W drodze do Hollywood

Brema 01Uczniowie klas czwartych z grupy niemieckiej przygotowali pod okiem pani Kariny Skolimowskiej (mamy Idy z 4T) przedstawienie ‘Muzykanci z Bremy’ w języku niemieckim. Ta znana wszystkim baśń braci Grimm w inscenizacji Pani Skolimowskiej zyskała zupełnie nowy charakter. Wspaniały efekt końcowy, okupiony długimi tygodniami ciężkiej pracy, zadowolił nie tylko rodziców występujących dzieci oraz grono pedagogiczne, ale przede wszystkim najbardziej wybredną publiczność – uczniów z klas młodszych.

Oto małe próbki.

Czytaj więcej...

KLASY DRUGIE I "GUPIKOWO"

W piątek 9 maja klasy drugie poszły do biblioteki na spotkanie z autorką książki pt. "Gupikowo", panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Zdarzenia z tej książki stały się naprawdę. Jak przeczytasz tę książkę, możesz na stronie gupikowo.pl zagłosować na swoją ulubioną postać. Pod koniec spotkania dzieci miały szansę kupić książkę z autografem. "Gupikowo" to pani Moniki pierwsza książka. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pani Monika uczestniczyła w 101 spotkaniach autorskich.

Marysia Konopka i Lena Jednacz z 2 OM


 

4T na niewidzialnej wystawie

W poniedziałek 28 kwietnia br. wybraliśmy się na "Niewidzialną wystawę"niewidzialna wystawa 1

Przeżycia i odczucia z nią związane były skrajnie różne. Wyraźnie widać to w naszych relacjach:

 niewidzialna wystawa 3 

- Mogliśmy poczuć się jak niewidomi (Maciek, Janek, Robert, Mela Zosia, Weronika, Ida, Staś)

   - Poznawaliśmy alfabet Braila (Róża)

   - To, że nic nie było widać, było bardzo emocjonujące (Alik)

 

Czytaj więcej...

Kreatywne podchody matematyczne

2014 04 24 podchody matematyczne kolkaByło wspaniałe słoneczne czwartkowe popołudnie gdy Zjednoczone Siły Kreatywnych Matematyków i Odkrywców ruszyły dziarsko w teren. Okazją do wyprawy były podchody matematyczne, których inicjatorem i organizatorem byli członkowie Kółka Kreatywnych Matematyków. Na ekipę Klubu Odkrywców czekała blisko półtorakilometrowa trasa, pieczołowicie oznaczona czerwonymi wstążkami, a także seria zadań, których rozwiązanie stanowiło niejednokrotnie poważne wyzwanie. Honor obu drużyn został uratowany. Kreatywni Matematycy dowiedli nie tylko fantastycznych zdolności rachowania i logicznego myślenia, ale także umiejętności organizatorskich. Z kolei Odkrywcy dali się poznać jako całkiem sprawni arytmetycy i analitycy problemów. Obie grupy zostały uhonorowane okazałymi pucharami o bardzo ciekawej formie i… słodkim wnętrzu! Złociste trofeum przypadło Klubowi Odkrywców, którego członkowie zdołali prawidłowo rozwiązać wszystkie zadania na trasie, korzystając wszelako z dwóch podpowiedzi i tym samym zrzekając się części punktów na rzecz drużyny Kreatywnych Matematyków, uhonorowanych pucharem srebrzystym.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy! :-)

p. Kasia Chałupka, p. Michał Gwardyś

 


Czytaj więcej...

OPISY GRUP - ZIELONE SZKOŁY 2014

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opisami grup na zielone szkoły 2014.

Zapisy do grup będą przeprowadzać wychowawcy 12 i 13 maja.

 

Przypominamy, że w tym roku klasy 1-3 jadą do Waszety k. Olsztynka zaś klasy 4-6 do Gawrych Rudy. Wyjazdy potrwają 5 dni - od 26 do 30 maja.

 

Uwaga! Grupa surwiwalowa dla klas młodszych jest przeznaczona dla klas 2-3!

 

  

Szlakiem "Kamieni na szaniec"

2014 04 30 6M kamienie 0430 kwietnia klasa 6M wybrała się na wycieczkę po Warszawie szlakiem "Kamieni na szaniec". Spacer ten był podsumowaniem lekcji języka polskiego, na których uczniowie omawiali książkę Aleksandra Kamińskiego i poznawali postaci Alka, Rudego i Zośki. Udało nam się dotrzeć do następujących miejsc związanych z Szarymi Szeregami:

1. Kamienica przy ul. Kazimierzowskiej 15 - miejsce gdzie przywieziono "Rudego" po odbiciu z rąk Gestapo.

2. Kamienica przy al. Niepodległości 159 - dom rodzinny "Rudego"2014 04 30 6M kamienie 10

3. Al. Szucha - Mauzoleum Walk i Męczeństwa - miejsce przesłuchań

4. Al. Ujazdowskie - miejsce udanego zamachu na Franza Kutscherę

5. Wejście do kanałów na pl. Krasińskich

6. Arsenał - miejsce odbicia 25 więźniów, w tym "Rudego"

7. Cmentarz Wojskowy na Powązkach - kwatera brzozowych krzyży, gdzie pochowani są: Aleksy Dawidowski, Jan Bytnar, Tadeusz Zawadzki, Aleksander Kamiński. 

 


Czytaj więcej...