji o świetle, uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zjawisko odbicia, załamania i polaryzacji światła. Prowadzący wyjaśnił, jak powstaje tęcza i do czego służą światłowody. Dowiedzieliśmy się także, dzięki wielu doświadczeniom, jak wygląda falowa struktura światła. W części zajęć poświęconej elektryczności oglądaliśmy pokaz związany z przepływem prądu i tworzeniem się pola elektromagnetycznego.

 

Czytaj więcej...

Chociaż zimno i choć pada, 4M na pytania odpowiada

W deszczowy poniedziałek, nie przejmując się pogodą, klasa 4M 2014 04 14 4M Stare Miasto 001 z panią Małgosią Zielińską i p. Izą Sawicką wyruszyła na warszawską Starówkę, odkryć ślady średniowiecza ukryte w kościołach, zakamarkach, uliczkach i murach...

2014 04 14 4M Stare Miasto 002

Zaczęliśmy od króciutkiego spaceru, który pokazał nam, jak malutka była średniowieczna Warszawa, a chodząc wzdłuż istniejących i nieistniejących już murów, szukaliśmy schronienia przed deszczem pod bramami i w Barbakanie.

 

 

Czytaj więcej...